Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Jak vytvořit vlastní / frakční doplněk?


Artistiques

Hráč

32
25.12.2021 01:21, naposledy upraveno 25.12.2021 02:08 uživatelem Artistiques

Úvod:
Ahoj, jelikož jsem si nedávno nahrával vlastní doplněk, rád bych se podělil o to jak to funguje, jelikož jsem tu nenašel žádný návod, nikdo krom @Lexikonn a @Zeintar mi nedokázal poradit, sepíšu tu co a jak, není to tak složitý, budeme potřebovat mít nainstalovaný nějaký grafický editor (stačí malování, ale nedoporučuju), já dělal v Adobe, ne každý si to ale platí, takže doporučím fajn alternativu Inkscape (stáhneš zde). Ovládání je intuitivní, přesto ale vysvětlím v jednom z následujících bodů. Dále potřebujeme nějak změnit soubor .txd na .png, k tomu nám pomůže Txd workshop 4.5 by Jernej L (stáhneš zde).
Dále jakékoli obrázky co tam chceme přidat, to už je čistě na vás, ideálně s transparentním pozadím...
Tentýž item musíte mít IC ve svém inventáři, nikdo vám nebude vytvářet nový, jen mu změní texturu...

TXD workshop:
Jednoduché, jen tam přetáhneme náš soubor .txd, jinak ho nezobrazíme, následně ho exportujeme do png a uložíme třeba na plochu...
Je to starý program, je to na něm vidět, ale funguje pěkně a lepší není....

Inkscape:
Samotný prostředí je strašně jednoduchý a přátelský, přetáhneme tam origo texturu, tu najdeme v souborech MTA, cesta k souborům skima je ((*\MTA San Andreas 1.5\mods\deathmatch\resources)), ty překonvertujeme jak jsem psal dříve, hotové png přetáhneme na pracovní plochu Inkscapu, potvrdíme import, díky přichytávání bodů, napravo pod křížkem (ta modrá blbost s šipkou k zelený), uchytíme levej horní roh našeho png k levému hornímu rohu naší pracovní plochy, ta je ohraničená tou černou čárou.
Následně si přejmenujeme vrstvu, já ji mam jako "šablona", tu zamkneme, aby jsme si s tím nepohnuli a mohli v klidu pracovat.

Vytvoříme si další vrstvu, to uděláme kliknutím na + dole nad rozmazáním a průhledností, tu si pojmenujte podle toho co tam bude, já uvedu v příklad moji vrstvu "Předek Banner", to je jen roztáhlej obdélníček, zakrývá původní texturu PSA vesty, je tam v origu "PSA" na hrudi a znak PSA na zádech, vybereme si barvu kterou chceme, to uděláme v záložce Výplň a tah.
Teď si zase zamkneme vrstvu a vytvoříme novou, dejme tomu vrstvu "nášivky", na tu přetáhneme všechno co chceme na vestě mít, uspořádáme si to... Pokud chcete třeba maskáč po celé vestě/chcete ji mít s jinou barvou, přetáhneme ten danej vzor (nebo vytvoříme obdélník a změníme mu barvu), zvětšíme ho tak aby pokryl celou plochu šablony, změníme průhlednost a máme to.
Jako poslední to stačí oříznout (tomu se dá předejít, když na začátku po vložení šablony dáte "upravit, velikost stránky dle výběru), nahrát výsledek ve formátu .png na imgur, zkopírovat odkaz, ve hře dát F2, do reportu napsat že chcete aplikovat vlastní doplněk, přidáte odkaz a je to. Pokud to nechcete řešit přes F2, udělejte to přes ticket, to si ale chvilku počkáte...
Tenhle report může řešit jen GA+.


Doufám že jsem vám tímto článkem pomohl, věřím že většina z Vás ví jak na to, ale jsou tu lidi jako jsem byl já ještě na začátku týdne, ti co nevědí jak na to, ale mají to koupené...

EDIT:
Omlouvám se že je to orientované na vesty, postup je u všeho stejný, myslím ale, že vesty budou nejčastější, veškeré postupy ohledně Inkscape najdete na internetu, můžete to googlit i v češtině…
Pokud ale máte nějaké otázky, ptejte se tady, nebo mi napište na discord Trnass#5170, sice tenhle program moc nemusím, ale děláme v něm ve škole, mám to zmáklý…

25.12.2021 03:05
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem

Powered by LeoSight IFS
LT~29

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: freecko (2000Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

WoT Turnaj - BO3

dnes 16:00

tootsao hledá spoluhráče na Counter-Strike 1.6 dnes v 22:00
Kdo je online?
AsiLucker

280Kč včera v 20:34

Jablkoo

154Kč včera v 17:28

rock

130Kč včera v 15:46

Nejnovější uživatelé
Adameek58

Registrován 20.4.2024

Sumakts

Registrován 19.4.2024

Dantero

Registrován 19.4.2024