Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Funkcia riadenia obcí


neznamy#1911

Smazaný účet

11
19.10.2020 13:26, naposledy upraveno 19.10.2020 13:31 uživatelem neznamy#1911

Opakovane zdravím každého čitateľa môjho ďalšieho a priaznivca nového serveru!

podávam ďalší návrh čo sa má týkať riadenia obcí. Viz. dole vidíte hlavné body.

STAROSTA

Starostovia, ako ich každý poznáme, riadia obec. Kandidovať na túto pozíciu je možné od 25 rokov (na Slovensku) a občania si ich volia každé volebné obdobie po dobu 4 rokov v komunálných volbách. 

Starosta z dotácií ktoré dostáva od štátu obnovuje obec a postupne "upgraduje" obec. Toto by sa dalo určite previesť aj do hry. Každý určitý starosta by mohol rozdávať živnostníkom (už spominané dotácie pre SZČO) ktorý majú prevádzku v jeho obci. 

OBECNÉ ZASTUPITELSTVO (ďalej ako "OBZ")

Do obecného zastupitelstva by patrili starostovia naďalej hlava starostov, tzv. župan (na slovensku riadí Samosprávný kraj - Vyšší územní celok VÚC) Mohli by byť volený aj poslanci do OBZ avšak pri takom množstve hráčov je to asi nemožné. 

OBZ by schvalovalo návrhy, žiadosti o dotácie, vytváralo vyhlášky (niečo ako zákony) žiadosti o väčšie dotácie. Na post župana (alebo si to pomenujte ako chcete) by som navrhoval vždy dať člena MTA A-teamu ktorý by najmä schvaloval žiadosti. Starostovia by len tieto žiadosti navrhovali, podávali ale občas by sa mohli poradiť aj medzi sebou a administrátorom alias županom.

SLUŽBY POSKYTOVANÉ OBČANOM OBCÍ

Berme do úvahy napríklad bývalé technické služby, mestskú políciu alebo zbor dobrovolných hasičov ktorý vlastne stratili pojem na novom vytvárajúcom sa serveri kde teda pravdepodobne budú obce a nie mesto. 

Preto by som navrhoval pridať napríklad:

  • Obecná polícia - daný útvar by bol dotovaný už spomínaným OBZ, nahradil by funkciu Mestskej polície. Mali by jedno sídlo, napríklad v centre Montgomery ale mali by pôsobisko len na 3 spomínané obce. Práva by im zostali rovnako ako doteraz.
  • Technické služby - možno doteraz ste si furt mysleli že táto frakcia bola zbytočná, ale podla mňa to vždy prinášalo viac dobrých RP akcií, či už opravovania ciest a podobne. Naďalej táto frakcia slúžila najmä pre nováčikov ktorý si konečne mohli užiť svôj plat za odrobenú prácu. Frakcia zas dotovaná od OBZ
  • Jednotka zboru dobrovolných hasičov (známe ako JSDH) - táto jednotka doteraz ani moc nefungovala (alebo možno, len neviem o tom) ale daná jednotka by mohla úplne nahradiť HZS a "profesionálných" hasičov na serveri. Mali by viac sídel v rozlišných obciach alebo prípadne iba jeden napríklad v industrialnej obci Blueberry kde sa môže vyskytnúť viac ohňa a príhod. Tiež by boli dotovaný od OBZ
  • Obecné správy (doteraz ako Česká televizia) - Obecné správy by spravovali novinky a dianie sa v obcí, vytvárali by články a relácie v MTA či na videu. Mali by tiež jedno sídlo. Určite hodnoty a príjem za odvysielanie by som nechal tak ako to @arciCZ znížil

VYHLÁŠKY

Vyhlášky by tiež vytváralo na návrh OBZ. Tieto vyhlášky by boli akceptovatelné na obce teda priestor kde OBZ má právo, zastúpili by zákony. Naďalej vláda ako taka by nebola vôbec. Nepotrebujeme prezidenta, ministrov lebo ani doteraz to nefungovalo.

ZÁVER

Toto je môj názor, preto si rád vypoučujem spätné väzby tu pod príspevkom alebo aj návrhy prípadne nejaké tie profesionalné kritiky (bez nadávok, nenávisti a hádok) Ďakujem za pochopenie a velmi sa teším na nový server. Za gramatické chyby ma ospravedlnte ak sa tam nejaká ta chyba vyskytne.

Adios amigos, čus

19.10.2020 18:44
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem

Powered by LeoSight IFS
LT~27