Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Poštovní známky s motivy videoher

Alfondra

2.8.2020 - 10:11


Videohry jsou součástí našeho světa už pěkných pár desítek let. Ať jste fanoušek či ne, tak existence nějakých těch her vám určitě neunikla. Kdo by neznal jména jako Mario, Worms, Lara Croft nebo Lemmings. I když jste herním průmyslem naprosto nepolíbeni, tak o něm slyšíte minimálně v médiích, od mladší generace nebo od kamarádů, kteří hrám fandí.

To, že se hry dostávají do povědomí lidi stále více a více si moc dobře uvědomuje i Royal Mail neboli britská pošta. Ta na oslavu těch nejznámějších videoher vytvořených na konci 20. století na území Velké Británie vydala limitovanou kolekci poštovních známek s jejich motivy.

Celkově se na známkách nachází osm pečlivě vybraných her a jejich součástí jsou i rovnou čtyři známky s motivy Tomb Raidera.  Na známkách najdeme tituly jako Lemmings, Worms, Elite, Sensible soccer a další. Hry vybírala samotná pošta ve spolupráci s asociací interaktivní zábavy a jak už bylo řečeno, jedná se pouze o tituly vytvořené na území Velké Británie na konci minulého století.

Celý set těchto známek si lze zakoupit za 14.25 liber, což je v přepočtu asi 425,- Kč na oficiálních stránkách britské pošty.

Myslíte si, že by něco podobného mohla zavést i pošta v Česku nebo na Slovensku? Zatím jsme tu měli známky se zlatou Martinou Sáblíkovou ze zimních olympijských her ve Vancouveru z roku 2010, ale videohry? To tu ještě nebylo. Uměli by jste si představit  známky  například s Kingdom Come Deliverence nebo se Space Engineers? Podělte se s námi v komentářích.

Komentáře
Přihlášení
Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo