Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Filtrácia logov


8.2.2021 15:35, naposledy upraveno 24.2.2021 21:07 uživatelem Paradoxx

Pôvodným nápadom bolo vytvoriť filtráciu, ktorá mala jednoznačne zjednodušiť zapisovanie výsluchov, ktoré vykonávajú členovia PSA. Niekedy je zapisovanie dlhších výsluchov hlavne časovo náročné, pretože text sa musí kopírovať riadok po riadku a vyhľadávať konkrétny bod v niekoľko sto riadkovom logu nemusí byť zrovna príjemné.

Akonáhle sme mali nápad ako odbremeniť členov PSA tak sme spolu s @Pato začali pracovať na riešení.
Začal som pracovať na webovej stránke, ktorá mala byť jednoduchá a v rámci možností prehľadná. Na filtráciu som zo začiatku využíval jazyk programovací jazyk PHP, ktorý sa ale časom ukázal že nie je tá najlepšia voľba. @Pato medzitým spravil program vo vývojovom prostredí Visual Studio. Program bol vytvorený za pomoci objektovo-orientovaného programovacieho jazyka C# a obsahoval základnú filtráciu, ktorá sa neskôr využila aj na webovej stránke s identickým princípom len v inom jazyku.

Prečo sa programovací jazyk PHP neukázal ako najlepšia voľba? Okrem toho, že s mojími znalosťami v tomto programovacom jazyku trvalo riešenie dlho, tak s použitím PHP by sa na stránke muselo nachádzať tlačidlo, ktoré by musel návštevník stránky najprv stlačiť aby mohol začať so samotnou filtráciou textu. Zvolili sme teda Quality of Life cestu a začali sme využívať skriptovací jazyk JavaScript, ktorý návštevníkovi umožní okamžitú reakciu bez žiadnych zbytočných tlačítok.

Časom pri tvorení dizajnu a upravovaní textov som si uvedomil, že stránku nemusí využívať len PSA pri tvorení výsluchov, ale kľudne sa môže hodiť aj iným hráčom na serveri prípadne súdnym zapisovateľom.


Prikladám odkaz na stránku: http://317864_web.fakaheda.eu/filtracia_logov/index.php
Budem rád za akýkoľvek feedback, otázku či návrh, ktorý by sme mohli zrealizovať a pridať na stránku.


Powered by LeoSight IFS
LT~25

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo