Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Odborník přes Japonské vozidla.


jbtpravidla

Hráč

20
25.9.2023 18:04

Zdravím všechny, hledám osobu/-y která by měla nějaké ty zkušenosti co se týče Japonských vozů značky Toyota / Subaru / Scion. Předem by jsem prosil, aby děti které viděly jednou Supru nepsali, jak se moc vyznají ve vozidlech. Děkuji předem.

 

Věc se má takhle. Je to cirka 3 týdny zpět co jsem si řekl, že se půjdu projet v mé Toyotě GT86. Přišel jsem k ní, zmáčknul jsem tlačítko pro odemknutí, ale nijak to nereagovalo. Usoudil jsem tehdy že mám očividně vybité baterky, tak jsem zašel pro náhradní klíče. Zjistil jsem, že jsou taktéž vybité z důvodu nepoužívání. Na další den jsem tehdy zajel do města a koupil náhradní baterky do obou klíču. Ve stejný moment jsem v obou klíčích vyměnil baterky, a šel jsem to zkusit opět. Bohužel ani po tom co jsem vyměnil baterky se vozidlo stále neodemklo.

Dodám že po odemknutím klíčem bez použití dálkového ovladače jsem zkusil. Ačkoliv jsem se dostal do auta, vozidlo vyhodnotilo že do něj bylo násilně vniknuto. ( Uzamkl se Imobilizér teoreticky ) Po celou dobu svítí červená kontrolka. (( viz : https://imgur.com/rT0Oev0 )). Co by stálo za zmínku, tak jsem zjistil, že vozidlo nejde nastartovat. Když přiložím ovladač k Start-Stopu, rozsvítí se palubní deska, a na tom to končí. Hodím zde ještě nějaké základní parametry : Toyota GT86 2.0 147kw, rok 2012 (( Stejné jako Subaru BRZ či Scion FRS ))

 

Už je to přibližně 3 týdny co se s tím trápím a už mi docházejí nápady co by jsem ještě mohl zkusit. Proto se obracím zde na komunitu, zda by s tím někdo neměl zkušenosti, popřípadě nějaké rady co by šlo ještě zkusit.

 

Předem chci poděkovat všem, kteří popřemýšlí a hodí mi zde nějaké ty nápady či tipy.

Přeju hezký zbytek dne.

Sewas

JasonDark

Hráč

19
25.9.2023 18:14

Tak prvně bych zkusil vyresetovat immo. To znamená, zamknout a odemknout a takhle asi 3x. Potom odpojit baterku a chvíli nechat odpojenou, pak zase zapojit. Je to celkem nové auto, takže pochybuju, že by ti zaoxidoval některý z kabelů ale raději bych se podíval i na to. Například ukostření alespoň to jsem řešil já u jednoho ze svých aut, kontrolky svítily jak mají ale auto nenastartovalo a nakonec to byl zaoxidovaný mínusový kabel vedoucí od baterky k převodovce. Stačilo očistit a auto zas jezdí. A vzhledem k tomu, že je to auto nové a máš tam té elektroniky spoustu, chtělo by to někoho s diagnostikou kdo by to tam mohl teoreticky najít. A celkově to nějak vyresetovat. A jinak projít všechny kabely, klidně to může někde nechytat kontakt a pak to dělá blbosti. 

jbtpravidla

Hráč

20
25.9.2023 18:17

Ahoj Díky za radu. Zkoušel jsem už Resetovat Imo podobně jak jsi psal ale bohužel to nepomohlo. Diagnostikou jsem to taky sjel ( Texou ) ,a celkově tam nebylo nic zajimavého než jedná neznámá chyba v motoru.

Holub

Hráč

46
25.9.2023 18:30, naposledy upraveno 25.9.2023 18:35 uživatelem Holub

Stejný problém s klíčky jsem měl u Pola a centrálu (mělo klasicky centrál, ale ne dálku). Není potřeba dodávat, že vozidlo nestartovalo a na klíč celkově nereagovalo. Problém byl jednoduše v tom, že baterka přes noc usoudila, že radši spáchá sebevraždu. Počítám s tím, že ty takové štěstí mít nebudeš. Tak či onak můžeš začít kontrolou baterky a toho v jakém stavu je. Je to doslova krok na pár minut.

Hodilo by se sem uvést kód chyby, kterou ti ta diagnostika hází. Je totiž dost možné, že danou chybu půjde někde na internetu dohledat. Tohle jsou auta, co mají potenciál u úprav, tudiž počítám i s tím, že tam bude dokumentace na vyšší úrovni než chybové kódy čidel u střechy u dnes už ne moc mainstream kabrioletu.

jbtpravidla

Hráč

20
25.9.2023 18:42, naposledy upraveno 25.9.2023 20:00 uživatelem jbtpravidla

Taktéž děkuji za tip. Baterku jsem měnil za snad tuším 3 různé ( každé od jiného výrobce, ať už nové či starší ), a stále bez rozdílu. Dobrý postřeh, ještě tam skočím a  později tady dohodím i kód té chyby.

 

Edit : Zde házím chybu z říd. jednotky (( https://imgur.com/KSbIaKy ))

Z motoru ta chyba ze záhadného důvodu nejde načíst, ale při kompletním skenu se ukáže jako neznáma.

KukisTV

Hráč

38
25.9.2023 20:02

Zdarec, asi to je věc kterou jsi už udělal, ale i tak to řeknu: Zkus najít nějaký klub, kde určitě budou zkušenější lidi a nebo třeba i servisáci. 

jbtpravidla

Hráč

20
25.9.2023 20:04

Ahoj Kukisi, taktéž ti děkuju za radu. Ano, to byla první věc kterou jsem zkoušel ale v celku tam byli lidi kteří znali auto jenom teoreticky ale prakticky mi nepomohli vůbec. Psali tam věci typu : Odvez to auto do autorizovaného servisu nebo odpoj baterku po dobu 15 sekund a opraví se to samo, a takové věci.

JasonDark

Hráč

19
26.9.2023 10:19

B1012 : BATT power supply (backup) malfunction

 

Tohle jsem našel na netu v případě GT86 nebo BRZ. 

 

Každopádně ještě můžeš zkusit nárazový senzor jestli nevyskočil.  To taky může způsobovat, že nenastartuješ

Holub

Hráč

46
26.9.2023 15:23, naposledy upraveno 26.9.2023 15:23 uživatelem Holub

No jo, to už má vlastně mít ty chytré baterky, ne? Tak mě napadá otázka - jakou tam vůbec máš baterii?

jbtpravidla

Hráč

20
26.9.2023 16:52

JasonDark : díky za radu určitě kouknu, ještě mě pak napadlo jestli náhodou neblbne snímač spojkového pedálu.

 

Holub : Je to dosti možné, koupil jsem na rychlo baterku která tam byla předtím, tudiž CR1632 od Ety. Na ovladači svíti led dioda takže tipuju že ovladač funguje správně.


Powered by LeoSight IFS
LT~73

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

KVĚTEN 2024
3428 Kč / 9200 Kč

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: MrKys (1600Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
LadyHope

300Kč včera v 18:16

Dexyy

500Kč včera v 18:16

FerryCZ

19Kč včera v 13:47

Nejnovější uživatelé
Matus503

Registrován 2.5.2024

Seagatexd

Registrován 2.5.2024

Stepsik

Registrován 1.5.2024