Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Trucker Modul


Sensei

Hráč

27
24.3.2021 12:36, naposledy upraveno 24.3.2021 13:36 uživatelem Sensei

Zdravím, zase mi blikol mysľou menší väčší návrh, ktorý trošku rozpíšem. Určite budem rád keby sa to pod príspevkom predisktuje a niečo z toho pridá. Tak hold berte popcorňi do ruky, usadte sa a čítajte. 

Ide o to, že TRUCKER modul, na to aký je dobrý, môže byť lepší úplne malými úpravami. Napadlo mi zopár variánt na vylepšenie, rozdelil by som to na dve väčšie časti ako frakčné a globálne.

Ešte takto na začiatok: Všetky návrhy sú kvôli tomu aby vyzdvihli túto prácu opäť vyššie v rebríčku prácí a eliminovali tú monotónnosť vozenia jednej trasy stále dokola (Vo väčšine prípadov, Elektro-LV). Taktiež chcem dosiahnuť to aby vodič nepozrel iba /tbook za 30 sekund našiel najlepšiu trasu a vozil 5 hodín bez zmeny s výnimkou tankovania a OOC prestávky na WC ale aby si rozmýšľal, kombinoval trasy a sledoval "kurzy" aby mu nič neukniklo. Taktiež by som o hodne zvýšil premenlivosť tých kurzov, že keď sa vozí stále jedna zákazka dokola, tak sa zníži odmena, tým by sme dosiahli zlepšenie flexibiliy vodičov. 


-Bodovanie

Ešte pred konkrétnymi návrhmi by som trochu opísal systém bodovania, ktorý môže byť úplne zbytočný ale stojí za to prediskutovať, sme koniec koncov v sekcií "návrhy".

Toto bodovanieby fungovalo vlastne na jednoduchom princípe a to na základe aktivity prevozov zákaziek vodičov v daných frakciach. Každej frakcií by sa  v tejto globálnej tabuľke pripočítavali určité body za každú zákazku, čím by vlastne za určitý dosiahnutý počet bodov frakcia dostala nejaké odmeny ako napr.: Bonusové zákazky,  zvýšenie štandartnej peňažnej odmeny za normálne zákazky alebo pre firmy taký "hint" o objavení sa zlatej zákazky (návrh G3) (vravím dpĺňajte ma) všetko je na tom ako to chce komunita a čo povolí Rataji-tó. (Toto bodovanie zahrniem v návrhoch no po zamietnutí komunitou a Ratajom to proste ignorujte.


-Frakčné

1. Denné zákazky- Každý deň by sa pre frakciu vygenerovalo random povedzme 10 trás z rôznych bodov a B. Tieto denné zákazky by boli lepšie peňažne ohodnotené a boli by limitované. 

-Čo tým dosiahneme? Tak vozili by sa aj menej obľúbené a menej vozené trasy. Body do Bodovania.

 

2. Týždenné zákazky- Frakcia/Firma dostane "passive" list/zoznam zákaziek, čo musí navoziť za týždeň. 

Čo Koľko Odkiaľ Kam
Pečivo 1 000t Pekárna Do všetkých OC
Voda 3 000t Vodárna Všetky farmy

-atď, atď *pokračovanie tabuľky*

Povedzme, že tieto "týždenné zákazky" by mohli byť jak od "vlády" tak od "súkromných podnikateľov" (passive) ako napríklad farmári, atď za čo by frakcií prišli peniažky/odmeny na účet firmy, z čoho, to už je na vedení frakcie" by mohli vyplatiť prémie atď. Samozrejme body do Bodovania.

 

-Globálne

1. Viac-násobné zákazky- Naloženie nákladu, no odvoz na rôzne body. Keby zoberieme príklad s tou vodou tak naložim cisternu a doveziem to do troch fariem naraz. Lenže tu mi to príde zbytočné lebo výhodnejšie by bolo zobrať zákazku kde cieľová lokácia je iba jedna farma, no pre tieto "Viac-násobné zákazky" by mohli byť na nejaké drahšie zákazky (viď návrh 3.)

 

2. Denné zákazky- to čo frakčné denné zákazky no iba pre jedinca. Random každý deň 1-3 zákazky. (Denných zákaziek pre jedinca musí byť menej ako napr. 1-3 lebo keď povozí svoje ostane mu veľa zákaziek na vozenie z predošlých a následujúcich návrhov) Tento návrh je hlavne pre jedincov s nákladným vozidlom alebo kamionom, ktorý nie sú vo frakcií s modulom, tým pádom pre nich môže byť týchto zákaziek aj 10.

 

3. Zlaté zákazky- Tu by išlo vlastne o akési bonusové zákazky, ktoré by ba objavili random a v /tbook by boli vyznačené na žlto. Boli veľmi vzácne a kľudne aj viacnásobné. Odmeny za tieto zákazky by boli brutálne, preto tá vzácnosť, povedzme nejaká šanca že by sa objavili 2-5 za týždeň a tá odmena povedzme fakt že 50-100k na 10t (Dávam iba príklad to už si vybalancujte)

Pri tých odmenovo lepších by mohlo byť pridané určité riziko ako, že vodič zaplatí za náklad vopred akokeby zálohu" a už je na ňom či to dovezie a záloha sa mu vráti alebo v prípade stratenia, či poškodenia nákladu o zálohu príde.

Mohlo by to byť buď na: tony alebo proste zákazku (1-3), vysvetlím: "Na vlakové nádraží dorazilo 100 ton nákladu (hudobných nástrojov), a teraz kto si koľko naloží toľko si aj odvezie. A tie zákazky, že išlo by naložiť 3 krát a, keby sa niekto odpojil tá "jedna zákazka" by sa opäť objavila v ponuke ako dostupná. (Za mňa su určite lepšie tie tony)

Príklad: (Passive) "Dorazil vlak s drahými hudobnými nástrojmi" a teraz ich treba rozviesť do všetkých OC alebo v doloch sa vyťažilo veľa zlata, ktoré treba odviesť na spracovanie.

3.1 Krádež- Tu by som sa nebránil možnosti scriptu alebo nejakého riešenia pre možnsoť ukradnúť tento náklad. Kto videl rýchlo a zbesilo vie ako kradli tie cisterny (nevravím, že tu by to bolo rovnako, no možnosť uniesť vodiča a príves zapojiť za svoj ťahač atď. ) ->Tým by sa zamedzilo tomu, že niekto si tam nachystá tri kamiony, všetky tri zahákne a iba si to povozí. Taktiež tu vieme rozvynúť ochranu, konvoje prípadne, kde by si aj sukromné korporácie museli zabezpečiť ochranu ako robí PSA pri prevoze zbraní. 

 

4. Nové lokácie- Akože lokácií je dosť ale chýbajú mi tu benzínky. Niekto tam predsa musí doviesť ten benzín, ne? Taktiež tu by som to rád rozvinol paralelne s návrhom: "Podniky" (no to je na ďalšie rozpísanie sa, v buducnu tu pribudne prepojenie na daný návrh) 

 

5. Bonusové zákazky- V podstate to čo "zlaté zákazky" no trošku slabší odvar v slovazmysle, že by zobrazili/otvorili bonusové lokácie a bonusové zákazky, ktoré by neboli ničím vzácne ako "zlaté zákazky" no určite by stálo za to ich mať. Môžu byť na čas, t.j. za každú minutu (sekundy) dovezenia po čase zaplatí vodič odškodné. Za dovezenie v časovom limite dostane odmenu navyše.

 

6. Nové zákazky s novým vozidlom- Nová zákazka napríklad pre obrnené vozidlo: Preprava peňazí-> ako treba na vodu kamion tak na toto by trebalo to obrnené vozidlo. Taktiež preprava vozidiel, viď obrázok:Kamión na prepravu áut s autíčkami | hrackybicykle.sk(pochybujem že je to možné no stojí to za zmienku) (ani za pana mi nenašlo NEhračkársky kamion)

-Tu by som dodal, že uvítal by so maj nejaký rozdiel, buď vo výkone alebo v niečom inom u rôznych ťahačoch. napr. scania je lacnejšia no má rajdy jak sviňa, za to mack je drahší, čím by mohol mať lepší výkon, čím by odviezol napríklad až 55ton alebo niečo na taký spôsob :)

7. Ilegálne zákazky- Nevidím dôvod, prečo nepridať aj ilegálne zákazky, buď pod modul GANG alebo čisto pre všetkých čo majú kamión/nákladné auto. Samozrejme to by bolo na vlastnú päsť, na vlastný účet->za náklad by si si najprv zapaltil ako pri bedničkách (v module gang), ktorý by si niekam odviezol-> ako su poschovávané NPC na drogy, tak tak by mohli byť poschovávaní NPC, ktorí by vykupovali tieto náklady-> samozrejme idelane pre modul gang, ktorým by sa to ukazovalo a PSA by na to musela prísť aby to nemohli kempiť ako sa už riešilo tu


-Questy

V podstate som to už akokeby rozdelil medzi jednotlivé návrhy, no spíšem to ako celok. Questy, proste questy, tu nieje moc o čom no chápeme sa, proste by boli úlohy ako:

  • Odvez 1000ton niečoho
  • Odvez niečo niekam
  • Odvez čo viac ako priemer inej firmy atď atď -> 

-Celkovo za questy by boli odmeny vo vnutri frakcie ale aj celkový rebriček frakcií, čo by nútilo vylepšovať a zdokonalovať firmy aby sa posuvali hore, lebo povedzme čím vyššie miesto "v rebrícku" vďaka questom, môže mať frakcia výhody ako: príležitostné natankovanie ťahaču pri nakladaní/vykladaní (random (malá šanca), že vám zadarmo (passive) natanku´ju ťahač po dovezení), random príplatok za dovezenie nákladu, už spomínané bonusové zákazky. 

-Questy by boli prepojené s tým bodovaním :) alebo za questy by boli body


Záver

Na záver by som dodal, že aspoň nejakú zmenu/vylepšenie by som rád uvítal na servery, taktiež sa ospravedlnujem za pravopisne chyby. A rád by som odštartoval diskusiu o tom, čo by kto chcel a čo by bolo vôbec možné a zároveň užitočné pridať.

Oznamy o EDITE: -BOD 7 V GLOBALNYCH NAVRHOCH

Pavlík out

Zeintar

Hráč

49
24.3.2021 12:48

Au, moje oči, proč je to vše zvětšené o 50%? :(

24.3.2021 12:52, odstraněno 24.3.2021 12:52 uživatelem
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem

Sensei

Hráč

27
24.3.2021 12:53

Ak myslíš tu fotku, tak bohužiaľ urobil som sceen a to vystrihol a ďaľej hodil do skicára...

Zeintar

Hráč

49
24.3.2021 13:15

Ne, text. Díky za editnutí, dá se to číst nyní.

Sensei

Hráč

27
25.3.2021 23:19

Hmm, ani jeden krížik :3 No aj tak nikomu nenapadá nič na doplnenie?


Powered by LeoSight IFS
LT~97

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: Vitezslav (2063Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
pepekmornik

210Kč včera v 20:27

pepekmornik

210Kč včera v 20:26

Lliborflegr

100Kč včera v 15:30

Nejnovější uživatelé
vyhonek25

Registrován 25.4.2024

Ham201

Registrován 24.4.2024

bujdaCZ

Registrován 24.4.2024