Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Podniky


Sensei

Hráč

27
4.7.2021 13:21

Ahoj, tu zasa Pavlík...

Už dlhšie mám na mysli návrh ohľadom podnikov, teda reštaurácií, obchodíkov benzíniek a mnoho iného. Rozpíšem to čo najstručnejšie do jednotlivých bodov a rád potom uvítam diskusie pod topicom...

Ešte vopred poviem, že niečo takéto bolo na SAMP... (Čiže niesom za opičenie sa, ale rád by som tu také niečo uvítal.)


O čo teda ide? Tak v podstate jedná sa o podniky ako už názov napovedá. Po mape sú rozmiestnené podniky a hráči si ich môžu voľne zakúpiť, samozrejme niektoré podniky boli lepšie a niektoré horšie či už podľa lokácie alebo toho, načo boli zamerané. 

Načo to je dobré? Hráči by si teda voľne zakupovali podniky. Áno, viem že sa to dá aj teraz a všetko je to hlavne passive->reštaurácie, ale iné typy podnikov by tuto nabrali nielen na hodnote ale aj na RP. Teda, uvediem príklad:

  • Benzínka - k predaju by boli benzínky, hráč si teda kúpi benzínku v LV pri casíne Four Dragons a bude mu zarábať. Teda to čo si hráči kúpi na danej benzínke a to čo si natankujú. Ale o daný podnik, teda benzínku je nutné sa starať, a hráč, majiteľ benzínky ju musí stále doplnovať. 

BP Gas Station for GTA San Andreas

  • Železiarstvo - hráč si kúpi železiarstvo hocikde na mape napríklad na v montgomerry, a bude mu zarábať z toho čo si tam hráči kúpia (u NPC) a ktomu môže doplniť RP, teda predávať, to čo sa dá vyrobiť alebo padá z bedničky. 

Jak jako dopľnať? Tak mohlo by to fungovať tak, že by sa chodilo na rôzne miesta na mape, napríklad doky, rôzne továrne, farmy a tak ďalej, kde by si hráč kúpil daný typ tovaru, nejakú bednu s daným tovarom, a musel by ju doviesť a doplniť do skladu svojho podniku. Príklad?

  • Benzínka - tu konkrétne docielime mnoho RP, o ktoré veľmi stojím a to teda, hráč si pôjde s ťahačom napríklad do dokov už SF alebo LS naplniť cisternu s benzínom, samozrejme na mieste zaplatí, a spokojne si pôjde doplniť svoju benzínku. NIE! Po ceste môže číhať mnoho nástrah. Môžu hráča okradnúť banditi o cisternu (tu by som nadviazal na môj predošlý návrh a bod 3.1.) alebo nejak sa cisterná prekotí a teda benzín sa vyleje, kde sa budú musieť zavolať hasiči. Ale teda už keď hráč príde doplní si benzín do svojho podniku. Tu ale teda môže nastať ďaľšie RP, nie kadžý si môže dovoliť ťahač a tu prichádzajú na scénu logistické firmy, ktoré môžu tieto ťahače prenajať, prípadne už sami ponúkať dopĺnacie služby vrátane ochranky atď, RP sa medze nekladú. 

  • Ammu-nation - pri ammu-natione sa dajú využiť prepravné bedne PPQ M2, trebárs si ich hráč legálne zakúpi v nejakej továrni (dostane k nim aj nejaký doklad, alebo budú inak označené) a doplní do ammu-nationu.

  • Železiarstvo - opäť v nejakej továrni si hráč kúpi bedne daného typu, v ktorých je passive daný tovar a musí si ich doplniť do svojho skladu.

Prečo to takto dopĺnať? Tak predsa len NPC nemajú nekonečné zásoby. Tak isto benzíny nie su nekonečne plné... Už aj kvôli RP, ďaľšiemu využitiu prepravných vozidiel a  navyše peniažkom?

Ako to zarobí? Tak scriptovo, pôjde zárobok z NPC a iného majiteľoviu podniku buď si teda vyberie z kasy alebo mu to bude chodiť na účet.

Samozrejme tu je to riziko kvôli heist updatu, kde to ostatní môžu vykradnúť, no na to tu je PSA a iné SBS služby... Prípadne sa to môže poriešiť že podniky vlastnené a dopĺnané hráčom sa nebudú dať vykradnuť ale neviem to je celkom blbosť...

Tak isto napríklad popri NPC si hráč, napríkald v ammu-natione či železiarstve môže privyrobiť predajom vlastne vyrobených itemov, či padnutých z bedničiek...

+môže to pridávať ku výplate či hráč si môže nastaviť nejakú malú sumu za vstup (po prejdení výťahom (0-300kč))


Hádam som sa v tom nedomotal, hádam to dáva zmysel. Opäť pripomínam, že budem rád za diskusiu a nejak sa to vymyslí... 

-Pavlík

Zeintar

Hráč

49
4.7.2021 14:48

Zajímavý "nápad", který na CRP fungoval, ale za mě ne. Ačkoli jsem na CRP (I CLRP atd) právě díky těmto podnikům byl nejbohatší hráč, totálně to kazilo ekonomiku, ten "pasivní příjem" (a skimo je udělané na principu, že tu ten passive income prostě není.) A platit 300$ za to, že jsi vstoupil například do obchodu s elektronikou, nebo na benzínu? Cmon... Neříkej mi, že ti tohle přijde rozumný. 

Holub

Hráč

46
4.7.2021 15:00

Nějaký aspekt pasivity příjmů by zde mohl být, neboť stávající koncept podniků je... jak to jen říct... není příliš zajímavý z investičního hlediska. Čest výjimkám.

Sensei

Hráč

27
4.7.2021 15:14

Zeintar sa vyjadril s väčša ku vstupu, čo som písal hore iba ako dodatok, ostatok je očividne v poriadku...

 

Necho

Hráč

2
4.7.2021 15:47

Nápad si myslím, že je v celku zajímavý až na tu cenu za vstup :D jinak já si myslím, že by to bylo super ;)


Powered by LeoSight IFS
LT~49

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

KVĚTEN 2024
4053 Kč / 9200 Kč

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: MrKys (1600Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
MartasHyper

67Kč včera v 20:39

kendi

40Kč včera v 14:53

vitoo

250Kč včera v 12:46

Nejnovější uživatelé
DomcaKnight

Registrován 4.5.2024

JonY

Registrován 4.5.2024

sKuffey

Registrován 4.5.2024