Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Jak podnikat?


Artistiques

Hráč

32
27.3.2022 00:07, naposledy upraveno 27.3.2022 00:10 uživatelem Artistiques

Ahoj, dlouho nebyl žádný článek a z nějakého důvodu mi blbne počítač, tak žhavím klávesnici a jdu ti sem napsat jak podnikat na Skimo RP.

Založení frakce
Ze všeho nejdřív musíš mít založenou firmu, párkrát jsem icly slyšel frakce, icly se říká firma, frakce je ooc pojem.
Firmu si založíš v Blueberry na úřadě, vyjde tě to na rovný milion korun, staneš se majitelem a můžeš začít podnikat.

Moduly
No, ne tak úplně, potřebuješ buď koupit modul, nebo mít dobrý nápad.
Moduly můžeš koupit TADY, ujasníme si co který modul dělá.
STATS - Ukazuje výdělky zaměstnanců, vidíš tedy kolik ti který zaměstnanec vydělal.
BADGE - Umožňuje vytvářet legitky
NPC - Umožňuje někam postavit NPC, aktivuješ pomocí F2, admin ti ho položí kam budeš chtít.
GATE - Můžeš si přidat bránu, pomocí /gate ji pak může každý zaměstnanec otevřít. (tenhle modul se dá aktivovat i bez frakce, pak si zadáváš heslo a může ho otevřít každý kdo to heslo zná)
FUEL - Firma která vlastní tento modul proplácí veškeré palivo tankované do firemních vozidel. Pokud ve stejné firmě máš aktivovaný modul STATS, strhává to náklady na natankování ze zisku daného zaměstnance.
SHOP - Součástí tohoto modulu je NPC, do toho dáváš věci a určuješ cenu, hráči od tebe pak nakupují.
VEHPERMS - Umožňuje majiteli frakce a lidem kteří mají oprávnění "správa klíčů" nastavit do kterého vozidla si smí jaká hodnost sednout, takže pokud máš tahače a lodě, můžeš řidičům lodě zakázat sednout do tahače.

DELIVERY - Rozvážíš balíky po Red County.
SECURITY - Hlídání objektů, na mapě (F11) se ti objeví místo v Red County, tam dojedeš a 5 minut tam stojíš.
TRUCKER - Můžeš vozit zakázky tahačem.
OILRIG - Převoz ropy, na lodi.
PRODUCT - Tenhle modul ti umožní vyrábět nějaký item (z pasivního itemu dostáváš peníze).
MECHANIC - Máš možnost opravovat a dělat základní úpravy aut (barva, světla, tint, instalace doplňků z  NPC) (nevydělává firmě).
TUNING - Máš možnost na pokročilé úpravy (nevydělává firmě).

Co když mám dobrý nápad, nechci si kupovat modul, jde to?
Určitě ano, když máš dobrý nápad, máš co nabídnout bez toho aby jsi kupoval modul, pust se do toho!

Jak začít?
Ze všeho nejdřív potřebuješ sehnat zaměstnance, můžeš chodit po Red County a ptát se lidí jestli u tebe nechtějí pracovat, můžeš použít /ads nebo si třeba udělat webové stránky, to už je taky čistě na tobě.

Mám zaměstnance, jaký nastavit plat?
To je těžká otázka, abych já na firmě neprodělával a mohl nastavit platy tak jsem to musel zdlouhavě propočítávat, tobě poradím jak to udělat. Hlavní co potřebuješ je modul STATS, bez něj se vlastně nehneš.
Dejme tomu, nemáš modul FUEL, musíš si zjistit kolik průměrně získáš z jedný práce (vždy jen jedno kolo práce, například jedna cesta kamionem), řekneš si že "každá jedna cesta mi vydělá 30 000, každý hráč hraje dejme tomu 2 hodiny denně, 6 dní v týdnu", no, uděláme si na to radši tabulku...

Kolik hodin denně hraje? 2h denně
Kolik dní týdně hraje? 6 dní v týdnu
Kolik hodin týdně? 2*6=12h
Kolik vydělá za jednu práci? 32 000
Jak dlouho trvá jedna práce? 18 minut
Kolik je schopný prací za hodinu? 60/18 = 3.33 runů
Kolik je schopný vydělat za hodinu? 3.33 * 32 000 = 59 940 Kč
Kolik je schopný vydělat za týden? 12 * 59 940 = 719 280 Kč
Průměrně mu dám 12 výplat, kolik můžu maximálně? 719 280 / 12 = 59 940 Kč

Podle tabulky ve které jsme si spočítali hodně hrubý rozpočet vidíme, že mu můžeme dát maximálně 59 940 Kč výplatu.
Pokud si to ovšem budeš počítat sám, musíš připočítat frakční respawny vozidel, v případě modulu FUEL i náklady na natankování, to už si ale spočítáš sám :).

Dodržování zákonů a vyhlášek
To je složité, nedokážeš si to ohlídat, nicméně některý vyhlášky jsou prostě omezující, například nesmíš s tahačem do Palomino Creek, pokutu za to můžeš platit ty, doporučuju si je nastudovat.

Jak můžu vyhodit zaměstnance?
Dřív se za to dávaly bany, když to nebylo pořádně zaerpené, nicméně z IC hlediska je to v pořádku, můžeš někoho vyhodit a neudat mu důvod. Určitě doporučuju si to zarpit, přece jen, jsme na RP serveru, pokud hráč není na serveru delší dobu, pošli mu výpověď na post.ic, odkážu tu na svůj článek.


Článek nejspíš ještě zdaleka není ve finální podobě, hrubý základ jsem ale napsal, pokud budeš mít nějaký nápad co doplnit, napiš mi to do komentářů, editnu to.

S láskou, já.


Powered by LeoSight IFS
LT~27