Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Úrovně, denní úkoly a odměny

1 2



13.7.2020 22:43, naposledy upraveno 14.7.2020 10:41 uživatelem Rataj

Ahoj komunito!

Již dříve jste se mohli (především z TS) dozvědět, že bylo v plánu přejít ze systému tzv. LS-Points na nový systém úrovní (levelů). Čas na toto přejití právě nadešel. Systém úrovní je hotov z LS-Points jsou nyní XP.

Ruku v ruce s touto změnou měníme také systém denních odměn na denní úkoly. Můžete tak získat mnohem lepší odměny, avšak musíte pro to udělat něco víc, než jen kliknout každý den na tlačítko na webu. Za aktivitu na fóru, herních serverech a podobně budete nyní více odměňováni. Úkoly i přehled aktuální úrovně a potřebných XP pro další úroveň najdete pod UCP > Denní úkoly.

Teď se pojďme podívat jak jsme se k tomuto systému dostali.

Tímto příspěvkem bych vám rád i trochu poodhalil proces, kterým na LeoSight přibývají nové funkce.

Prvně vzešla myšlenka, že porovnávat mezi hráči LS-Points není příliš praktické, nikoho vlastně nezajímá, jestli má 5158 nebo 5414 bodů. Navíc si takové číslo ani nezapamatuje a těžko se porovná s ostatními. Původní myšlenka zavedení LS-Points byla soutěživost mezi hráči, tu jsme však zabili ohromným počtem LS-Points, který se u nejaktivnějších uživatelů počítal na desítky tisíc.

Řešením tedy je systém úrovní, který bude mnohem lépe vyvážený a postup úrovněmi nebude tak snadný, ačkoliv stále bude silně znatelný.

Na poradě AT se řešilo, jakou funkci k přepočtu zkušeností na úrovně využít. Pak jsme začali experimentovat s logaritmy a porovnávat je v Google Sheets.

Nakonec jsme zvolili vzorec: ROUND(LOG(LEVEL - 1; 10) * 150 + 100; -1)

Tedy dekadický logaritmus předchozí úrovně vynásobené koeficientem 150, s přičteným základem 100 a zaokrouhleno na celé desítky.

Ten odpovídá v obrázku variantě 1, což ve skutečnosti byla asi tak dvacátá varianta, protože jsme museli prozkoušet a porovnat opravdu hodně různých funkcí, než jsme přišli na tu správnou variantu.

Výsledkem je systém, kde je pro každou další úroveň potřeba více XP, avšak s narůstající úrovní přibývá počet potřebných XP méně a méně. Například pro úrovně 21-24 je pak potřeba 300 nových XP, kdežto pro 25 už 310 XP. Na nižších úrovních to však skáče více, na první úrovni každý začíná, na druhou stačí 100 XP (základ), na třetí už 150 XP, na čtvrtou pak 170 XP.

Dále bylo potřeba tento vzorec přepsat do PHP, což není nic složitého:

return $level > 1 ? round(log10($level - 1) * 150 + 100, -1) : 0;

Nyní je potřeba převést staré LS-Points na úrovně, které by uživatelé správně měli mít, k tomu nám poslouží jednoduchá cyklická funkce, kterou si můžeme vyjádřit grafem:

Dále jsem přidal uživatelské rozhraní pro přehled úrovně a zkušeností, to snad oceníte více, než staré nevkusné zobrazení LS-Pointů. Jak již bylo zmíněno, najdete jej pod UCP > Denní úkoly. Přehled vypadá nějak takhle:

No a samozřejmě samotné denní úkoly, ty již fungují na V2 API a od dnešní půlnoci můžete úkoly začít plnit, mě se třeba vygenerovali první tři:

Úkoly jsou důležitou součástí, na které je ještě potřeba zapracovat. Plánuji sestavit velký seznam úkolů, ze kterých může generátor vybírat, aby to bylo pro všechny trochu zajímavější. Zatím jsou připraveny následující úkoly:

Úkoly se mohou a nemusí opakovat (dle nastavení v systému), zatím jsou všechny úkoly opakovatelné, kromě úkolu s představením, ten se každému uživateli zobrazí jen jednou.

Určitě budu moc rád, když mi napíšete své nápady na nové úkoly, kterými tento systém můžeme společně obohatit. Přecijen dělat dokola stejné úkoly by mohla být nuda. Určitě v jejich vymýšlení také budete kreativnější, mě zatím napadlo pouze těchto pár jednoduchých úkolů cílící na aktivitu hráčů na fóru a Artheonu.

Díky naší API a propojení Artheonu s LeoSight účty bylo propojení systému s Artheonem naprosto triviální záležitostí, stačil přidat jeden jediný řádek do skriptu, který autorizuje LeoSight účty, na serveru tak není potřeba ani restart a odměny za přihlášení do hry můžete začít vyzvedávat.

 

V plánu je ještě systém odměn za úrovně, kdy se vám s danou úrovní odemkne nějaká nová funkce. Co třeba tituly na fórum nebo GIF avatary? Ještě uvidíme.

 

Systém je právě v testovací fázi, zde už se můžete zapojit i vy - vyzkoušejte denní úkoly a dejte mi zpětnou vazbu o tom, co byste zlepšili.

No a já si jdu za napsání tohoto příspěvku vyzvednout odměnu, protože to byl přeci jeden z mých denních úkolů. 😉

 

EDIT: Všechno funguje jak má, úkol mám splněný.

bit

Hráč

49
13.7.2020 22:49

Ano! Funguje to dobře! Bolej mě z toho oči! Au!

Lofanek

Hráč

31
13.7.2020 23:29, naposledy upraveno 13.7.2020 23:29 uživatelem Lofanek

Jedno z najlepších vylepšení webu vôbec. ❤️

13.7.2020 23:53

Ocenili byste, kdyby na fóru někde u avataru byla vykreslena úroveň uživatele?

13.7.2020 23:55, odstraněno 13.7.2020 23:56 uživatelem
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem

arciCZ

Hráč

32
14.7.2020 00:08

Věřím tomu že toto je velice dobrý způsob jak to tu lehce oživit!

Btw:.. Díky za splnění úkolu.

14.7.2020 02:20

Od určitého levelu by šlo založiť vlastný tím

19.9.2020 10:26, odstraněno 19.9.2020 10:27 uživatelem
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem
20.9.2020 21:18

@neznamy#5 server group? To mluvíš o TeamSpeaku? Tam úrovně z webu určitě propisovat nebudeme.

A žádné omezení na všeobecnou diskuzi u úkolu se zapojením do diskuze není. Kde jsi na to přišel? Můžeš se zapojit do diskuze úplně kdekoliv na celém fóru, abys tento úkol splnil.

21.9.2020 08:24
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem

1 2


Powered by LeoSight IFS
LT~70

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: freecko (2000Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

WoT Turnaj - BO3

zítra 16:00

Kdo je online?
Vitezslav

255Kč včera v 16:09

tootsao

70Kč včera v 15:03

Mondis

150Kč včera v 09:17

Nejnovější uživatelé
mimiRP

Registrován 18.4.2024

misik69

Registrován 18.4.2024

Alogare

Registrován 18.4.2024