Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Podcast RCN


VajkoChlpko

Hráč

57
13.5.2022 15:46, naposledy upraveno 3.7.2022 19:52 uživatelem VajkoChlpko

(( Veškeré informace v tomto příspěvku jsou fiktivní a týkají se pouze herního světa! ))

Podcast RCN

Máte netradičné zamestnanie a chcete aby o ňom každý vedel ? Chcete sa zviditeľniť a trochu pokecať ? Tak sa nám neváhajte ozvať ! Hľadáme zaujímavých ľudí, ktorí majú čo ponúknuť. 


Čím je zaujímavý Podcast RCN ?

Portál Red County News ti prináša rozhovory so zaujímavými, inšpiratívnymi a úspešnými ľuďmi zo sveta podnikania, biznisu, startupov, influencerstva, ale aj ekológie, spoločnosti a iných. Vypočuj si otázky na telo a vychutnaj si naše podcasty plné zaujímavých informácií okorenené dynamikou a humorom. Príjemné počúvanie

Tieto podcasty sa budú venovať prevažne zaujímavým ľudom, rozhovormi s nimi, informovanie o udalostiach za posledné dni, ale takisto aj klasickému life style. Zároveň otvárajú niektoré z (nielen) súčasných kritických tém a prinášajú na ne pohľady a názory fundovaných ľudí z daných oblastí. Máte sa na čo tešiť.


Čo robiť v prípade záujmu ?

Pokiaľ máte záujem sa zúčastniť nášho podcastu, tak nás kontaktuje na adresách nižšie. Jednoducho sa nám v maily predstavíte, poviete nám niečo o sebe, prečo sa chcete zúčastniť, a prečo by sme mali vybrať práve vás. My vás následne kontaktujeme naspäť a dohodneme sa na spoločnom stretnutí.



Kontaktné informácie

Moderátor: Bc. Dušan Badinský
Kontakt: dusan.badinsky@post.ic
Moderátor: Frederik Benett
Kontakt: frederik.benett@post.ic

 


🖌 novinár - Bc. Dušan Badinský 🖌

VajkoChlpko

Hráč

57
23.5.2022 21:55, naposledy upraveno 3.7.2022 19:52 uživatelem VajkoChlpko

(( Veškeré informace v tomto příspěvku jsou fiktivní a týkají se pouze herního světa! ))

Podcast #1- "Keď bolo predošlé vedenie, tak sa na to nemohlo zameriavať"


Dnes sme sa streli pri jednom stole a troch mikrofónoch, ako členovia troch najvýznamnejších IZS v San Andreas. Preberieme svoje pocity v nich, vedenie, skúsenosti, zážitky, rovnako ako aj zhrnieme negatíva a pozitíva. 

● Dušan: S prianím príjemného popoludnia sa vám hlásime zo štúdia RCN v Palomino Creek. S vinšovaním krásneho dňa ďalej prichádza Orlando, ako policajt. Taktiež aj Robo ako člen záchranej služby
● Robo: Dobrý deň prajem.
● Orlando: Dobrý den přeji též.
● Dušan: Dnes to bude odľahčená freestyle téma bez priameho zamerania, ale ja osobne by som sa rád spýtal zopár otázok, hlavne preto, lebo tu máme členov všetkých troch IZS porovnali by sme nejaké výhody nevýhody, poprípade nejaké príbehy zo služby, najviac zaujímavým adeptom tu bude dnes teda vedúci Orlando. Keďže ten je priamo zostrieľaný ako Semir z Kobri 11 *smiech*. Na druhú stranu Robko nám tu zachraňuje životy na dennom poriadku
● Robo: Orlando ich striela a ja ich zachraňujem, nádherne to povolanie. *smiech*
● Orlando: Jak to na sebe vše krásně navazuje.
● Robo: Navzájom sa doplňujeme.
● Dušan: A ja vám potom odpracem tie autá, že
● Orlando: Jistě.
● Dušan: Začal by som asi Orlandom, ako dlho si vôbec v PSA ? Chceme vedieť nejaké podpultové informácie
● Orlando: Fůha, pár týdnů už to je. Nastupoval jsem v říjnu minulého roku.
● Orlando: Hned po škole, takže to krásně navazovalo.
● Robo: Veľmi rád by som si prevzal slovo a spýtal sa pár otázok aj ja na Orlanda. Ak teda môžem ?
● Dušan: Jasné
● Robo: Dobre, teda tak nám o sebe povedz jak to celé začalo a až na akú pozíciu alebo hodnosť si sa...dopracoval.
● Orlando: Tak asi jako každý, kdo kdy nastupoval do nějaké IZS složky začínal na kadetovi nebo podobných hodnostech. Což se týkalo i mě, každý musel procházet akademií, která byla předtím dle mého těžší než je t
Postupem času, jsem se dostal na strážmistra, což mi udělalo asi největší radost. A od té doby už to nějak plynulo, no. Až do této doby, kdy jsem se usadil na hodnosti nadpraporčík.
● Dušan: Takže už si teraz vlastne na vysokej nohe
● Orlando: Pro mě to ještě topka není. Ale dalo by se říci, že jsem na hodnosti, na které moc lidí není.
● Robo: Dobre teda, v PSA máte aj určité, hmm, jak to nazvať oddieli alebo ako sa to volá ? Nachádzaš sa v jednóm z týchto oddielov ? Možno aj viacerých, kľudne môžeš povedať.
● Orlando: Nacházím se ve více těchto odděleních, ale přesně v kterých ti zde říkat nebudu. Ale, jedno ti zde říct mohu a to, že vás budu stopovat na motorce.
● Dušan: Takže sa ti očividne dosť darí, aký máš taký najlepší zážitok napríklad ? Ktorý teda smieš poved
● Orlando: Nejlepší zážitek ze služby myslíš ? Těch je dost, nedá se říct který byl asi nejlepší, ale jeden za nejlepší považuju to, když zac Zachráním nějaký ten život, to je odměna té dobře odvedené práce. Záchrana života je lepší pro ten vnitřní pocit, než někomu dát pokutu. Pro mě tedy, nevím jak to mají ostatní kolegové.
● Robo: Dobre teda, mám na teba otázku, zobral si si niekedy finačný obnos určený na zaplatenie pokuty do osobnéj kapsy ?
● Orlando: Nikdy. Také, proč si tím zbytečně kazit kariéru, žejo. Když vše je zaznamenáváno na kamerách, jak už osobních, tak v autě. Takže by se na to stejně přišlo.
● Dušan: A to sme vám ešte nepovedali drahí poslucháči, že tu máme aj detektor lži. Idem poňho. Ale nie, na to nám Frederik nedal peniaze *smiech*
● Orlando: Musíš ho popohnat
● Dušan: Si spokojný s tým kde si teraz ?
● Orlando: Kdybych nebyl tak to stále nedělám. Samozřejmě mám jisté cíle, čeho chci ještě v PSA dosáhnout, ale vím, že jsou daleko.
● Dušan: Prečo nie ? možno sa len nemáš kde inde uplatniť, dnes je doba ťažká, preto sa berie každá práca
● Orlando: Nevím, zda bych se jinde uplatnil. Teď pracuju tam, kde jsem a nepomýšlím na minulost ani na budoucnost. Uvidíme, až někdy odejdu kam mé kroky poputujou dál.
● Dušan: Nemyslíš ani na budúcnosť ani na minulosť ? To máš z tej mariánky asi
● Orlando: Já jsem ten typ člověka, kterej moc na minulost ani na budoucnost nepomýšlí. *smiech* Co se stalo, stalo. Co se stane, stane. Nic to neovlivní.
● Dušan: Akí sú tvoji šéfkovia v PSA ?
● Orlando: Nemám s nimi žádné problémy, takže jsou v pohodě.
● Dušan: Na teba aby bol niekto zlý nie, šak povedz ty
● Orlando: Já jsem hodný.
● Robo: Má pravdu. Síce sa to tažko hovorí, ale je to dobrý chlapák.
● Dušan: To sa ale o takom Robkovi zasa povedať nedá
● Orlando: Robko je hodný *smiech*
● Robo: No, vidíš.
● Orlando: Dokáže pomoct a to ho dělá cenným.
● Dušan: Orlando, mám teraz otázku na vážno Prsia alebo zadok ? *smiech*
● Orlando: Jsem myslel že tohle je podcast ohledně naší práce *smiech*
● Dušan: Ako som povedal, freestyle a otázky na telo ber ako samozrejmosť
● Orlando: Osmažené kuřecí prsíčka na grillu jsou nejlepší. S chilli omáčkou.
● Dušan: Súkromník, nič nepovie
● Robo: Ach, však to musíš povedať na rovinu ako chlap. *smiech*
● Orlando: Nepotřebuju pak dostávat zprávy na iris typu MÁŠ RÁD KOZY CO TY UCHYLAKU
● Dušan: Takže si na prsíčka vravíš, ty úchyláku *smiech*
● Robo: Poslouchám.
● Orlando: Radši nic. Ano, prsíčka vrávím.
● Robo: Nene, klíďo píďo povedz.
● Dušan: A pri ženách máš čo radšej potom ?
● Orlando: Tak mě záleží na povaze žejo. Samozřejmě. Ale nestraním se atletickým postavám u žen.
● Robo: To takticky uhral takzvane do autu.
● Dušan: Už to smeruje tam, kam sme úplne priamo asi nechceli
● Orlando: Tys mi dal tu otázku.
● Dušan: Robo ma na ňu nahovoril, teraz ideme zničiť jeho
● Orlando: Tak to jsme se moc nenamáhal.
● Robo: To nie je pravda, ale v pohode, pusti sa do mňa. Odpoviem ti na všetko.
● Dušan: Takže Robko, pozriem sa na seba a hneď mi bije do očí kakaová farba kože, si mulat ?
● Robo: Nie, niesom.
● Orlando: Nechceš prinést ten detektor ? *smiech*
● Robo: Dalšia otázka, prosím. Frederik nám dal malý rozpočet, nemáme žiaden detektor. *smiech*
● Robo: Chvaľa bohu.
● Dušan: Ale veď si taký kakavkový, ako to mám potom brať ?
● Robo: Som talian a tam to končí.
● Orlando: On je takovej Mathew Perry. *smiech*



● Robo: Nechcem prejsť naspäť k normálnejším otázkam, rád by som povedaľ aj niečo o mojej práci.
● Dušan: Ako povieš šéfko, ako sme už povedali, Robko pracuje ako záchranár v záchranných službách. Ako dlho pracuješ, na akú poziíciu si sa dostal a poprípade nejaké negatíva pozitíva porovnáme tu tak trošku IZS
● Robo: Ako, dlho ? Fúha, to je tažká otázka nepočítal som si to, ale už to bude nejaký ten piatoček. Čo vám k tomu viac poviem, je to proste práca snov a som veľmi rád, že som sa tam usadil. Začínal som ako akademik a následne ako vodič vozidla RZP. Potom sa táto hodnosť alebo pozícia, jak to mám nazvať, proste zrušila. Automaticky som bol predelený na pozíciu záchranára, pretože som mal dostatočné skúsenosti. Ďalej som už len makal a makl a dokonca som sa dostal až tam, kde som dnes a to je záchranár 4. Čo sa týka nejakých tých pozitív. Tak tie sú napríklad, že máš dobrý pocit z každého jedného výjazdu a zachraňuješ ľudí a to je na tom to krásne. Negatív sa nájde síce viac, ale pozitíva sú dostatočne uspokojivé. Čo sa týka negatív, tak to je to, že sme hodnotený tým, že aký máme počet výjazdov. A samozrejme výjazdy nie sú pravidelná záležitosť a mnohokrát si celý deň v službe a nič sa... Nedeje.
● Dušan: Za to môžme byť len radi
● Robo: Dalšie negatívum je, že táto práca obnáša aj isté veci ako samotná smrť daného človeka, ktorého zachraňuješ.
● Dušan: Samozrejme smrť nie je nič príjemné, my sme radi že si sa chopil takejto pozície, ale predsa, hodnotenie by nemalo byť iba o počte výjazdov, ale asi aj o tom ošetrení. Chápeš čo tým chcem povedať
● Robo: Rozumieme a chápeme sa.
● Dušan: Takže je to od počtu výjazdov IBA ?
● Robo: Ja si myslím, že do celkového hodnotenie patrí aj to, že jak sa spraváš a aké množstvoHodín stráviš v službe. Ale málokedy si toho niekto z vedenia všíma a fokusujú sa hlavne na ten počet výjazdov.
● Dušan: To mi príde celkom blbé. Napríklad my v HZS, si samozrejme zapisujeme aj počet hodín na kondičných jazdách. Vedenie potom krásne vidí našu aktivitu, spoločne aj s akým vozidlom. Preto som si práve myslel, že vy to máte rovnako a nie čisto byť závislí iba na počte výjazdov
● Robo: Prepáč, že ti do toho skáčem, ale tak u nás sa konečne celé vedenie prekopalo a smeruje to krásne vysoko. Možno sa začal aj trocha brať ohlad aj na iné veci ako je len počet výjazdov.
● Orlando: Mohu jen do toho skočit ?
● Robo: Keď bolo predošlé vedenie, tak sa na to nemohlo zameriavať, pretože málokedy bolo v službe... Ano, možeš.
● Orlando: Jen zde Roba chci potvrdit veřejnosti, že ZZS se zvedá krásnou cestou hore.
Jejich aktivita na výjezdech je vysoká a spolupráce je na prvotřídní úrovni.
● Dušan: Asi týždeň dozadu sme vám v kongrese zvolili nového riaditeľa, takže som sa podieľal
● Robo: Ďakujem ti, za takéto pekné slová.
● Dušan: Iba ma utvrdzujete v tom, že sme mali pravdu, a vybrali sme správne
● Robo: Tam sa nedalo ani nič iné vybrať, to čo sa hlásilo na tú pozíciu to pre pána Masona nebola ani konkurencia.
● Dušan: Tak samozrejme, pán Mason mal bohatšie skúsenosti podľa nás myslím si, že sme hlasovali vtedy všetci piati pre pána Masona, týmto ho pozdravujeme
● Robo: Dokonca mám taký pocit, že on tam bol pre nás riaditeľom už predtým ako bol na tejto pozícií. Aspoň ja som ho tak bral.
● Dušan: Tak, bola tam predtým veľká neaktivita, len sme isto radi, že sa to zlepšilo. Nedávno sme mohli zaznamenať aj nejaké pokroky, čo sa týka psycho testov. Čo o tom vieš Robko ?
● Robo: Psychotesty sú plne rozbehnuté a aktuálne sa každý môže zaregistrovať.
● Orlando: Jo ? Super.
● Dušan: Orlando ty ich nemáš ?
● Robo: Môžem len potvrdiť, že ten kolega, ktorý to má na starosti je absolútný profesionál a vie čo robí.
● Orlando: Čekám na ně asi 2 měsíce. Před dvěmi měsíci jsem si vyplňoval inzerát, když to asi moc nefungovalo.
● Robo: Ano ano, pretože sme nemali psychológa. No, momentálne tam máme nového kolegu. Je to fakt profík. Jediný problém je, že je nejaký technický problém s registračným formulárom. Takže doporučujem všetkým si tú danú osobu, teda toho psychológa kontaktovať osobne.
● Dušan: Stále pretrváva ten problém ?
● Robo: Nejako sa pokazil systém tej registrácie, ale psychotesty sa už dajú vybaviť. A dohodnúť sa osobne na termíne nie je problém. Buď danú osobu môžete zastihnúť v Dilimore v Ambulancii klinickéj psychológie alebo ju osobne kontaktovať. Meno toho psychológa snáď môžem zverejniť, dúfam, že sa nenahnevá.
● Dušan: Zatiaľ je iba jeden alebo ako to tam vyzerá ?
● Robo: Jedná sa o osobu Lucien Rogers. Bude prebiehať nábor.
● Robo: Ale máš pravdu zatiaľ je tuším sám.
● Dušan: Aj sa tam niekto hlási alebo podobne ? Pretože by bolo fajn, keby sa to rozbehlo na plno
● Robo: Ja som mal v pláne sa tam hlásiť, jediný problém je, že minimálny vek je 24 rokov. Ale to viem zatiaľ tie podmienky len ja, tak interne, čo sme spoločne pokecali. Ale bude aj oficiálný nábor, cez webové stránky.
● Dušan: Orlando, využiješ túto ponuku ?
● Orlando: Nejspíše ano.
● Dušan: To vážne nemáš zbroják ako člen PSA ?
● Orlando: Když jsi člen PSA tak máš zbrojní průkaz skupiny D.
● Dušan: Tak ale, to sú iba na tie firemné, nie ?
● Orlando: Ano, a to mi bohatě stačí.
● Dušan: Mne napríklad nie, ja potrebujem mať zbraň
● Robo: Ja som sa tiež pokúsil si zaobstarať zbrojný preukaz typu T1. Ale bohužial sa mi to bolo z neznámeho dôvodu zamietnuté.
● Dušan: Neznámy dôvod ? To je ako možné ?
● Robo: Nebol mi povedaný dôvod.
● Dušan: Niekomu si sa asi nepáčil *smiech*
● Robo: Bohužiaľ, to ja ti neviem takto povedať. Ale môže byť.
● Dušan: Kedy budeš lekár ?
● Robo: To bohužiaľ tiež neviem, ale asi nemám ani nejaký záujem o túto pozíciu. Momentálne mám v pláne sa stať pilitom v ZZSke.
● Dušan: Tak to určite bude pri veci, keďže sme teraz vybrali nového komisára pani Corrnet, takže to pôjde po másle
● Robo: Tiež si myslím.
● Dušan: Orlando keď prejde psychotestami, snáď si spraví zbroják aj letečák
● Orlando: Jasné.
● Robo: On sa bojí šoférovať auto a nie to ešte k tomu vrtulník alebo lietadlo. *smiech*
● Orlando: Cože.
● Robo: My vieme svoje, aký je Orlando šofér.
● Orlando: To se stalo jednou, ale auto se šoférovat nebojím.
● Dušan: Minule menil rezervu pri moste *smiech*
● Orlando: Ta tam chčije smíchy. Jasné, tak se zasmějeme.
● Dušan: Orlando je vraj taký šofér ako ty kuchár Neviem čo je na tom pravdy
● Robo: Ja som parádny kucháč, viem spraviť palacinky, aké si ešte nikdy nejedol. Najlepšie z najlepších.
● Orlando: Tak to tím pádem jsem řidič dobrej.
● Robo: Kdeže je ten detektor lži ? *smiech*
● Orlando: Nejsou prachy na něj prý.
● Robo: Škoda. Musíme dokopať Frederika k tomu aby to kúpil. To budú rozhovory.
● Dušan: Fakt asi Frederika k tomu dokopeme, to by bola brutalita
● Robo: Tak teda, ja si preberám slovo a tým pádom pokladám otázku smerovanú na Dušana.
● Dušan: Šak teda jako chlap ne
● Robo: Tak teda, otázka znie... Aké si mal začiatky, kde si momentálne, pozitíva a negatíva. Proste taká istá, akú si položil nám spoločne s Orlandom. Nech sa páči, predávam ti slovo.
● Dušan: Bude to skoro rok, čo som u HZS teda, dopracoval som sa na nadpráporčíka. Máme pomerne super vzťahy u nás, nikto asi nemá nikým žiadny problém. Začiatky boli asi také, že som chodil s kolegom ktorého meno si už ani nepamätám. Na kondičné jazdy, neskôr som veľmi tvrdo makal a makal, dostával povýšenia, až som sa dostal sem. Ďalšia hodnosť by už mala byť dôstojnícka... takže som zvedavý, či sa to niekam posunie. Bol by som totižto naozaj rád, ale tak, necháme sa prekvapiť. Pozítiva ? Priateľský kolektív, príjemné peňažné ohodnotenie, parkovacie miesto. Keď som si robil zbroják, tak ma isto potešilo samotmá zľavička
● Robo: Len doplním, že ako člen ZZS máš zadarmo psychotestík a taktiež aj zlavičku na zbrojáčik. *smiech* Dokonca ja na piloťák.
● Dušan: To je zasa vec u PSA asi ako si to oni nastavia. Dobre vedieť. Negatíva...hmmm. Niektorí kolegovia sú svojskí zasa, povedal by som. Okrem toho je hrozná neaktivita mojich kolegov, reálne. Preto nám aj tak dlho trvalo, kým sme sa k tomuto podcastu aj dokopali. Som stále v práci, nemôžem si dovoliť toľko voľného času, nikto už moc nemaká. Ale zato, je to to priateľská banda ľudí, moji šéfovia sú seriózni ľudia. A aká bola ďalšia otázka ? Myslím že som ich všetky zodpovedal
● Robo: Najlepší zážitok skús povedať.
● Dušan: Najlepší... asi keď som išiel s kolegom Lukášom Urbanom, zdravím ho. Na obrovskú nehodu pri moste smerom na Angel Pines. Zrazilo sa tam vtedy zopár áut a hlavný most bol totálne neprejazdný. Makali sme tam skoro asi 2 hodiny, čakali na kolegov od ZZS, bol to chaos proste. Posielali sme ľudí preč, poprípade varovali, že tam budú čakať dlho. Kamióny sa pozastavili, celý export mal vtedy červenú. Bola to hrôza určite, ale nejako sme to s ním zvládli, je to naozaj človek na mieste. Na to nikdy nezabudnem
● Robo: To musela byť dobrá skúsenosť.. Niekto ešte nejaké slová na záver ?. Ja som tu povedal za mňa všetko.
● Dušan: Asi len že, ľúbte sa a predávajte Nomel Coin
● Robo: Taktiež posielam lásku a spoločne zo štúdia RCN sa s vami lúčim.
● Orlando: Mějte se.


 

Účastníci
🚓 Orlando Anderson 
🚑 Robo Bakardi 
🚒 Bc. Dušan Badinský

 


🖌 Novinár - Bc. Dušan Badinský 🖌

VajkoChlpko

Hráč

57
31.5.2022 08:26, naposledy upraveno 3.7.2022 19:52 uživatelem VajkoChlpko

(( Veškeré informace v tomto příspěvku jsou fiktivní a týkají se pouze herního světa! ))

Podcast #2 "Riešenie by bolo, vytvoriť vládu alebo vytvoriť voľby, na najvyššieho sudcu"


Dnes nám v štúdiu zavítal Mgr. Merrick Mason, J.D, ktorý sa živil dlhé roky ako advokát zastupujúci v občianskoprávnom odbore, neskôr prestúpil na Vrchní soud San Andreas, ako asistent sudcu, a neskôr ako sudca Vrchního soudu San Andreas.  Popritom robil aj redaktorskú činnosť, práve u nás v RCN. Po výpovedi mal pauzu, po ktorej sa dostal na pozíciu Vedoucího psychológa ZZS.

 

● Dušan: Vážení poslucháči, vinšujem srdečne vám vinšujem príjemný deň. Dnes tu mám špeciálneho hosťa, ktorým je pán Merrick Mason
● Merrick: Ďakujem za pozvanie.
● Dušan: Pekne vás u nás vítam, pán Mason pracoval ako advokát v občiansko - právnom obore neskôr sa teda pridal k našej vláde ako asistent sudcu a neskôr ako aj samostatný sudca. Preto mi je cťou, že tu mám práve vás a verím v to, že preberieme všetky podstatné témy
● Merrick: Mhm.
● Dušan: Ja by som asi rovno začal, pokiaľ teda chcete niečo povedať poslucháčom na úvod...
● Merrick: Môžete začať
● Dušan: Začal by som prvou témou a tou je odvolanie pani Anniky Larsson z pozície starostky Montgomery. Aký máte na to názor a na aktivitu kongresmanov posledné mandáty ?
● Merrick: Ako som si pozeral kandidátky za posledné obdobie tak sa to docela nemenilo, boli tam nejaké neznáme tváre ale inak zvyčajne vždy tí istý, pán Benett, paní Larsson, Hilton a tak ďalej
● Dušan: Pani Hilton sa tam teda strieda každú chvíľu *smiech*
● Merrick: Ja som naposledy kandidoval za obec Montgomery, vtedy ma porazila slečna Larsson. Osobne nepoznám pani Hilton, ale vidím ju docela často na sociálnych sieťach *smiech*
● Dušan: Aspoň tam je aktívna. Samozrejme Naty je moja kamarátka, ja si ju iba takto doberám, pretože v kongrese máme rapídnu neaktivitu, hlavne čo sa týka dochádzky. Myslíte si, že bude pani Larsson opäť bojovať o mandát, aj po jej odvolaní ?
● Merrick: Myslím si, že slečna Larsson sa po dlhodobom zúčastnení kongresu San Andreas prestane kandidovať, ale ona zvyčajne svoju kandidatúru podáva na poslednú chvíľu
● Dušan: To je pravda, tak teda, necháme sa prekvapiť kandidatúrou. Myslíte si, že pani Larsson je v pozícii kongresmanky kvalitná ?
● Merrick: Čo sa týka slečny Larsson, mal som sňou určité nezhody v kongrese počas môjho pôsobenia u vlády. Naďalej som moc nezaznamenal aktivitu od slečny Larsson na webe Montgomery. Ale neviem posúdiť či je efektívna vo svojej bývalej pozícií
● Dušan: Čo hovoríte na pána Benetta ? Sluší mu pozícia predsedy kongresmana ?
● Merrick: S pánom Benettom sa poznáme, myslím si že ako kongresman je velice efektívny. Je pravdou že dlhodobo som sním nebol v kontakte
● Dušan: Ako myslíte to "efektívny" ?
● Merrick: Že vykonáva svoju pozíciu tak jak má. Chcem sa spýtať či bude kandidovať v ďalších voľbách
● Dušan: Vravel že nie, ja tomu verím, údajne by mal kandidovať až v júli, pravdepodobne
● Merrick: Hm
● Dušan: Ako vidíte tieto voľby ? Zatiaľ sa moc ľudí nehlási, konkrétnejšie pani Hawkins, pán Bianchi, ja a vy
● Merrick: Myslím si, že sa to ukáže až na posledný deň
● Dušan: Na posledný deň sa všetko zmení ?
● Merrick: Podľa mňa 31.5. zašlú svoju kandidátku aj momentálni členovia Kongresu, okrem Larsson a Benett
● Dušan: Čo vravíte na pani Hawkins ?
● Merrick: Absolútne ju nepoznám. Neviem či má skúsenosti ale v dnešnej dobe to ani nie je treba
● Dušan: Dnes môže byť kongresman naozaj skoro každý, buď skoro nič ani nespravia alebo tam pre istotu ani nechodia. Toto je drsná realita..
● Merrick: Je to možno aj o tom, že najvyššiu moc tu predstavuje Vrchní soud. Na čele vrchného sudcu, ktorý sa nemení až do jeho smrti alebo rezignácie
● Dušan: A ako by to bolo podľa vás najlepšie ?
● Merrick: Určite zdemokratizovať a vytvoriť výkonnú moc, lebo momentálna najvyššia moc je zorganizovaná na súdnu moc
● Dušan: To je krutá pravda. A ako by ste si to konkrétnejšie predstavoval ? Vaše tvrdenie je proti ústave
● Merrick: Vytvoriť vládu alebo vytvoriť voľby na najvyššieho sudcu
● Dušan: Viete že sa to nikdy nestane, teda, dosť možno
● Merrick: Máte to niekde potvrdené na papieri? Je pravda že je to diskutabilná vec, ale všetko je možné keby si to ľudia vzali do rúk
● Dušan: Nemám to potvrdené, preto vravím "dosť možno". Ako by to ľudia mali vziať do vlastných rúk ? Nejaký váš reálny nápad a plán ?
● Merrick: Ako som videl, tak sa povytvárali nejaké politické strany napríklad vy, ak sa nemýlim, nie ste členom žiadnej strany
● Dušan: Konkrétne asi jedna. Ja určite nie som, ani nemám v pláne sa angažovať

● Merrick: No presne toto hovorím, v tomto štáte nie je nikto kto by zorganizoval politické strany. Inak môžeme vlastne dôjsť k záveru že nikdy nevymeníme najvyššieho sudcu, lebo jeho pozícia je zakotvená aj v ústave, a keďže súdna moc organizuje aj ústavnú moc, tak prípadná zmena legislatívy by určite neprešla cez najvyššieho sudcu
● Dušan: Presne o tom hovorím, preto je to takmer nezrealizovateľná vec. Dokonca ani kongres nedokáže vydávať a meniť ústavné zákony
● Merrick: Kongres len navrhuje zákony, všetko prechádza cez jednu osobu a tým je najvyšší sudca
● Dušan: Kongres dokáže samostatne vydávať zákony, avšak nie ústavné
● Merrick: Môžeme si vlastne povedať že máme vládu jednej ruky
● Dušan: To je pravda
● Merrick: Je pravda, že kongres má možnosť vydať zákon, ale najvyšší sudca to môže hocikedy zrušiť. Môžme byť radi, že máme docela normálneho najvyššieho sudcu, lebo mu náleží riadienie celého štátu
● Dušan: Vrchný sudca by mal byť normálny predsa len. Ale zasa hocikedy nie, musí mať k tomu adekvátny dôvod predsalen
● Merrick: To určite. Respektíve nemusí, je to len na ňom kedy sa mu chce zrušiť zákon. Len ak to spraví bez dôvodu, môže sa znížiť jeho reputáž a klesne verejná mienka
● Dušan: Pravda, ľudia sa začnú búriť, pokiaľ sa ich to dotkne
● Merrick: Určite áno
● Dušan: Uvidíme budúci mandát, ako sa nám podarí pokročiť v budovaní lepšieho štátu. Je to predsa len pomerný socializmus, vládne nám tu jeden vrchný sudca, a nie je v našej kompetencii s tým niečo moc urobiť. Vaše body v kandidatúre sú pomerne rozmanité, čo nám k tomu viete povedať viac ? Prípadne čo máte a váš súper Bianchi nie ?
● Merrick: Že ich skúsim aj spracovať a predložiť kongresu. Pán Bianchi nemá jednu vec, a to je že ho nikto nepozná. Respektíve ja nie, a asi ani vy. Ale dávam mu možnosť a uvidíme aké budú výsledky volieb
● Dušan: Predsa len, aj takí musia byť, nie ? *smiech*
● Merrick: Určite áno
● Dušan: Tak, to by bolo z mojej strany asi všetko, chcete ešte niečo odkázať poslucháčom ?
● Merrick: Volte Masona za obec Fort Carson. #Spolutodáme
● Dušan: Ďakujem pekne za váš rozhovor
● Merrick: Aj ja ďakujem


 

Účastníci
👨‍⚖️ Mgr. Merrick Mason, J.D
⚖️ JUDr. Dušan Badinský

 


🖌 Novinár - JUDr. Dušan Badinský 🖌


Powered by LeoSight IFS
LT~59

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: freecko (2000Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

WoT Turnaj - BO3

zítra 16:00

Kdo je online?
Vitezslav

255Kč včera v 16:09

tootsao

70Kč včera v 15:03

Mondis

150Kč včera v 09:17

Nejnovější uživatelé
mimiRP

Registrován 18.4.2024

misik69

Registrován 18.4.2024

Alogare

Registrován 18.4.2024