Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Technickej problém


2.8.2023 18:57

Zdravím (rád bych v pozitivnější náladě, ale nejde to), chci se zeptat, zda se někomu již vyskytl totožný problém, který zde popíši níže a pokud ano, tak jak ho vyřešit. Pokud ne, byl bych vděčný za možné rady.

Problém:
Je vskutku prostý, před reinstalací OS (Windows) a furt na MTA 1.6 si dokáži říct, že jsem měl stabilní FPS (60+ mimo "herní" oblast, v ní nejmíň 30+ FPS). Po reinstalaci Windowsu se situace ze začátku nijak nezměnila, ba naopak jsem si přilepšil o 3 FPS navíc... nevědomky na úkor toho, že mi to dlouho nevydrží vzhledem k situaci, že se již už asi pět dní trápím s tím, že proč mimo onu "herní" oblast mám skutečný problém dosáhnout víc jak 30 stabilních FPS a o momentu, kdy zapnu rádio fakt nemluvě.
Nejsem si vědom, že bych podnikl takový zásah do OS natolik extrémistický, abych si zlikvidoval MTA a měl jiné programy / aplikace / hry bez postihu.

(pro toto téma si dovolím definovat "herní" oblast jako místo, kde je větší shromaždiště lidi a aut - BB, PC, MG, na některých místech LS a SF - zejména ti, kteří si parkují přes 10 aut na jednom místě  :]]]]])

Ukázky:
před reinstalací na verzi MTA 1.5.9 - kdybych tuto stejnou trasu měl jet dnes, tak dosáhnu nejvýše 25 FPS.
<https://youtu.be/8dkmvmDVVCc>
po reinstalaci OS na verzi MTA 1.6.0
<https://youtu.be/BduIHBIEUAc>
problém, který jsem vypsal výše již cca po dobu 5 dnů. (V PC, kde jsem nejhůře měl !!stabilně!! 30 FPS)
<https://youtu.be/lTJL2UQoaiE>

Pokoušel jsem se:
 - reinstalovat znova MTA a GTA (individuálně a každý měl svůj restart počítače),
 - spouštět MTA bez steam overlaye (bez změny),
 - vypnout zpětné nahrávání grafické karty / windowsu (bez změny),
 - navrátit změny provedené v OS na výchozí hodnoty (bez změny),
 - smazání složek obsahující modely aut, postav, textury a jejich opětovné stažení, včetně autorádia, který ze všeho způsobuje největší drop FPS (bez změny),
 - změna rozlišení na menší než fullHD (bez změny),
 - změna parametrů ve vlastnosti .exe souboru (nastavení spouštění jako správce, změna režimu kompatibility - bez změny),
 - a jiné pokusy, které si už nevzpomínám.

Nevím co dál k tomu říct, házejte nápady a řešení. 😒

Zeintar

Hráč

49
2.8.2023 20:37, naposledy upraveno 2.8.2023 20:42 uživatelem Zeintar

Ahoj,

- Děje se to i u jiných her?

- Updatni drivery

- Stáhni si nejnovější DirectX

- Vyzkoušej nastavení priority toho GTA.

- Co /seefar, má na to vliv?

- Děje se ti to i na jiných serverech?

2.8.2023 20:49, naposledy upraveno 14.11.2023 20:48 uživatelem Schokolade

👋
- Neděje se to u jiných her, čistě izolovaný incident na MTA.
- Drivery si troufnu říct, že na to vliv v tomhle případě nemají. Mám stejný 2 měsíce zastaralý WHQL driver a nedělalo to tyhle brikule před a po reinstalu.
- Dle dxdiag mám nejaktuálnější DirectX12
- Priorita je na nejvyšší u MTA.
- /seefar nic nezměnilo.
- Ostatní servery nejde moc vyzkoušet, páč jiné RPčka nehraji. Jinak ne, takový problém nepřetrvává jinde než na skimu.

 

POZOR UPDATE

Vyřešil jsem jeden z faktorů, který ovlivňoval velmi velký FPS drop mimo "herní" oblast. Šlo o zapnuté nastavení ve Windowsu, které se nazývá "Optimalizace hry v okně". Název je teda velkou klamavou reklamou, páč mi to zdevastovalo totálně FPS a pravděpodobně zapnuto mojí chybou lol!

Avšak stále to nevyřešilo ten fakt, že když zapnu rádio, tak mi dropnou FPS.

 

 

 

 

 

 

POZOR UPDATE2

Kompletně jsem vyřešil potíže s velkým poklesem FPS. Bylo to zapříčiněno nejspíše asi chybou v tom, že se nepročišťovala dočasná paměť počítače - to jsem vyřešil nainstalováním programu od Microsoftu - PC Manager. Využití paměti se celkově trochu snížilo a zpět na stabilní hranici minima 30 FPS. Stále přetrvává problém s rádiem a nyní telefonem lol...

POZOR UPDATE3

Potíže s telefonem a rádiem z neznámého důvodu se již nereplikují. Stabilních 50-60 FPS zpět.

 


Powered by LeoSight IFS
LT~25