Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Pojďme diskutovat - rendery a umělá inteligence na iris.ic

1 2 3



Zeintar

Hráč

49
11.1.2024 16:24

@Axo upřímně jsem nevěděl, že to první pozadí je nějaké IRL, tipoval jsem to na park v San Fierru, naproti Zero Shopu :D Ta druhá fotka je taky určitě supr, když to prostě vypadá vkusně a nijak se to nemrví se stylama. Chválím!

11.1.2024 17:25

@Axo za mě je tohle v pořádku a není to problém. Využití takových pozadí, která se hrou ladí, je naprosto v pohodě. V podstatě jak píše Zeintar. Jinak bych doporučil si trochu vyhrát se světly a poladit rendering nastavení a bude to vypadat ještě o level líp.

Pavel42

Hráč

27
11.1.2024 19:35, naposledy upraveno 11.1.2024 19:36 uživatelem Pavel42

Tak jsem psal celkem obsáhlou odpověď, ale při úpravách ji smazal.. no nic...

Ve zkratce:

Momentálně vidím problém v tom, že se na iris dostávají i dost nepovedené AI obrázky a je toho celkem velká záplava.

Osobně dávám AI obrázky do rámečku, aby bylo vidět že se jedná o nějakou formu umění, nebo tak něco a ne fotku ze hry. Reálně to ale sám vidím, že se vrátím k "malovaným" obrazům, které nejsou žádný problém.

Mé AI obrázky jsou dělané pomocí seaart.ai, které má možnost naučení vlastního LoRA, což v praxi znamená, že ve hře nafotím postavu (30-100fotek), fotky vložím AIčku k naučení a po naučení generuje +- stejné obrázky. Tím se dostávám k pravidlové části. Rendery z grafických programů s užitím herních modelů, což podle mě může znamenat, že když použiju herní model, podle kterého se AI naučí tvořit, tak to není vyloženě proti pravidlům NE?

Každopádně i jako zastánce AI obrázků musím říct, že teď je toho hodně a všeho moc škodí.

PS: Ne každej má chuť a čas se učit s blenderem

Zeintar

Hráč

49
13.1.2024 21:22

Očekával jsem tady nějakou reakci i z té druhé strany, která se (krom Pavla) k nám nedostala. Ale přesto například Honzík rád postuje svoji postavu znovu a znovu, jako by se nechumelilo.

Očividně v tom pokračuješ, na fotografii opět nejsou žádné GTA objekty, proto se tě tedy ptám. Obdržel jsi schválení TM+ k použití této fotografie? A jak si obhájíš to, na co jsem zde narážel já a především Rataj? Rataj vás, AIčkáře tady vyzval k diskuzi, ale je tady ticho po pěšině. Vyjádři se, @jan38, děkujeme.

Pavel42

Hráč

27
14.1.2024 02:03

Tak zrovna u něho je vidět nějaká snaha o to, aby obrázek nevypadal úplně jako pěst na oko a aby byl podobný jeho skinu, co používá ve hře.

Pojďme se o tom bavit (hlavně ti co tvoří pomocí AI) a pojďme stanovit jasná pravidla pro nahrávání AI obrázků.

Když jsem s AI obrázky začal, tak je tady nikdo jiný tuším nedával a bylo to asi spíš zpestření a za druhý jsem všechny prezentoval jako malované obrazy. Postupem se zapojili další a díky vývoji AI bylo možné dělat realističtější obrázky. A stejně jako někdo udělá obrázek v Blenderu a prezentuje to jako fotku, tak AIčkáři chtěli svoji tvorbu začít prezentovat jako fotky a ne jen obrazy. Bohužel ne všichni pochopili, že i s AIčkem je potřeba si dát práci. Já osobně u toho strávím několik hodin, než mi udělá obrázky, které chci zveřejnit a stejně to z daleka není nic extra.

Takže za mě AI obrázky ano za jasných podmínek:

Malby a podobné umění:

  • Musí být jasně znát o co se jedná (obraz je obraz, takže má třeba rám nebo něco)
  • Nesmí být přehnaně realistický (asi nenamaluješ fotku 😅)
  • NO SPAM (K tomu není co dodat, jedna tvorba zveřejněná za den maximálně a jednou ne desetkrát aby byla na topu)

Fotky a podobné:

  • Důraz na podobnost ideálně se skinem, nebo alespoň lookem
  • Důraz na postavovou podobnost na různých fotkách (lidi se můžou měnit, ale asi nebudeš na jedný fotce mít 200kg a druhej den fotka kde máš 50)
  • Správný zasazení do dění na serveru/irisu (V zimě se nebudeš v SA opalovat / když jsi na dovolený, tak tě těžko někdo během minuty potká v SA)
  • Musí působit realisticky (Ne doslova! Realisticky rozumějme pro GTA, žádný mutanti co mají 3 ruce, 4 nohy a 48 prstů)
  • Pozor na PG (stejně jako ve hře nebude 50kilová holka tlačit kamion, tak ani na fotce je to přece fotka něčeho, co se mělo stát IC)
  • NO SPAM (úplně stejně jako u obrazů)

Takhle asi ve stručnosti, zkusím to hodit i do nějakýho návrhu, nebo tak.

Hlavně to chce zjednodušit pravidla nahrávání obrázků, aby se to nemuselo řešit přes tickety, protože pak by AT nedělal nic jiného, než se prohraboval žádostmi o povolení obrázku.

jan38

Hráč

41
14.1.2024 03:42, naposledy upraveno 14.1.2024 04:29 uživatelem jan38

@Zeintar až dnes jsem se dostal na fórum, takže o ničem nevím.

Vyjádřím se k tomu moje fotky z Al jsou za prvé dělané z blender generátoru.

Vždy mi to zabere 2-4 hodiny než mi to vygeneruje minimálně podobný obličej jako mám ve hře.

Následně fotku z AL jeste vezmu do paintu na svetlo a kontrast.

 

proč využívám AL

pro tento úkol jsem se rozhodl opět znovu stáhnout blender a ukázat vám proč je nedělám přes něj

já v blenderu jsem dřív dělal dokud jsem svůj komp neprodal.

 

Nikdo fotku jen tak zadarmo neuděla a bud za ní chce kredity nebo IC money.

Mít počítač který zvladne minimálně zapnout Blender dělám si to sám.

 

Tuto fotku jsem já nevytvářel vytvářela ji osoba kterou jsem zaplatil IC penězma.

 

Jak funguje muj AL který jsem našel napíšete co chcete zakončíte to GTA:SA tím vaše postava nebude vypadat jako by se fotila irl

Dáme tedy že Moje postava bude stát v zimním oblečeni na lavičce v zasneženem parku

 

https://imgur.com/a/0zjPosH

 

Neni to lehké když AL neposlouchá a je to bezmozek.

Co mě ale štve jsou hrači co postnou příspěvek 20x denně a když neco omylem ho smáznuly, ne nikdo omylem nesmázne fotku na irisu spíš omylem postneš slovo ktere si chtel dat do vyhledávače.


Souhlasim s pravidly které navrhoval Pavel

Ja postuji příspěvek jedenkrát. a nedej bože kdybych ho omylem postnul. Nic se nestane a hodíme si timeout na iris :) třeba 1x za 48 hodin jeden příspěvek.

Zeintar

Hráč

49
14.1.2024 11:29

Ty sis to tady nepřečetl, že? Přečti si prosím ještě jednou Ratajovu odpověď na první stránce a na toto navaž, nebudu to tu pro tebe vypisovat znovu. Všechny věci ohledně toho, jestli máš povolení od TM+ a tak dále. Děkujeme.

Pavel42

Hráč

27
14.1.2024 15:16

Ještě mě tak napadla malá poznámka.

Lepší mít dejme tomu nějakým způsobem kvalitní, nebo prostě v pohodě fotky z AI než nějaký totálně hnusný z Blenderu, když s tím člověk neumí.

DaveReekular

Hráč

17
14.1.2024 20:40, naposledy upraveno 14.1.2024 20:41 uživatelem DaveReekular

Tak se k tomu vyjádřím i já jelikož mám nejeden AI obrázek v "ukázce" a taktéž mám k tomu co říct.

AI obrázky jsou pro skimo docela dobrou vychytávkou (př. na již zmíněné "nakreslené" obrazy) ovšem již né na běžné fotky dané postavy. Vím že se v tomto postavím i sám proti sobě neboť mám na iris profilu nejeden obrázek vytvořený umělou inteligencí.

Ale přestal jsem podporovat AI obrázky mimo "kreslené". Zdá se mi že lidi co si dají prostě do AI : "Pretty girl selfie pls moc neumim v blenderu" tak se ve své podstatě vysmívají práci lidí kteří třeba sedí za blenderem vícero hodin a snaží se to udělat nejlepší jak mohou.

Proto jsem se taky rozhodl přestat postovat a vůbec používat dané fotky, chci taky fotit např. věci ingame pomocí shaderů a naučit se v blenderu.

Nebudu se žádným způsobem obhajovat ohledně toho proč jsem je používal. Prostě jsem líná prdel a řekl jsem si že to je dobrý nápad i když není a hatí to v podstatě obrázky za kterými stráví borci několik hodin.

(Btw. @jan38 vždy existují starší verze blenderu které ti počítač rozjede, já taky nemám nejnovější.)

jan38

Hráč

41
14.1.2024 20:43

@DaveReekular starší verzi jsem dokázal spustit ale plugin na DFF soubory nefunguje když tam dám skin objevi se co jen puvodní kostka

1 2 3


Powered by LeoSight IFS
LT~75

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

KVĚTEN 2024
2609 Kč / 9200 Kč

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: MrKys (1600Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
Bzinkia

160Kč včera v 21:21

marekvoe

200Kč včera v 18:32

Darkoun03

290Kč včera v 16:23

Nejnovější uživatelé
Stepsik

Registrován 1.5.2024

Matulka

Registrován 1.5.2024

Karolinka2000

Registrován 1.5.2024