Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Úpravy naprieč frakciou


Sensei

Hráč

27
9.3.2021 13:40, naposledy upraveno 16.3.2021 17:58 uživatelem Sensei

Zdravím, tento návrh alebo príspevok bude smerovaný hlavne majiteľom frakcie a tým, čo majú aspoň ako také práva a možnosti meniť niečo vo frakcií.

-navrhujem nechať cvhíľu plynúť návrhy, a potom sa do konečnej odpovede spíše čo teda vlastne chceme všetko a Rataj sa vyjadrí a urobí to? :D 

-je možné, že sa vyskytne časom EDIT, tak potom to oznámim tu hore: EDIT: ÚPLNE DOLE, 1. Správca vozidiel bod 1.3

Po dlhšom čase manipulovania s nastaveniami a možnosťami som usúdil, že mohol by som spísať zopár drboných návrhov pre vylepšenie. Jedná čisto o spríjemnenie a zpohodlnenie manipulácie a nastavovania. Už som písal zopár drobných úprav naprieč návrhmi ako napríklad úpravu štatistík hráčov alebo úprava vozidiel no dám to pekne do jedného príspevku, dodám nejaké ďaľšie detaily a zároveň vyzývam ostatných majiteľov frakcií nech sa s nadšením pridajú do debaty  a prispejú nejakým užitočným návrhom, ktorý by ocenili keby bol pridaný.

-Odporúčam si otvoriť odpoveď a písať súbežne s tým ako čítate.

-obázok , ďalej ako kolonky

1. Správca vozidiel

Jedná sa o to, že nikto z frakcie, dokonca ani majiteľ nie, nemôže prefarbovať frakčné vozidlá. Potom treba volať admina, ktorý podľa mňa, takúto činnosť nehodnú reportu a služby admina by nemusel robiť a namiesto toho, môže zobrať nejaký iný report. Je to drobnosť no podľa mňa by bola celkom užitočná, keby sa pridala možnosť správcovi vozidla:

1.1 Prefarbiť vozidlo- Správca, pokiaľ frakcia vlastní modul MECHANIC, môže prefarbiť vozidlo

1.2 Povolenie k prefarbeniu- Správca, ak frakcia nevlastní modul MECHANIC, može dať povolenie mechanikovi, hráčovi z frakcie, ktorá modul MECHANIC, na prefarbenie tohto vozidla, príklad /fvp ID FRAKCIE VIN ID HRÁČA, fvp ako frakčné vozidlo prefarbiť (je to iba príklad :) ) a všetky potrebné informácie pre správne prefarbenie vozidla

-samozrejme toto (1.2) by fungovalo jednorázovo na príkaz na nejaký limit za koľko by platnosť príkazu vypršala, napr. 1 min.

1.3 Nejaký zoznam kde by ukazoval kedy bolo ktoré vozidlo prepísané na frakciu

2. Štatistiky hráčov

Rozšíriť tabulku po zakliknutí upravit člena. V tabuľke by sa zobrazovali nejaké tie základne štatistiky ako napr. Kedy bol daný človek pridaný do frakcie, zárobky (týždenne), koľko krát už bol vo frakcií, koľko prispel do frakcie(poslal na účet), atď ostatní doplnte.

3. Kľuče a vozidlá

Hneď na úvod tohto návrhu sa vyjadrím prečo si myslím, že by to bolo užitočné. Ide o to, že mnohé firmy by si možno radi urobili vozidlá na rozpis a musia RPiť tieto kľúče PASSIVE (ako napr. DHL pokiaľ viem) a tým pádom nevedia zamedziť robeniu bordelu s vozidlami. Taktiež ani v realite nemá celá firma prístup ku všetkým vozidlám, dostaneš jedno firemné vozidlo, o ktoré sa treba starať a vracať ho tam odkiaľ si ho dotyčný zobral.  Ono by to ani problém nebol ale viete akí sú hráči a ako robia bordel s frakčnými vozidlami, preto prichádzam s návrhom na riešenie, predpokladám, že by to ocenilo veľa majiteľov frakcií. Kľúče samozrejme môžu mať iný obrázok (od frakčných vozidiel, kľudne aj interiérov). Obrázok ako príklad:

Čína Prispôsobené Top kvality silikónovej gumy Auto Kľúčové veci  Dodávatelia, výrobcovia - Factory Direct Veľkoobchod - AASIN

3.1 Kľúč od jednotlivého auta- Ide v podstate o to, že správca vozidiel a vyššie by vedeli vytvoriť cez príkaz kľúč od vozidla pre danú osobu, môže to niečo aj strhnuť z frakčného učtu povedzme, a dať ho dotyčnej osobe. Jedná sa čisto o akési povolenie jazdiť iba jedným daným vozidlom. Podľa mňa je toto celkom zbytočné riešenie, no stojí to sem dať za návrh, niekto to môže chcieť a využiť.

3.1.1. Problém- keby chcete dať viacej klučov kľúčov danej osobe bol by z toho zasa iba bordel, preto jednoduché riešenie by bolo 3.3 Frakčná kľúčenka, 3.3 Kľúče od skupín áut alebo 3.4 Univerzálny kľúč

3.3 Frakčná kľúčenka- možnosť urobiť frakčnú klučenku, ktorý by mal dotyčný pri sebe a tam by už daný správca vozidiel vedel pridávať kluče, podľa potreby. Samozrejme museli by byť dostatočne pri sebe ako to je s peniazmi: "Jsi příliš daleko od X" Týmto viete povoliť jednej osobe viac vozidiel no zas by to bolo o veľa kľúčoch v niektorých prípadoch. Za mňa je ale toto už lepší návrh ako 3.1 Kľúč od jednotlivého auta

3.3 Kľúče od skupín áut- Toto riešenie je pre mňa spolu s riešeniím/návrhom 3.4 Univerzálny kľúč asi najlepšie, pretože Viete na jeden kľúč pridať viac áut. Ide o to, že by sa pridala nová kolonka ako správca kľučov alebo by sa to nejako zakomponovalo pod správcu vozidiel, ale tu nstáva problém, že takto môžu fungovať aj interiéry, a tým pádom by dotyčný správca mal možnosť vytvoriť kľúč od skupiny, čo znamená že by dal "vytvoriť kľúč" (nejak tak ako funguje BADGE) a potom by už v danom správcovy vedel prihadzovať vozidlá/interiéry (hocičo čo je na klučik a jje napísané na frakciu), ktoré by boli možné daným klúčom otvoriť/zamknúť. čiže jedná sa o akýsi univerzálny kľuč no iba pre určitú skupinu. Prikílad: Manažeršký kľuč- VINy od všetkých vozidel daného odboru atď.

3.4 Univerzálny kľúč

A tu prichádza ten najväčší kľúč ktorý by proste mal majiteľ frakcie a mal by prístup ku všetkému. 

-Vyjadrenie ku celej téme s kľučami- je to možno zbytočné no fakt si vezmite, že robí sa stým bordel a takto  krásne povieš tu máš dodávku a budeš vedieť,, že keď nebude na svojom mieste, jediný za to zodpovedný je ten kto mal povolenie k nej->kľúč.

4.  Skupiny, spávcovská nástenka alias vedenie

Pridať možnosť vytvoriť si skupiny zamestnancov: Odbor security-> X, Y, Z... Vodiči-> X, Y, Z.... Vedenie-> X, Y, Z... Týmto skupinám by bolo možné pridávať právomoci jako napríklad Vedenie-> Nástenka pre Vedenie

Kde si možno napísať čiernu listinu, plány, pokyny atď.

Taktiež tieto "skupiny" možno prepojisť už s spomínanými kľúčmi. 

Kludne pridať do koloniek hore (správca vozidiel, financií, atď), kolonku Skupiny

5. Poznámky

K jednotlivým hráčom po zakliknutí "upraviť člena" by vyskočila mini tabulka-> ako je v knížke napríklad, kde by bolo možné si k danému hráčovi, t.j. zamestnancovi napísať poznámky: Porušil pravidlo X, Už 2-krát dostal pokutu, Drzé správanie k  manažerovi, atď

Pridať ďaľší stĺpec v zozname zamestnancov, kde by ukazovala malá ikonka, že či je pri danom zaemstnancovi poznámka alebo nie, poprípade možnosť meniť tieto "ikonky" kauzálne ako je na fóre "fajka" a "krížik"

6. Progress?

Určite skoro každý majiteľ frakcie chce aby jeho zamestnanci zarábali čo najviac ale nie vždy to je ideálne a preto poniektorý (hádam) majú nejaké limity vo firme, ktoré musia zamestnanci splniť. Preto možnosť "progress", by ukazovala danému zamestnancovi ako ďaleko je od limitu. (Samozrejme toto je funkcia, ktorá by išla vypnuť/zapnúť a už by bbolo na dotyčných majiteľoch frakcie si to nastaviť). Mohlo by to ukazovať niekde dole alebo napravo to je jedno ale zamestnanec by mal prehľad ako na tom je a napoak zasa pridať stĺpec kde by ukazovalo percentuálne tieto hodnoty ako je stats. Nastavovalo by sa to ako stats samozrejme v hodnostiach. 

7. Firemná kreditka?

Jedná sa o akúsi "firemnú kartičku", ktorú by išlo nastaviť rovnako ako kľúče. Ďalej zasa tu vieme podebatovať o tom ako by to mohlo fungovať a rozšíriť to na ďalšiu kolonku (ako je správca vozidiel, správca financií, správca kľučov? :D ) ale ide o to že by si majiteľ vedel nastaviť funkcie ako napr.: zaplatiť benzín (samozrjeme iba ak dotyčny natankuje frakčné vozidlo) a dalej neviem došli mi nápady ale na toto by to mohlo byť fajn.

 

8. História oznamov

Opäť, kolonka hore :). Každý vo frakcií by mohol v tejto kolonke vidieť frakčné oznamy, /faccan, dátum a kto ho napísal.

9. Frakčné nastavenia

Tentokrát by to mohlo byť políčko tu:

*obázok*

pre tých čo majú hodnosť "plná práva" a mohli by si rozšírene nastavovať detaily vo frakcií. Vyzeralo by to ako "herní nastavení", keď stlačíte F10.

10. Hlásenia?

- opäť "akési" miesto, kde bude môcť zamestnanec podať hlásenie, svojmu nadriadenému

-bolo by pridané v kolonkách , tu som sa trošku rozkreslil ale na nejaký takýto spôsob si to predstavujem:

Legenda: (pre lepšiu oreintáciu v prípade vyjadrenia k obrázku)

-zelené čiary- to čo by bolo vlastne vidieť

-T1, T2, T3- označenie jednotlivých tabuliek

-modrá šípka- kde to daného prehodí po klknutí na talčítko

-červení šípky- ukazujú, čo sa zobrazí po zakliknutí daného tlačítka

Popis:

1. Po zakliknutí vyskočí T1

2.  Do priestoru na písanie(1) možno písať hlásenie

3. Po dopísaní, možnosť uložiť (zabudol som dokresliť smola už sa mi nechce) alebo rovno poslať (jednorázovo)

4. Po uložení sa toto hlásenie schová do Hlásenia(2) a tam bude pripravené na výber v T3 a odoslanie.

5. Po dopísaní hlásenia a zakliknutí Poslať(5) vyskočí tabulka T2 kde bude na výber komu z frakcie poslať toto hlásenie. 

 

-V hodnostiach možnosť nastaviť "Príjemcu" týmchto hlásenií

-Opäť možnosť vyp./zap. v 9. Frakčné nastavenia 

-Obmedzený počet týchto hlásení za deň? 3-krát?

-prečo toto pridať? Ide o to, že niektoré firmy zas môžu mať pravidlo, že treb ahlásiť, keď si niekto berie ťahač atď. aby sa vyhli tomu, že sa nenájde páchateľ, ktorý ho zo**.... rozbil :). Mohlo by to fungovať:

10.1 Automaticky- Script, ktorý odošle oznámenie, že vozidlo si niekto požičal

10.2 Zamestnanec sám napíše- že si dané vozidlo berie.

-to automatické mi príde trošku nereálne, no je tu otvorená diskusia ohľadom návrhov takže, sa rozpíšte

11. Respawn vozidiel

Vytváranie skupín vozidiel (na taký spôsob ako kľučov) kde by bolo možné respawnuť túto skupinu

-príklad: Skupina: Motorky -> Respawnúť: Motorky

-samozrejme by tu bol deelay no taký dlhý ako pri respawne všetkých.


EDIT: Ešte by som dodal, že nebránim sa k používcaniu farbičiek :) Určite by som uvítal možnosť zafarbenia textu napríklad na nástenke, to by sa mohlo tiež prešpekulovať.


Dobre, rozpísal som zopár myšlienok, ktoré som už mal dhlšie na mysli. Isto som na niečo zabudol a isto aj vy navrhnete neičo dobré a užitočné.

Ako som povedal sú to detaily pre správcov frakcií atď a užitočné to bude hlavne pre nich

Mohol som dať viac obrázkov len komu sa to chce kresliť, máte predstavivosť :D 

Niečo môže byť užitočné a niečo zasa zbytočné, preto sme tu, diskutujte, navrhujte v odpovediach niečo svoje a myslím, že spolu prídeme na konci na nejaký pekný návrh, ktorý spríjemní používanie frakcie a frakčných nastavení všetkým :)

 


Powered by LeoSight IFS
LT~26

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: Vitezslav (2063Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
pepekmornik

210Kč včera v 20:27

pepekmornik

210Kč včera v 20:26

Lliborflegr

100Kč včera v 15:30

Nejnovější uživatelé
vyhonek25

Registrován 25.4.2024

Ham201

Registrován 24.4.2024

bujdaCZ

Registrován 24.4.2024