Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Žádost o unban | Golden


Kaizen

Hráč

32
28.12.2022 17:10

Zdravím všechny hráče / admins kteří si tohle čtou, rád bych vás uvedl tak nějak do děje co se stalo, o co nám šlo a proč tuhle žádost vlastně sepisuji a čeho chci touhle žádostí docílit.


Předem chci říct, že tuhle žádost chci ponést v klidném duchu, bez urážek, budu zde popisovat jenom své pocity z toho banu a pár věcí kolem toho. Děkuji za pochopení.

Kdy se to vlastně stalo a od koho jsem ban obdržel?

Tak, pro všechny ostatní to byla Sobota (17.12 2022). Pro mě to byl den, kdy jsem byl zabanován na dobu 2 týdnů - 336 hodin, Game-Adminem Dzardys. Ban jsem konkrétně obdržel za Pravidlo 40, zero-tolerance


Co se vlastně stalo?

Takže, po delší době jsem si switchnul na mojí ALT postavu Emmu_Clark. Za tuhle postavu se odehrávala celá akce. Já jsem se vybral s Raptorem od mého domu směrem do Montgomery, normálně jako do IC práce, ale mezitím jsem se chtěl projít Raptorem jen tak. Jak si tak jdu tak jsem spatřil Bentley mého kamaráda - typecek. On mě uviděl taky, tudíž jsme se oba dva potkali někde v Palominu. Stáhnul jsem okno, to samé on a začali jsme IC pokec, celkově o životě a tak podobně. Kecali jsme a kecali. Následně jsem se ho zeptal jestli něco potřebuje, on mi řekl, že by tady něco bylo s čím by chtěl mojí pomoc. Já jsem mu IC řekl, že dobrá není problém a následně jsem se ho zeptal jestli se o tom chce bavit zde a nebo radši někde v soukromí (protože jsme byli venku a mohl kdokoliv odposlouchávat, nikdy nevíte.) Pak mi řekl že můžeme klidně tu, no následně řekl že radši zajdeme k němu do garáže. IC jsem mu řekl, dobrá tak jedu za tebou. Následně jsme přijeli do jeho garáže, zaparkoval jsem svoje vozidlo a on též. Oba jsem vystoupili, já k němu přišel aby nemusel chodit daleko od auta. Postavil jsem se k němu face-to-face a dal /wait. Následně jsem mu řekl, že poslouchám. On následně začal mluvit že se jedná o vozidlo od kterého má klíče ale neví se k němu dostat (btw: v tu chvíli a ani teď vlastně nemám šanci IC vědět že on ty klíče mít NEMÁ). Já jsem se ho zeptal že kde se nachází to vozidlo, on mi na to odpověděl že se nachází v PSA garážích. Moje postava vykulila oči, ale poslouchala ho dál. On taky že pokračoval, že si to vozidlo chce vyzkoušet a nějak ho z té garáže dostat. Nachvilku jeho postava přestala mluvit a začal jsem já a zeptal jsem se ho, mám ti ho zavolat nebo na něj máš kontakt? On mi na to IC odpověděl že na něj kontakt nemá a že ho nechce zavolat protože si s ním nerozumí a že je to a to. Následné jsem odpověděl já s tim že, okej a jak to auto chceš dostat ven když se k němu nemáš jak dostat a jak mu ho pak vrátíš? On mi odpověděl, víš já mám od toho vozidla klíčky a vrátím mu ho tak že mu ho někde po určité době postavím přímo na oči. Moje postava to nečekala ale neudělala žádnou reakci, jen odpověděla že okej a jak se k němu chceš teda dostat? Odpověděl mi, pomocí tebe že mě vezmeš do té PSA garáže, já si to vozidlo pomocí klíčků odemknu, nastartuju a následné odvezu. Moje postava s tím nejdřív nesouhlasila, respektivě si nebyla moc jistá s tím jestli z toho nebudou problémy. Jelikož to jeho IC postava na mě viděla, že jsem si nejistý tak mi k tomu řekl že mi za to dá 1.000.000 Kč,-. Moje postava začala přemýšlet jestlí jí to za to stojí, u toho jak přemýšlela tak jeho postava řekla že - takové nabídky se neodmítaj. Koukla na něj a řekla, dobrá pomůžu ti s tím, ale jak to chceš udělat? Vkrást se tam? V tom mi řekl že si koupíme vozidlo které následně sešrotujeme po té akci a že si také koupíme náhradní oblečení. Moje postava odpověděla že dobrá, tak si teda zajdu koupit to náhradní převlečení. Předtím ale ještě moje IC postava přišla k jeho Bentley a podal jí Celooboličejovou helmu kterou si skryla. Odpověděl mi na to, že dobrá tak se potkáme zde. **Uběhlo cca 15 minut**. Moje postava a typeckova postava se potkali v garáži, nejdříve přišla Emma (moje postava) s Raptorem zpátky a zaparkovala. Pak přišla zpátky i jeho postava, už s autem a převlečením na sobě. Zapomněl jsem dodat že jak si moje postava kupovala převlečení tak si k tomu převlečení koupila i klobouk (klobouk bude podstatnej, pamatujte si ho.). Já jsem stál u Raptoru a koukal na to vozidlo které přinesl, 1990 Chevrolet Caprice Station 5.0 V8. Vystoupil z něj, IC mi pochválil postavu že je šikovná. Pak jsem mu řekl že by bylo lepší aby jsme dali na veškeré zadní a boční okna krom čelního, černou fólií aby ho v zádu nebylo za žádných okolností vidět (podotýkám, existuje taková fólie která má propustnost 5% světla). Tak jsme se vybrali do jeho jiné garáže resp. dílny. Tam jsem odstavili vozidlo, vystoupili jsme a nechal jsem ho ať IC najde fólií. On jí hledal a také našel. IC se zeptal mojí postavy jestli to umí, ona řekla že jakš takš ale v celku ano. Tak začalao lepení fólie na boční okna, u řidiče také a taktéž na kufru. Po cca 15-20 minutách lepení té fólie (ano, dělali jsem to rychle protože na serveru bylo 3 PSA a vím že by to trvalo i déle ale chápeme se.) to bylo hotovo. IC jsem odložil zbytek fólie a ostatní věci k tomu potřebných. Dostáváme se do finále pomalu. Po tom, co moje IC postava nalepila fólií tak nasadli do vozidla, Emma do předu a typecek do zádu. Předtím než Emma vůbec nastartovala vozidlo tak si napravila klobou tak, aby jí nebylo moc vidět do obličeje ale aby viděla na cestu (jelikož na čelním sklu nebyla ta fólie). Tak si ten klobouk napravila, typecek v zádu si nasadila kuklu a skrčil se aby ho nebylo vidět vůbec. Celoobličejovou helmu samozřejmě ještě předtím hodila na sedačku spolujezdce. Následné se zhluboka nadechla a vydechla. Zeptala se typecka, připraven? Odpověděl, ano, jedem. Moje IC postava nastartovala vozidlo a následně se pomalu vybrali na tú akci do PSA garáže. Jak tak jedem, tak se pomalu dostáváme k PSA garáži. Jsme u PSA garáže, brána se otevíra jelikož je vidět jenom Emmu ze předu tak to není nic divného. Následně co se dostaneme za tu bránu auto náhle "zdechne". Typecek pořád schovanej. Jak vozidlo "zdechlo" tak si moje postava shodila klobouk z hlavy a vzala tu celoobličejovou helmu a nasadila si jí. Následně vozidlo znova nastartovala a už se dostávaj do PSA garáže. Následně jsou už oba v PSA garáži, typecek skrytej a Emma řídi. Emma ale lehce zapomene že vozidla se nacházejí až úplně dole, čím se vystresuje. Následně se dostáváme dole do spodní garáže tam Emma zastavuje vozidlo a čeká až se typecek konečne vystrčí/vykoukne a vyleze z vozidla. U toho vystresovaná Emma říká dokola "Dělej, dělej, děleeeeej" protože neví jestli někdo dojde a nebo nedojde. Po tom co vylezl a zavřel dveře od vozidla se Emma následně s vozidlem otáčí aby vyjeli. Typecek startuje vozidlo a následně vycouváva a odchází ven z PSA garáže spolu s Emmou. Jsou venku, znova otevírá bránu a spolu odcházej pryč co nejdál od PSA garáže. Následně Emma zastavuje vozidlo na kraji cesty, otevírá okno a čeká až přijde typecek na bok k její oknu a řekne jí ať jde za ním. Ona tak i udělala a jedou znova do garáže tam, kde parkovala svůj Raptor. Následně parkuje vozidlo v jeho garáži a celá vyklepaná vystupuje z vozidla, následně se opírá jednou rukou o Caprice. Je z toho celá vyklepaná a typecek se jí ptá jestli je v pohodě. Ona si odplije, nadechne sa vydechne a následně objímá typecka. On jí v náručí řekl že nemusí ničeho bát a že je vše v pohodě. Emma se lehce uklidnila, řekla že mhm a ještě vyklepaná jde směrem k Raptoru do kterého sedá a následně se převlíká zpátky do svého normálního oblečení. Emma následné odchází z garáže domů a typecek jde sešrotovat auto. Toť vše, zde RP akce končí.


O co nám šlo?

V téhle celé RP akci šlo o to, získat/vypůjčit Supru typeckovi kterej by jí následně po určité době vrátil zpátky Joshuovi. Jednoduše by jí někde odstavil jemu přímo na oči.


Pravidlo č. 40
Příslušníci PSA se nesmí účastnit ilegálního RP. To zahrnuje, ale neomezuje se na: únosy, vykrádání a okrádání, ilegální převozy spoluúčast nebo asistence postavám v ilegálních činnostech. Naopak je z hlediska pravidel povoleno páchat přestupky a brát IC úplatky (samozřejmě zde platí IC postihy).

Tímto se chci zeptat, čeho jsem se dopustil že jsem musel dostat ban za pravidlo č. 40? Nejsem si vědom ničeho čeho bych se dopustil až na tolik abych ten ban obdržel. Nic jsem neukradnul, nic jsem nevypáčil ani nic podobného. Pouze jsem byl jako spoluúčastník/spolupáchatel u "ilegální" činnosti i když to z cela tak ilegální činnost nebyla. Jelikož jeho postava, Leopard, měla od toho vozidla klíče už předem dááávno. Já jsem mu s tím jen pomáhal se k tomu vozidlu dostat. Joshuova postava o tom nevěděla že Leopard má klíče od té Supry. Tudíž to vozidlo nijak nevypáčil, nerozbil na něm nic ani nic podobného. Ale vraťme se ke mně, ještě jednou - nejsem si vědom toho že bych to pravidlo č. 40 jakýmkoliv způsobem porušil.


zero-tolerance
Chce-li hráč provést IC akci mířenou proti jinému hráči, musí mu umožnit na ni adekvátně zareagovat (prostřednictvím /do). Toto pravidlo je důležité zejména pro ilegální RP (jedná se o pojmy Power gaming a Zero tolerance). Reakce hráče, na kterého je akce mířená, musí být přiměřená a odpovídat aktuálnímu stavu postavy.

Zde se chci taktéž zeptat, co přesně jsem v tomhle pravidlu porušil? Nebyla a není to moje chyba že v té dané situaci tam ten člověk nebyl a rozhodně mu nebudu psát že se mu chystáme jít něco udělat respektivě že s ním chceme takové a takové RP protože to nedává smysl abych někomu psal ohledně toho jestli se mnou dá takové a takové RP. A už vůbec nechápu jak mám IC vědět že tam tá osoba je potažmo není, když IC neexistuje nic jako TAB a nebo něco podobného. Takže kdyby tam kdokoliv dole do té garáže přišel už by to bylo to "správné" RP? Nesmysl, jak řikam, tenhle zero-tolerance jsem jednoduše neporušil a pokud si myslíš/myslíte že jsem to porušil jenom kvůli tomu že tam v té garáži V TÉ CHVÍLI nikdo nebyl (respektivě tam u toho nebyl Joshua a nebo jinej člověk prostě) tak je to celkem blbost. Leckdy se může stát, i v realitě, že vám někdo vezme tohle a tohle a vy se o tom dozvíte až o den/dva později třeba skrz kamery a tak podobně. Tudíž nerozumím tomuto dalšímu pravidlu za kterej jsem zabanován.


Čeho chci touto žádostí docílit?

Touto žádosti bych chtěl docílit toho, aby mi byl udělen unban z důvodu uvedených výše jelikož kompletně celá akce dostala VOID tudíž nevidím smysl toho abych ten ban vůbec měl. Celou tu akci stačilo hned v ten den/nasledující den voidnout, říct nám že to byla blbost a nebo ještě něco k tomu víc (to už by bylo čistě na Administrátorovi kterej by nám to říkal/psal) a bylo by vše v pohodě a už by se to neopakovalo. Video a logy si viděl určitě.


Golden out.

Holub

Hráč

46
28.12.2022 18:37, naposledy upraveno 28.12.2022 18:42 uživatelem Holub

Příslušníci PSA se nesmí účastnit ilegálního RP. To zahrnuje, ale neomezuje se na: únosy, vykrádání a okrádání, ilegální převozy spoluúčast nebo asistence postavám v ilegálních činnostech. Naopak je z hlediska pravidel povoleno páchat přestupky a brát IC úplatky (samozřejmě zde platí IC postihy).

Jsou pravidla, která jsou definovaná vágně. Jsou pravidla, kde je vše definováno vcelku dobře a jsou pravidla, kde se za jistých okolností se lepší radši zeptat via report zda je daná věc v pořádku, nebo ne. Problém podle mě nebyl v samotné RP akci, ale v tom, že přímo spoluúčast na trestní činnosti (bereme to stále jako krádež vozidla, neboť vyzvednutí nebylo provedeno v souladu s tím, jak by na to pohlížel zákon) je uvedená v pravidle a také v tom, že se daná věc zjevně nediskutovala s členem či členy AT. Buďto by došlo ke schválení dané akce (pravidla nejsou neměnná slova boží, navíc některá z nich si protiřečí a některá přímo brání RP akcím tohoto rázu za účelem zachování vyššího dobra a funkčnosti PSA) , nebo by jsi byl aspoň informován o tom, že taková akce by byla v rozporu s pravidly. Minimálně je to doporučený postup v případě, že jsi ty, nebo kdokoliv jiný na pochybách, když je daná věc buďto na hraně pravidel, nebo velice blízko té hraně. Tolik k té čtyřicítce a k mému skromnému posudku, stejně tak k vysvětlení toho co zde bylo v rámci daného pravidla špatně. Snad jsem to aspoň trochu rozumně objasnil.

Jinak takhle mezi námi - pokud jsi skutečně RPil to, co jsi zde uvedl, tak z toho mohla být po prodiskutování a možném schválení docela zajímavá RP akce a to i včetně slušného RPčka.

 

Kenny15

Hráč

19
28.12.2022 19:19

Letmo jsem si proletěl tvoji žádost o unban. Nemyslím si, že bys měl v plánu porušovat pravidla. Nahráli jsme toho spolu dost, takže pokud tam někdo z adminů viděl porušení pravidel, tak možná tam byl nějaký lehčí náznak, ale já bych to osobně netrestal, spíš bych se díval, jak celá akce probíhá. Jak psal Holub. Mohla to být skvělá RP akce a souhlasím s ním. Na tomto místě si já myslím, že ten ban nemusel být nutný. Pokuď to A-T vidí jinak, to je jejich věc. 

Být admin, tak bych se přiklonil k unbanu. 😉

29.12.2022 09:30

Dobrá tedy, k žádosti se pokusím vyjádřit srozumitelně a jednoznačně, nicméně nebudu odpovídat na větu po větě, to se na mě nezlob, ale nemá to opravdu smysl.

Pravidlo 40

Jak již Holub správně pochopil, ban jsi dostal za část pravidla, která členům PSA zakazuje spoluúčast v ilegální činnosti. Samozřejmě se ke mně dostalo to, že jste se údajně pár dní před akcí ptali někoho z adminů, jestli je to v souladu či nikoliv. A definitivně souhlasím s tím, že pokud někdo z AT nezná pravidla serveru nebo jim nerozumí, je to obrovský průšvih, nicméně si myslím, že přinejmenším pravidlo 40 je napsáno dosti jasně, a ten, kdo jej pochopit chce, jej skutečně pochopí. Naopak ten, kdo v něm hledá kličky, se pak odvolá na to, že mu to pravidlo není jasné.

Takže ještě jednou polopaticky. Příslušníkům policejního sboru je bez ohledu na jejich hodnost přísně zakázána spojitost s ilegální činností jak ve věci spoluúčasti, tak ve věci samotného vykonávání. Naopak příslušníci sboru smí brát úplatky za účelem přehlédnutí takové činnosti. Zároveň příslušníci sboru smí páchat přestupky (a některé trestné činy dle trestního zákoníku, respektive nikdo nebude banovat člena PSA za to, že jede v obci 300, byť je to dle následujícího screenu z policejního sazebníku trestů trestný čin).

Zdá se mi tedy až směšné, že si někdo musel lámat hlavu nad tím, zda je spoluúčast na krádeži vozidla kategorizována jako porušení pravidla 40, je-li vykonávána členem policejního sboru. Jasně, určitě je to z části nefér, když vám byl doopravdy někdo schopný říct, že to je v pořádku, nicméně po konzultaci, která proběhla na Admin Discordu, bylo všem hned jasné, že to v pořádku není (a pro řešícího admina připomínám, že je to mnohem lepší cesta, než se ptát na něco v ingame chatu, kde je pravděpodobnost relevantní odpovědi mnohdy velmi mizivá).

A prosím, opravdu na mě už nikdy nezkoušejte svoje argumenty, že pokud od toho vozidla má někdo klíč, tak to vůbec není krádež. Je to krádež, existuje na to precedent a doopravdy je to do očí bijící. Nepochopení takového pravidla bych dokázal očekávat od hráče s pár hodinami, ne od dlouhodobého aktivního člena komunity.

Zero-tolerance

Tohle pravidlo (a celkový powergaming) mám hrozně rád, protože si mnohdy ani PSA, ani ilegální strana neuvědomují, co vše vlastně tohle zahrnuje. Ne, že by mi dělalo dobře to, že tomu nerozumíte, spíš mi přijde dost komické, že vás bolí použít na chvíli hlavu a zamyslet se nad tím, jak by to probíhalo v realitě.

Dvakrát jste projeli kolem NPC hlídače u vjezdu do policejní garáže, ani jednou nebyla viděna snaha o nějakou interakci s daným NPC. Doopravdy si nemyslím, že je ten hlídač takový idiot, aby neřešil skutečnost, že z policejní garáže vyjíždí Supra nadporučíka Daviese, která v té garáži je už nějakou dobu, jíž zároveň řídí maskovaná osoba. Kterou přivezla členka sboru (opět maskovaná) s přístupem do garáže (jak by sis otevřel závoru bez identifikace?).

To, že tvůj kolega neměl ve statusu ani to, že byl pod sedačkami, ačkoli tím bylo argumentováno, jsem schopen přejít. Nicméně není místné, aby to v tom statusu neměl a pokaždé v případě interakce s hráčem odpovídal v /do, že je pod sedačkami a že ho nikdo nemůže vidět.

Každopádně jste štípli jako zakuklenci auto, vyjeli jste z garáže hned po sobě a nepřistálo ani /rdo, ani /911, ani pokus o mluvení za NPC do vysílačky. Měli byste o mnoho problémů méně, kdybyste si k takové akci přizvali člena AT, který by akci pozoroval a tohle řešil za vás. Ale když už se rozhodnete tohle řešit na vlastní pěst, tak musíte myslet i na RP, které vám tu akci musí ztížit za účelem jeho autentičnosti.


Znovu vás varuji, že argument "no ale oni to taky nedělají" mě vůbec nezajímá, kdybyste se na chvíli pozastavili a zamysleli, asi by vám dokáplo, že určité věci definitivně v pořádku nejsou a že pokud jste na pochybách, můžete se obrátit na členy AT. Jasně, tato situace to celkem podkopává, pokud vám nebyl člen AT schopen jednoznačně odpovědět, na druhou stranu si myslím, že pokud se obrátíte současně na jiného člena AT se vší slušností, nikdo vás nepošle do háje. Ale jasně, pokud máte pocit, že máte svého osobního admina, který by vám nikdy neporadil špatně a spoléháte jen na to, že spolu dobře vycházíte, go for it. Jen se pak nedivte, když to dopadne takhle.

Určitě ti i došlo, proč se mi zrovna dvakrát nechce ti unban udělit, ačkoli uznávám, že v tomto ohledu ban nebyl definitivně nutný a šlo spíše o trest za účelem přinucení tebe (a nejen tebe) se nad pravidly zamyslet a nesrovnalosti si dořešit, případně si uvědomit, že ne vše můžete řešit jen s jedním adminem. To, že rozposíláš svojí žádost na IC Discord servery a škemráš o pozitivní reakce, je z tvé strany opravdu ubohé, obzvlášť když víš, že to na žádost nemá žádný vliv. Právě tato skutečnost mě přesvědčuje, že si pořádně neuvědomuješ, jak to tu doopravdy funguje. A to mě skutečně mrzí, nikdy jsem s tebou problém neměl, ani nevím o tom, že bys někdy nějaké problémy dělal. No a teď si to všechno vybereš najednou.

Unban ti udělím, současně s tím však pevně doufám v to, že začneš nad činy víc uvažovat a že se incident podobný škemrání o reakce nebude opakovat. Končí nám rok, nemám zapotřebí někoho omezovat v tom, aby tu aktivně hrál, má-li serveru čím přispět a zároveň mu nedělá problémy.

Věřím tomu, že tohle už nebudeme muset řešit, pokud ano, tak už ode mě nečekávej takový sloh, myslím si, že jsem (nejen) své postřehy vůči tomuto incidentu vyjádřil poměrně obsáhle. Za chvilku zapnu hru a ten unban ti udělím, nicméně tě ještě naposledy žádám, aby sis pravidla znovu projel a na nesrovnalosti se zeptal.

S přáním pěkného dne

<GA> Dzardys


Powered by LeoSight IFS
LT~82