Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Matthewovo ENB


OurMatthew

Hráč

26
22.2.2021 14:47, naposledy upraveno 22.2.2021 15:00 uživatelem OurMatthew

Před nahrazováním čehokoliv si udělejte zálohu původních souborů, za případné poškození nenesu zodpovědnost. Tento návod se vztahuje ke konkretnímu ENB, pro jiné může, ale nemusí fungovat.                                                                                                                                   
                                                                                                    

Zdravím Vás lidičky,

již delší dobu mi chodí žádosti o download na ENB, co používám já. Také mi chodí žádosti o pomoc při instalaci. Proto jsem se rozhodl to všechno sepsat sem a v krátkosti (?) Vám popsat  postup instalace. 

1. Stažení ENB
   
Na tomto není nic těžkého. Stačí kliknout sem, počkat 5 vteřin a poté kliknout na to modré tlačítko dole. Začne se stahovat RAR soubor. 

                   

2. Příprava složky se hrou
   V archívu se nacházejí soubory, které (logicky) budem muset dostat do složky s GTA. Do té se dostaneme například následujícím způsobem:

1)  Pravým tlačítkem myši klikneme na ikonu GTA na ploše a dáme "Vlastnosti"


       
 
 2)  Po otevření okna klikneme na "Otevřít v umístění souboru", čímž  se nám otevře složka se hrou.
                                                                                       

      >>>> 



3. Rozbalení RAR Archívu, soubory v něm a co s nima
   
Po otevření archívu na nás vykoukne složka s názvem "WasteLand ENB", tu rozklikneme a dostaneme se k následující podobě: 

                                                 
   

















 
Složku "modloader" jednoduše přesuneme do složky se hrou



Dále si otevřeme "WasteLand ENB" v archívu a klikneme na první složku

   >>>> 

Nyní si vyberete jakou vykreslovací vzdálenost chcete používat. Deafultní či zvýšenou. Toto by mělo ovlivnit pouze SP/SA:MP, v MTA si vykreslovací vzdálenost můžete nastavit přes příkaz  /seefar 0-20000. (Pokud to je blbost, pardon, mně to funguje :P)  Pokud chcete vyšší dohled, zvolte první složku, pokud máte slabší PC, zvolte druhou. Tu pak přesuňte do modloader složky ve složce se hrou.



Soubory z druhé složky přetáhneme do složky se hrou.

>>>> 

Soubory ze třetí složky nahradíme ve složce se hrou. (Udělejte si zálohu těchto souborů, pro chod hry jsou klíčové.)

   
>>>>    >>>>   


4. Spuštění hry a nastavení ENB

Nyní můžeme zapnout MTA klient. Při spuštění na nás vyskočí okno varující o souboru "d3d9.dll". Klikneme na "Play MTA:SA" a pokud nechceme, aby toto okno vyskočilo i při příštím spuštění, klikneme na druhé políčko. 



Po připojení na server by mělo ENB fungovat, ovšem nemusí Vám vyhovovat originální nastavení. Proto si můžete otevřít nastavení pomocí klávesové zkratky Shift + Enter a nastavit si ENB podle svých představ. Pro uložení vašeho nastavení kliknete "SAVE CONFIGURATION" a následně na "LOAD CONFIGURATION". Při příštím připojení bude ENB připravené tak, jak jste si ho upravili. Moje nastavení vypadá takto: 

 



Děkuji za pozornost a za případné chybky se omlouvám, chtěl jsem Vám aspoň trochu pomoct. Určitě nejsem žádný profík a jedná se o můj postup, který u mě funguje :D

                                                                                                                                                                                                                                                                                    - (-.- --- -. . -.-.)


Powered by LeoSight IFS
LT~50