Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

[116/2024 Rozhodnutie Kongresu o vyhlásení výberového konania na pozíciu predsedu vrchného súdu


včera v 15:32, naposledy upraveno včera v 16:29 uživatelem Kolpanek

(( Veškeré informace v tomto příspěvku jsou fiktivní a týkají se pouze herního světa! ))

KONGRES SAN ANDREAS

Kongres San Andreas


Rozhodnutie Kongresu o vyhlásení výberového konania na pozíciu predsedu vrchného súdu

ze dne 22.10.2024


I. Kongres vyhlasuje výberové konanie na pozíciu predsedu vrchného súdu.

II. Výberové konanie sa začína dňom vydania tohto rozhodnutia a končí sa dňa 25.10.2024

III. Uchádzač na pozíciu predsedu vrchného súdu musí spĺňať nasledovné podmienky:


Požiadavky:

  • Absolútna trestná bezúhonnosť,
  • Minimálny vek 40 rokov,
  • Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v právnickom odbore,
  • Predošlé preukázateľné skúsenosti v právnickej profesií, ktoré dokopy sčítajú prax minimálne 10 rokov,
  • Aktívny, komunikatívny a najmä zodpovedný prístup s ohľadom na flexibilitu,
  • Zloženie odbornej justičnej skúšky, justičná skúška alebo jej ekvivalent zložený v zahraničí sa považuje za dostatočný.
  • Dostatočné morálne vlastnosti, ktoré dávajú záruku, že funkciu predsedu vrchného súdu bude vykonávať riadne.
  • Výborná znalosť a orientácia v právnych predpisoch.

Prihláška musí obsahovať:

  • Štrukturovaný alebo rozprávací (beletrizovaný) životopis,
  • Motivačný list, ktorý bude obsahovať koncepciu riadenia a správy súdu alebo koncepciu výkonu funkcie predsedu vrchného súdu. (bez pomoci umelej inteligencie)

 

 

 

Mgr. Elizabeth Hawkins
předsedkyně kongresu San Andreas

Vysocak

Hráč

58
včera v 15:46


Osobné údaje
Meno a priezvisko: Augustus Carmichael
Dátum narodenia: 17.04.1972
Adresa: Fort Carson, 3246
Telefón: 390 887
Post.ic: augustus.carmichael@post.ic

Vzdelanie
Northwestern University Pritzker School of Law - Chicago, Illinois
Titul: Juris Doctor (J.D.)
Obdobie: 1994 – 1997

University of Chicago – Chicago, Illinois
Titul: Bachelor of Law and Political Science
Obdobie: 1990 – 1994
Ocenenie: Phi Beta Kappa

Pracovné skúsenosti

Sudca Odvolacieho súdu Spojených štátov pre siedmy okruh – Chicago, Illinois
Obdobie: 2018 – 2023

Sudca Okresného súdu pre Severný obvod Illinois – Chicago, Illinois
Obdobie: 2011 – 2018

Federálny prokurátor pre Severný obvod Illinois – Ministerstvo spravodlivosti, Chicago, Illinois
Obdobie: 2003 – 2011

Asistent štátneho zástupcu v Chicagu, Illinois – Chicago, Illinois
Obdobie: 1997 – 2003

Jazykové znalosti

  • Anglický jazyk – rodný
  • Slovenský jazyk – C1
  • Španielsky jazyk – B2

Znalosti a zručnosti

  • Technologické zručnosti - mierne pokročilý
  • Komunikačné schopnosti - expert
  • Verejné vystupovanie a prezentácia - pokročilý
  • Líderské zručnosti - pokročilý

Certifikáty

  • Bar Exam Certification (Illinois State Bar - 2003)
  • Certificate in Constitutional Law (Georgetown Law School- 2005)
  • Advanced Trial Advocacy Certification (National Institute for Trial Advocacy - 2010)
  • Public Speaking for Lawyers (National Speakers Association - 2011)

Záujmy

  • Klasická filozofia a politická teória
  • Odborná literatúra
  • História
  • Šport
  • Šachy

Vážení kongresmani,

dovoľte mi touto cestou vyjadriť svoj záujem o pozíciu predsedu Vrchného súdu San Andreas. Ako osoba s viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami v oblasti práva, vrátane pôsobenia ako sudca na viacerých úrovniach justičného systému Spojených štátov, verím, že mám potrebné vedomosti, skúsenosti a odhodlanie úspešne viesť tento významný orgán štátu.

Vrchný súd je stĺpom spravodlivosti a musí byť inštitúciou, ktorej občania dôverujú. Preto je pre mňa absolútnou prioritou boj proti akejkoľvek forme vplyvu, ktorý by mohol ohroziť nezávislosť súdnych rozhodnutí. Mojou víziou je viesť inštitúciu, ktorá je vzorom aj pre ostatné štátne orgány. A preto by som o vedenie založené na zásadách čestnosti, zodpovednosti a vzájomného rešpektu.

Ako líder by som sa snažil vytvoriť pracovné prostredie, kde sudcovia a zamestnanci súdu môžu pracovať nezávisle a slobodne, no zároveň nesú plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Budem si zakladať na tom, aby každý člen súdu pracoval v súlade s najvyššími etickými, odbornými štandardmi a predovšetkým na základe platných právnych noriem.

Jednou z mojich prioritných úloh by bolo zlepšenie vzťahu medzi súdnym systémom a občanmi, ale aj orgánmi štátu. Je pre mňa neprístupné, aby súd zlyhával na strane komunikácie. Preto som aj ja naklonený pre akékoľvek vecné diskusie. Mojim cieľom je napraviť alebo ešte viac vyzdvihnúť dôveru a pochopenie občana.

Na záver len dodám, že som pevne presvedčený, že moje skúsenosti, odhodlanie a vízia môžu pozitívne ovplyvniť fungovanie a vnímanie súdnictva v San Andreas. Ako predseda by som sa zaviazal vykonávať túto funkciu s najvyššou mierou profesionality a spravodlivosti, so zámerom budovať dôveryhodný, efektívny a férový súdny systém, ktorý bude slúžiť všetkým občanom tohto štátu.

Ďakujem vám za zváženie mojej kandidatúry.

S úctou,
Augustus Carmichael, J.D.


Powered by LeoSight IFS
LT~36

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

ŘÍJEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: Navaro (3600Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
Sladoch

203Kč včera v 18:11

Navaro

250Kč včera v 05:16

p0KyX

150Kč 21.10.2024 21:03

Nejnovější uživatelé
Radovan11

Registrován 22.10.2024

Iginko66

Registrován 21.10.2024

Ndie

Registrován 21.10.2024