Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Psychická pomoc ?


SilveR

Hráč

34
31.10.2023 23:26

Overthinking

Ahojte ľudkovia,

tento krát som sa rozhodol niečo napísať o overthinking(u) keďže do tejto skupiny ľudí patrím, tak viem o tom niečo porozprávať a myslím si že ak ma tento "problém" aj niekto ďalší z komunity tak možno mu týmto topicom pomôžem.

                                                                                                                                                                            

Moje pocity z overthinking(u)

Toto bol čas kedy som začal premýšľať nad mnohými vecami, na začiatku to bol pocit ktorý som nevedel ovládnuť, ale postupom času som si zvykol na tento pocit a pokúsil som sa ho obrátiť k dobru samozrejme netrvalo to 5dní a trvalo to kľudne aj 2 roky keď sa tak nad tým zamýšľam no príbližne od 13/14 rokov môjho života som začal pociťovať tento stav. Začalo mi to cca vtedy keď som sa začal baviť s ľuďmi to je 13ty rok môjho života, áno až 13 pretože býval som celkom introvertný typ človeka, osobne si myslím že práve introverti majú tento problém s overthinkingom, pretože majú dostatok času... no aby som sa vrátil naspäť k téme, tak som sa začal zamýšľať nad určitými situáciami v živote ktoré som prežil a díval som sa do minulosti kľudne aj rok dva, a zamýšľal som sa nad tým čo som v ten moment urobil zle alebo ako si to mohol ten človek zobrať keď mi to vošlo do hlavy tak som sa rovno aj zamyslel čím by som túto chybu mohol zlepšiť, tak aby sa mi už v živote neopakovala tak často.

Aby tomu pochopili aj pomalší ľudia, tak snažil som sa svoje chyby opraviť tak aby som ich moc často nerobil alebo sa prestal určitým spôsobom chovať.

Bol som veľmi veľa krát v spoločnosti odmietnutý alebo som si to iba ja myslel, ale to sa mi deje aj teraz akurát že teraz to beriem inak než predtým, myslím si že to nieje ani tak moc zlá zkušenosť pretože som sa takto naučil zameriavať skôr na svoj život a na svoje myšlienky a na vylepšovanie mojej osobnosti. Takže ak si myslíte že to určitej spoločnosti nepatríte tak prestaňte sa s nými osobne stretávať, nechcem hovoriť aby ste svojich momentánych kamošov/priateľov "odstranili" zo svojho života. Skôr mierim tým smerom aby ste si premysleli akých ľudí chcete v svojom živote, pretože je to veľmi psychická záležitosť, a pokiaľ vám ty daný ľudia budu dávať negatívne názory/negatívna komunikácia/nadávky atď... do vášho života tak verte že sa to odrazí aj na vašom chovaní, a pochybujem že sa niekto chce mať v živote zle alebo pri horšom prípade mať psychické problémy.

Začať hovoriť pozitívne veci

Niekto si povie ,,čomu to pomôže?". Tento spôsob som otestoval na sebe, pred krátkou dobou a musím povedať, že pomáha mi doteraz mať pozitívnejší pohľad na svet a taktiež to pomáha mojej psychickej pohode, príklad, niekto sa ma spýtal ako sa mam.. mohol som sa mať v ten moment aj zle, ale povedal som ,,v pohode" väčšina z vás si povie, však to je normálna odpoveď ale ak tieto "dve slova" budete použivať pri viacerých veciach(napr. keď vás niekto o niečo poprosí) tak si to aj ľudia okolo vás začnú všímať že reagujete na určité veci inak, takým štýlom ktorým ste predtým nereagovali. Takže verím že aj tento spôsob môže posunuť k lepšiemu JA.

Začať sa viac usmievať

Toto je zaležitosť ktorú vie malo kto robiť pri komunikáci alebo obyčajných momentoch. Pretože v momentálnej dobe sú ľudia obklopený negatívnymi vecami pred dvoma rokmi to bol Korona vírus, teraz zase vojna na Ukrajine, politika a ostatné zbytočné blbosti ktoré ľudská hlava pohlcuje a tým sa vyvíja nátlak na celé telo a tým vznikajú v tele zase ďalšie problémy s ktorými už budete musieť zájsť k doktorom.

Aby ste pochopili pokiaľ hlava bude zachytávať z väčšiny iba to negatívne tak môžu z toho vznikať aj telesné problémy (napr. problémy s chrbticou) pretože hlava je prepojená z telom či už fyzicky tak aj psychicky.

Nechcem vás týmto nejakým štýlom strašiť, ale malo by sa o tom hovoriť samozrejme nebuduje sa to 3 dní ale môže sa to kľudne vo vás budovať aj pol roka, a potom sa to náhle spustí a začnete sa cítiť inak.

Moja rada pre vás

Ak máte ťažkostí so svojím myslením tak by som doporučil sa o tom s niekým porozprávať, nepomôže vám to hneď aj keď sa možno budete cítiť uvoľnenejší ale ak to neurobíte znova tak do toho môžete spádnuť znova. Je dobré si hocikedy povedať že idete zmeníte negatívny overthinking na pozitívnu (pozitívny overthinking) vec, ktorá vám môže v živote pomôcť a zlepšiť komunikáciu alebo iné veci tak ani neváhajte.

Ak máte záujem sa o tom porozprávať hlbšie tak nemusíte sa báť mi napísať na Discord : .Meowie_

Môžeme to spoločne kľudne spolu prebrať a zase sa môžeme naučiť niečo navzájom. Určite by som sa rád k tejto téme ešte niekedy v budúcnosti vrátil, takže mi môžete pod topic napísať ako sa vám táto téma páčila a či som sa dobré vyjadril a aké máte z tohoto celého pocity.

Prajem pekný zvyšok dňa/večera s láskou

                                                                                                                        SilveR.❤️

 

 

 

 


Powered by LeoSight IFS
LT~25