Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Nezvyčajná situácia


Sensei

Hráč

27
5.5.2021 22:36, naposledy upraveno 5.5.2021 22:57 uživatelem Sensei

Dobrý večer,

začal by som tým, že príšem za kamaráta, ktorý dostal ban neprávom. Ako už v názve spomínam, vyskytla sa nezvyčajna situácia... Opíšem ju stručne a potom dodám ako ovplyvnila IC, ak teda ovplynila.

Ešte dodám, že rád by som, aby sme vyriešili túto nepríjemnú situáciu, do ktorej nás náhoda postavila, vyriešili všetci s kľudom a chladnou hlavou ;)


Ban za multiaccount

Tak ide o to, že môj kamarát, Danielko55 (ďalej ako Daniel), dostal ban za multiaccout. Rád by som tu pre Rataja a kľudne aj ostatných vysvetlil, ako to je. Samozrejme, Daniel to vie aj podložiť potom Ratajovi.

  • Borec má 21, teda býva sám vo vlastnom dome.

  • V tomto dome býva s ďalšími dvoma kamarátmi.
  • Áno, spolu hrajú hry, na jednej IP...
  • Teda Daniel zavolal týchto dvoch kamarátov, aby si sním zahrali na skime
  • Taktiež jeho ďaľší dvaja kamaráti sa registrovali na ich IP (Máš barák pre seba, zavoláš si kamarátov a hráte...)
  • No a teraz, čo Rataj vyhlasoval voľby, pravdepodobne (neviem ako to je s Ratajom, iba tipujem), zistil, že z jednej IP bolo voliť 5 rôznych účtov, teda kamaráti Daniela v rátane neho.
  • Ujo Rataj to poriešil banom, všetkých účtov danej IP.
  • Teda tým zabanoval 5 ľudí, rôznych ľudí, ktorí hrávali, či hrajú na skime.

Daniel taktiež zasponzoroval portál, a spolu hráme, so snahou podľa pravidiel, no keď mi to Daniel oznámil, zaskočilo ma to, lebo ako som už povedla hore, ovplynilo to IC dianie, pravdepodobne... A multiAcc teda nemá, len sa ocitol v situácií, kde ich bolo 5 na jednej IP. Je to nepríjemná náhoda, ktorú bohužiaľ musíme zbytočne riešiť

Poviem teda, že Daniel vie potvrdiť identitu, všetkých piatich ľudí už bližšie než ja, ktorý môžem dodať, že som ich iba počul v hovore...

Ako to ovplynilo IC?

Vopred vám oznamujem, že si vyprosujem všetky narážky na to, že tu idem plakať alebo že neznesiem prehru. Prehru znesiem a riešim len z dôvodu, toho čo sa stalo s Danielom, a to že v tom prípade výsledky nie sú fér...

Ide o voľby, v ktorých som kandidoval za jednu zmojich postáv.

  • Tak teda ako Rataj zabanoval Daniela, dozvedel sa o ostatných účtoch pravdepodobne zrušil všetky ich hlasy za účelom zamedzenia "manipulácie volieb multiaccom..." ak to tak môžem nazvať.
  • Daniel zavolal kamarátov k voľbám, teda aby volili mňa, obviously.
  • Ak teda zmazal tie 3 hlasy, po ktorých nemuseli voľby dopadnúť ako dopadli, to dosť ovplynilo IC diane.

Samozrejme všetko za predpokladu, že Rataj urobil tak ako som opísal...


Uviedol som vás do deja. Verím, že to kľudne, ako dospelí vyriešime, no proublem... Jak ja tak Daniel sme otvorení hociakej komunikácií na Discorde či TS3 ak by bolo potreba situáciu lepšie popísať, či poriešiť nejaké  maličkosti. Taktiež by sme ocenili trochu svižnejšiu diskusiu s Ratajom alebo niekym kompetentným, bez toho nekonečného čakania medzi jednotlivými správami na emaily či discorde. Skratka chceme to poriešiť čo najskôr, aj z dôvodu, ak by voľby dopadli inak, aby samoc nezasahovalo do RP.

Za seba môžem povedať, že vždy som snažil jednať s adminmi či helpermi s rešpektom a úctov, preto ocením rovnakú spätnú reakciu borcí, a dúfam že aj Daniel a preto sa vopred ospravedlňujeme za zbytočné problémy, ktoré sa vyskytli a pekne prosíme o skorú reakciu a vyriešenie. 

EDIT: Ešte by som dodal, že kľudne to môže snami poriešit niekto kompetentný z AT, že k žiadnemu porušeniu z našej strany nedošlo a Ratajovi to potom už len zprostredkovať, aby sme ho tým zbytočne nezaťažovali. 

Ujo @Rataj.

S pozdravom Pavlík. :3

5.5.2021 23:21

1. Těch 5 účtů nesdílí pouze IP adresu, ale MTA serial (tzn. doslova stejný PC, nikoliv více PC v jednom domě). Samozřejmě se Danielko55 ozval na náš email (což je správný postup), avšak napsal z emailu, pod kterým je registrovaný jiný účet, než právě Danielko55, což opět jen potvrzuje hypotézu s multi-acc. Samozřejmě situaci jsem dále prověřil a na základě zjištění obdržel Danielko55 emailem tuto odpověď:

https://cdn.discordapp.com/attachments/318745523416989696/839478765137559552/unknown.png

Na tento email se již Danielko55 ohradil, že je schopen to dokázat a tak si tedy počkám, až to prokáže, pak mu případně budou dané účty odbanovány. Unban s ním řeším a budu jej dále řešit s ním, ne s tebou nebo někým dalším. Nemůžeš si prostě podat žádost o unban za někoho jiného.

 

2. Ačkoliv multi-acc jsem si všiml právě kvůli volbám, IC dění ovlivněno nebylo (pokud jsi Daniel Salazar ty a volili právě tebe). Aby byla zajištěna anonymita volebního systému IC i OOC (a nemohli ani administrátoři zmixovat kdo volil koho), tak neexistuje žádný log, který by říkal kdo volil koho). Zaznamenává se pouze to, kdo už volil v jaké obci. Jediný MTA serial ze kterého se volilo vícekrát je právě ten, který patří antagonistovi tohoto příběhu a jak můžeš vidět, stále tam ty 3 hlasy jsou a nejsou odstraněné - protože vlastně ani nevím, komu je mám odečíst, když nevím, jestli volili Benjamina Reeda nebo Daniela Salazara (což pokud jsi ty, tak to znamená, že skutečný, férový volební výsledek je pro tebe ještě horší, bez 2 "zfalšovaných" hlasů tedy 17:13).

Lukasss

Hráč

6
6.5.2021 07:43

je to zajímavý no 

Rataj udělil za tento příspěvek varování: Pravidlo č.19

Sensei

Hráč

27
6.5.2021 18:04

Ďakujem za skorú odpoveď. Svojím spôsobom žiadam o unban pre niekoho iného, no nie tak úplne a zámerne. Ako si borcovi povedal nech to skúsi za pár dni, kedže má fórum ban, som, sme to potrebovali vyriešiť čo najskôr jak z hľadiska volieb tak jeho banu. Voľby si dobre vysvetlil, naprosto to beriem, netreba ďalej riešiť a potom si to už musíte poriešiť vy dvaja ako si povedal...

Tak ešte raz diky za skoru reakciu a môžete to tu zamknúť.


Powered by LeoSight IFS
LT~49