Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Mapa


Sensei

Hráč

27
3.2.2021 11:28, naposledy upraveno 3.2.2021 12:39 uživatelem Sensei

Rád by som tu vyjadril nárh o zmene a vylepšení mapy ak sa to tak dá ponímať. Jednotlivé sekcie a nárvhry/problémy v nich označím takže tí čo dáte fajočku, predpokladám, že súhlasíte so všetkým a do odpovedí k tématu sa stačí vyjadriť daným označením k čomu máte čo povedať. Samozrejem všetko je to čisto návrh čo si osobne myslím, že by bolo fajn pridať, uľahčilo by to mnoho vecí, no nie všetko je nutnosť pridať

Oznam k EDITOM:

-EDIT: BOD 5, v bode 5 je dodatočn Edit

1. Kolonky

 -Problém 1.1: Keď som nováčikovy vo firme ukazoval čo a ako a zaškoloval som ho tak som si pozrel mapu aby som sa uisťil či mu hovorím dobré lokácie, no stál som pri vozidle a ako som zmačkol CTRL tak som do vozidla buchol a rozbil som ho->čakať na report je zbytočné kvôli jedným dverám a zasa za IC peniaze to opravovať je tiež celkom nie po chuti

-Riešenie/návrh 1.2: Upraviť mapu tak, že po zapnutí F11 by sa zapla mapa no bola by čistá a niekde na kraji (momi mapy) by sa dali zaklikávať po stlačení "M" a objavení kurzoru kolonky, ktoré by podľa toho, ktoré by boli zakliknuté pripínali/odopínali body po mape.

 -príklad k riešeniu 1.3:

 (obrázok 1)

-príklad k mape 1.3.1:

-kolonka 1 by bola stále zakliknutá a to by boli všetky ikonky po mape

-kolonka 2 by boli názvy na nejaké dôležité miesta ako Stanice/Nemocnice/Benzínky atď

-kolonka 3 názvy Trucker lokácií

atď atď pričom kolonka 7 by bola legenda ako je aktuálne napravo, tu by som dodal že legendu prekrývajú názvy trucker lokácií ako mliekareň atď

2. Sýtosť mapy/jas

-Problém 2.1: keď vozím na kamione alebo celkovo hľadám niečo na mape tak biela farba názvou destinácií niekedy možnoskôr väčšinou splýva s prostredím, keď napríklad zobrazím mapu ako sa dívam na púšť alebo podone

-Problém 2.2: V podstate to isté ibaže naopak na mape vôbec nevidno cesty/púšte, kěd mapa splýva s prostredím navôkol

-Riešenie 2.3: Buď nastaviť na výber 2 vyraianty mapy, t.j. 1 ktorá je len zvýšiť sýtosť/jas alebo 2. ktorú dal do obrázku 1, celkovo na obrázku 1 mi príde že tie cesty sú lepšie, pokiaľ si mapu neproblížim na maximum tak je skoro nemožné videiť neiktoré úseky ciest

-príklad k riešeniu 2.3.1:

(obrázok 2)

t.j. pridať nejaký "switch" (viď číslo 8 na obrázku 2) na prehadzovanie mapy ako sa komu páči, samozrejme s nejakým deelayom, aby to nespamovali hráči, prípadne to iba pridať do herých nastavení v F10

3. Body destinácie

-Problém 3.1: Je tu veľa nováčikov, ktorí nepoznajú všetky lokácie na mape a ťažko sa ich navyguje.

-Problém 3.2: Nieje tu možnosť vyznačiť si lokáciu ktorá nájde vhodnu cestu po mape do daného bodu, 

-Riešenie 3.1.1: Pridať možnosť vytvorenia bodu na mape a možnosti odoslať žiadosť na prijatie danému hráčovi pre zorbazenie bodu, samozrejme s enjakým deelayom na 5 minutiek aby nebola zaspamovaná mapa zbytočnými bodmi a aby sa vyhlo manuálnemu mazaniu ( ale to iba pre body na potvrdenie iným hráčom, vlastné by ostali)

-Riešenie 3.1.2: Poprípade to nejako rozumne vymyslieť cez IC GPS, že by sa dali psoielať súradnice ( t.j. tie body/označenia cieľovej destinácie)

   -Riešenie 3.1.2.1: Určite by mohlá byť dobrá zmena, že vždy po zobratí zákazky v TRUCKER moduly by sa zapla cesta do danej desitnácie a s odovzdaním zákazky by sa vypla, samozrejme buď to pridať k mape alebo do IC GPSky, t.j. pokiaľ je vo vozidle pridána GPS tak by sa automaticky vyznačila na mape trasa

           -Doplnok 3.1.2.1.2:  Samozrejme možnosť vypnúť automatického trasovania pri zákazkach

-Riešenie 3.2.1:  Určite nechcem aby to vyhľadávalo aj cestu ako v singleplaeri keď si kliknete na mapu no ten waypoint alebo skôr destination point ak to tka môžem nazvať tu chyba, rád by som mal tu možnsoť si označiť miesto na mape, no aj keď pre mňa a mnohých hráčov to nieje nutné kvôli veľmi dobre znalosti mapy no pre nováčikov alebo aj pre skusenych čisto pre označenie by to bolo fajn

-Riešenie 3.2.2: Poprípade pridať GPS (neviem či tu už je a funguje tak ako má, ale pridám to do návrhu), ktorá by bola možná zapnuť /GPS a po zapnutí by naskočila tabuľka kde by boli už zadane rôzne miesta, kde by si hráč iba zaklikol dané miesto a rozbrazila by sa mu cesta. Na SAMPku to tak fungovalo.

4. Vlastné body

-Problém 4.1: Nie je tu zatiaľ žiadna možnosť si vytvoriť vlastné (custom points) body pre seba (boli by vidieť iba pre dotyčného)

-Problém 4.2: Firmy alebo celkovo hráči by nemajú možnosť pridať bod viditeľný na mape pre všetkých hráčov.

-Riešenie 4.3:  

   -Keď sa pozrieme na "obrázok 1" tak do jednej z koloniek by sa mohla pridať možnosť pridania vlastného bodu

   - Samozrejme zasa na nejaký počet ja neviem max. 5 alebo 10 bodov, keďže by to slúžilo čisto pre vlastné učely a značenie, vzhľadom na to, že nehnuteľnosti vo vlastníctve to už označuje zelným domčekom.

-Riešenie 4.4: Na úrade alebo PSA možnosť pridať za nejakú čiastku povezdme milion, aby to bolo fakt iba pre dobrý učela nezneuživali to hráči, bod na mapu viditeľný pre všetkých, týmto smerujem halvne k firmám a bohatým jedincom, ktorý chcú mať viditeľnú nejakú lokáciu ako napr. bazrái, sídla firiem atď.

    -Samozrejme bod by musel pridať admin a musel by ho schváliť, tô ešte možno pridať že záujemca o ten bod na mape si ho ku´pi za 1 milion a potom cez ticekt pošle screen mapy kde to chce pridať a už bude na adminovi či to dotyčnému uzná alebo zamietne a nemusí vratáť tu danú čiastku za ktorú si hráč kúpil ten poukaz na bod na mape. Ledaže by bod nebol vhodný na dané meisto tak by admin vrátil čiastkua  apvoedal nech si nájde iný flek

5. Zóny/Kraje/Lokácie

Ešte som zabudol pridať toto:

Jedná sa o mapu s rozdelený jednotlivými časťami San Andreas (viď obrázok 3 nižšie), ak by sa pokračovalo podľa tých koliniek a možnosti preklikávania možností zobrazovania na mape tak toto by bolo tiež fajn pridať. Veľa ľudí to neovláda a furt hladať tie lokácie na nete, nič moc

-Samozrejme tu by bodlo pridať aj tu letecú mapu, jednotlivo na obalsti ako Red County Bone County Flint County atď alebo na mestá/dediny

(obrázok 3)

3.2.2021 12:11, naposledy upraveno 3.2.2021 12:13 uživatelem Rataj

Již mám na dev serveru rozpracovanou novou mapu (a možná do ní zakomponuji tvé návrhy), ta však nebude hned, přednost mají jiné aktualizace. Právě proto však využiju tento příspěvek, abych zbořil nějaké mýty a nabídl všem okamžitá řešení, která pro většinu zmíněných problémů existují.

 

Problém 1.1 - Má řešení - Už jen protože hraješ na RP serveru bys měl mít odbindovaný útok z kláves jako je Ctrl. Nováčkům můžeš poradit, aby také tak učinili, dá se to snadno odstranit v nastavení a nejenže předejdeš mlácení do auta při hledání v mapě, ale také zabráníš častým miss click útokům, nad kterými v AT často zvedáme obočí.

Problém 2.1 a 2.2 - Má řešení - Výchozí MTA mapa nabízí nastavení průhlednosti pomocí kláves "/" a "*" na numerické klávesnici.

Problém 3.1 - Má řešení - Byť ideálním řešením by byl způsob který popisuješ, tak na mapě je spousta bodů, od kterých se lze odpichnout i pokud hráč nezná mapu GTA:SA (a dovolím si tvrdit, že většina hráčů tu mapu zná dobře).

Problém 3.2 - Momentálně nemá řešení - Taková možnost tu není, byla na starém Skimu, avšak není kompatibilní se současnou minimapou a tento skript by se musel zcela překopat. Je možné, že se v budoucnu něco takového přidá, avšak pravděpodobně ne v blízké době.

Problém 4.1 - Momentálně nemá řešení - Je to však již součástí rozpracované nové mapy.

Problém 4.2 - Momentálně nemá řešení - Může být řešeno jak navrhuješ s příchodem nové mapy, ale se současnou mapou taková funkce přidaná nebude, jelikož by v mapě byl bordel (velké množství ikon).

Sensei

Hráč

27
3.2.2021 12:30, naposledy upraveno 16.4.2021 22:44 uživatelem Sensei

Ostatní ešte môžu pridávať nejaké rozumné návrhy na doplnenie. Inak dobre vedieť, dosť vecí som nevedel.

EDIT: Pridaný bod 5, tiež stojí za pozretie.


Powered by LeoSight IFS
LT~45