Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

TS "LARP" Mocnosti - Pátek 26. 7. 2019 v 18:00

1 2



18.7.2019 17:10, naposledy upraveno 18.7.2019 17:10 uživatelem Awoo

Drahá komunito, rád bych si s Vámi zkusil zahrát na TS v pátek 26.7. v 18:00 krátký několikahodinový LARP, který jsem napsal v roce 2011 s kamarádkou a od té doby proběhlo již několik živých runů, ale již několik let jsem si tuto hru neuvedl a rád bych ji trochu oprášil alespoň ve formě TS ( podobně, jako se hrává DrD ).

Co jsou to Mocnosti? Je to krátký tzv. "komorní LARP" , na který není třeba nic zvláštního, jen zběžné znalosti geopolitické situace, ostrovtip, chuť se pobavit a trocha zdravé soutěživosti. Jde o konverzační / argumentační / politickou hru z prostředí "reálného světa", na kterou je potřeba přesně 8 hráčů + moderátor - tedy já.

Příběh hry: V budoucnosti dojdou veškeré přírodní energetické zdroje a zbývá pouze poslední ropné naleziště v Antarktidě. Zdroje vystačí jen pro energetické potřeby čtyř států. Do širšího výběru se dostalo osm mocností, mezi nimiž se má rozhodnout, kdo budou ty čtyři, které získají právo na poslední ložiska ropy. Pokud by nedošlo k dohodě, následující světová válka by znamenala konec celé pozemské civilizace… USA a Rusko, což jsou dvě supervelmoci, které se navzájem jaderným arsenálem drží v šachu chtějí proto získat pro svou věc většinu hlasů. Ostatní přizvané země jsou si jejich rovnováhy vědomy a také vědomy toho, že pokud by se pokusily uzavřít pakt proti dvěma hlavním mocnostem, ty by vzhledem k své síle nejspíše tyto země vymazaly z mapy.

Hra je nevážná - cílem je především se pobavit nad národními specifickými vlastnostmi.

Každý hráč bude představitel jedné z těchto mocností (postava není zástupce mocnosti, ale personifikuje celý stát) a pokusí se za použití specifických schopností toho kterého státu dosáhnout toho, že bude daná mocnost mezi těmi, které přístup k ropě získají.

Na začátku hry vysvětlím několik jednoduchých avšak důležitých mechanik, které se ve hře používají a hráči si mezi sebou rozeberou postavy států. Dále se rozlosují startovní pakty, které jsou ve hře dva - Modrý pakt (který vede USA) a Rudý pakt (který vede Rusko) - Jiné pakty ve hře vznikat nemohou, jelikož dvě hlavní supervelmoci nelze vyšachovat. (kvůli výše zmíněné "mexické plichtě"). Každý stát má nějaký specifický charakter, který Vám pošlu po výběru, má nastavené nějaké vztahy s ostatními zeměmi, resp. emoce, které v něm tyto země vyvolávají a měly by dotvářet celkovou atmosféru hry a chování jednotlivých hráčů. Navíc má každá země specifickou unikátní schopnost, která je obrovskou taktickou výhodou do hry. Tuto schopnost zná pouze daná země a je jen na ni zda a v jakém momentě ji použije.

18.7.2019 17:11, naposledy upraveno 25.7.2019 23:14 uživatelem Awoo

Rozpis Zemí, které jsou ve hře: USA, Rusko, Německo, Spojené Arabské Emiráty, Velká Británie, Japonsko, Čína a Indie

USA a Rusko jsou hráčsky nejnáročnější role, jsou to silně hrotvorné role a měl by se jich zhostit pokud možno hráč, který chce hrát hodně hru směrem ven a určovat průběh.

Německo a SAE jsou spíše náročné země, které jsou dost specifické svým chováním a mají trochu těžší vztahovou pozici. Dají se hrát hodně ven, ale také poměrně dost dovnitř.

Velká Británie a Japonsko jsou země, které se hrají spíše dovnitř, ale dají se hrát i ven, je to jen na hráči, jak danou zemi uchopí.

Čína a Indie jsou nejméně náročné země na zahrání. Jsou vhodné pro začínající (stydlivé) hráče, jelikož se dají dobře hrát dovnitř.

Prosím hráče, kteří mají vážný zájem si hru zahrát, aby se napsali zde na foru. Na jakékoliv dotazy rád zodpovím.

Přihlášení hráči: Rataj , TheToast , Nextx , FLYER , Majki , Vextry , Ellirium , JazeX

Máme tedy kompletní sestavu. Uvidíme se v pátek v 18. na TS.

18.7.2019 17:23

Mám zájem se účastnit. Zní to zajímavě, jako komorní LARP to určitě musí mít takovou lepší atmosféru, ale snad to bude dobře fungovat i po TS. Těším se na hru. 👍

18.7.2019 23:15, odstraněno 20.7.2019 17:09 uživatelem
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem
20.7.2019 00:54, odstraněno 20.7.2019 00:57 uživatelem
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem
20.7.2019 00:55

Taky mám zájem se zúčastnit. ✌

Majki

Hráč

19
20.7.2019 16:39

Počítejte semnou :heart:

Vextry

Hráč

23
20.7.2019 22:21

Také se ráda připojím! Flag: Japan on Google Android 9.0

21.7.2019 12:57, naposledy upraveno 22.7.2019 09:14 uživatelem Awoo

narody se budou rozebirat prede hrou samotnou, kde Vam je jeste trochu priblizim. dibs callovat muzete, ale treba to bude chtit jeste nekdo jiny ☺️

yassraider

Hráč

2
23.7.2019 14:39

Proč mám pocit že tohle je roleplay přesně pro mě? :D Bohužel ve čtvrtek jedu mimo civilizaci tak mi pak aspoň řekněte jaký to bylo.

1 2


Powered by LeoSight IFS
LT~57

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: freecko (2000Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

WoT Turnaj - BO3

dnes 16:00

tootsao hledá spoluhráče na Counter-Strike 1.6 dnes v 22:00
Kdo je online?
AsiLucker

280Kč včera v 20:34

Jablkoo

154Kč včera v 17:28

rock

130Kč včera v 15:46

Nejnovější uživatelé
Adameek58

Registrován 20.4.2024

Sumakts

Registrován 19.4.2024

Dantero

Registrován 19.4.2024