Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Stiažnosť na moderatora - Pakandža


sweet16

Hráč

2
26.6.2023 12:49, naposledy upraveno 26.6.2023 14:04 uživatelem sweet16

Zdravím, podávam túto stiažnosť na základe toho, že sa ktomu nikto nijak nevyjadril plnohodnotne s opodstatneným dôvodom prečo môj ban bol permanentný, ale poďme všetko od začiatku. Na skime hrávam 7 rokov s hráčmi ktorý ešte hrali skorej ako ja. Na skime som pár banov dostal ale nakoniec vždy som dostal unban. V tejto stiažnosti mi ani tak nejde o unban je mi to v celku už jedno chceli sme si len s chalanmi zahrať jeden víkend a pravdepodobne sa už na skimo nevrátime ale chcem vedieť/zistiť či táto situácia bola vhodná perma banu nič viac. Všetko to začalo v sobotu kedy sme sa pripojili na server, všetko bolo v pohode žiaden problém. Prišiel som pred pizzeriu kde som rozvážal pizzu a našiel som odomknuté a naštartované auto s otvorenými dverami, sadol som do neho, povozil sa asi 2 minuty, prišiel som k rieke a pozrel inventár. V tom aute bola povinná výbava + vysielačka a baseball bat. Následne som vystúpil a zarpil, že tlačim auto do vody. Potom som to už neriešil a robil si znova vlastné veci. Po hodine si ma admin zavolal s tým, že ma 6x teleportoval bez toho aby ma upozornil, že sa niečo ide riešiť (s hodou okolnosti vždy keď som vošiel do obchodu ma teleportoval takže to vyzeralo ako bug/lag ktorý ma po vstupe do obchodu vrátil naspäť nakoľko chat som nepozeral, až keď mi dal freeze.) Situácia sa začala tak riešiť, že mi hráč začal nadávať, že som zasran, rodičia ma nevychovali a takéto veci(čo nechápem prečo pri danej situácii hráč nedostal warn alebo upozornenie :D) Ja som tam písal veci ako, že mu nedám naspäť veci lebo proste auto bolo odomknuté a naštartované. On sa obhajoval tým, že mu padla hra (to ma hráč ako vedieť). Následne pán dotyčný moderátor tam písal vety typu "takže si to zobral ju" "no jak" čo mi príde ako nie veľmi dobry prístup ako sa prezentovať nakoľko sa vychvaľuje tým, že jeho historia siaha až do 2010 a na skime ma nahraté XXXX hodín. Celá situácia trvala od 21:48 (od teleportovania) po 21:52 (kedy som dostal perma ban). Uznávam si chybu v tom, že je pravidlo, že na vykradnutie auta potrebujem povolenie od Admina to bola moja neznalosť pravidla(myslím, že nejaké nove, nie vždy trebalo povolenie). Chápem ban za porušenie pravidla, že som zle zaRPil situáciu, stane sa. V logoch som počítal adminove slova, dokopy napísal 7x z toho dve posledné vety sú "fajn" "čau". Slová možno tam padli do 30 všetkých siedmych vetách. Neviem ako taký admin/moderator môže rozdávať perma bany za troll hlavne keď sa chváli tým, že jeho historia siaha až do praveku a ma nespočet hodín na skime. Pochopím keby napísal aspoň typu, že nech sa ten typek neháda a, že podme to normalne vyriešiť ale proste žiadna ochota zo strany admina. Ľudia tu dostávaju hodinove max dňové bany za XY porušení pravidiel a ja, že mojou neznalosťou ktorá ma neospravedlňuje, že som nemal povolenie na auto ukradnuť a zobrať povinnú výbavu dostanem ban za troll. (asi preto, že som mu povedal, že je admin nech si pozrie logy a neposlal som mu ich sám jak posliček :D). Podal som si aj žiadosť o unban ale žiaden vysvetlený dôvod tam nepadol a ešte tam píše, že moji kamaráti tam nemajú čo hrať ktorý sú na skime od začiatku a s ratajom dobry kamarati.(jeden z nich bol aj admin) je akože dosť zaujimavé, že moderátor si môže určovať kto tam má hrať a kto nie(hlavne hráč ktorý prišiel na skimo v 2021 haha). Nedal priestor o vysvetlenie ani inému adminovi o ktoré som žiadal. Tak píšem tu, ako som písal o unban mi nejde je mi to jedno kedže to bola len víkendova zábava, že sa prídeme vrátit na skimo a popozerať čo nové a zahrať na víkend. Žiadam kompetentnú osobu ktorá tu je dlhšie ako 2 roky aby sa pozrel na túto situáciu a ohodnotil tento ban.
Pekný zvyšok dňa.
edit: ak treba logy stači napísať, sú pripravené ale nechcem tu posielať linky na download popríade aby to nesťahovali ludia čo nemusia.
edit2: https://leosight.cz/logs/xWTGaP5kci (situácia začína 21:48)

26.6.2023 14:17, naposledy upraveno 26.6.2023 14:21 uživatelem Dzardys

Ahoj, než se spolu se SedliXem dostaneme k řešení této opravdu nepřehledné stížnosti (Shift+Enter je tvůj kamarád), chybí nám druhá část logů, tj. to po dvaadvacáté hodině. Nemusíš se bát toho, že do toho uvidí někdo nekompetentní, sám jsi již pochopil, že zde existuje možnost nasdílení logů pouze pro AT. Tak toho využij a šoupni nám to prosím ke stížnosti.

sweet16

Hráč

2
26.6.2023 14:40

Ahoj, neviem aky log máš namysli po 22. hodine. Hral som na servery 2 hodiny takže prikladám všetky logy ktoré sa stihli vygenerovať.
1.  https://leosight.cz/logs/coldZWgDpj (20:00 - 21:00)
2. https://leosight.cz/logs/xWTGaP5kci (21:00 - 21:52)

Následne som po poslednej správe v logu "fajn" dostal perma ban. Toto sú všetky logy vygenerované v zložke leosight logs. ďakujem za pochopenie.

26.6.2023 15:22

Dobrá tedy, takhle jsem se nad tím nezamyslel a zřejmě to s těmi logy skutečně bude přesně takhle. Mrknu na to a později se ozvu s excerptem, díky za spolupráci.

29.6.2023 13:03

EXCERPT

Touto bezodstavcovou wall-of-text chápeme stížnost na Pakandzu za jednání a udělený ban zde poškozenému hráči.

Hráč měl údajně bez povolení ukrást vozidlo jiného hráče, kterému "to spadlo". Následovalo ještě shození vozidla do vody. Tady už se můžeme pozastavit a zamyslet se nad tím, jestli by si něco takového hráč dovolil udělat v realitě. Obzvláště úsměvné je to v případě, kdy zde poškozený hráč napadá Pakandzu na konci stížnosti z důvodu roku registrace na portále.

Není ani vše takové, jaké se zdá dle hráčovy výpovědi být. Hráč si sám stěžuje na Pakandžův přístup, já osobně však vidím zárodek problému v případě právě tohoto hráče. Příkladem může být pár těchto screenů:

Není samozřejmě standardní situací dávat hráčům bez závažné historie za ukradená vozidla permabany, nicméně ani hráč zde se neprojevil jako hodnotný člen komunity a pakliže při řešení nějakého problému jedná podobně, je administrátor (a ku vzteku tohoto hráče i moderátor) plně oprávněn aplikovat pravidlo 0.

Na závěr sem přiložím ještě logy z dané situace, které nám hráč zaslal, kdyby si náhodou po přečtení excerptu chtěl rozmyslet jejich sdílení.

 

13.8.2023 21:56

VERDIKT

Ahoj @sweet16,

na prvním místě bych rád poděkoval Džardysovi za sepsání excerptu. Sice jsem si musel přečíst i tvou originální stížnost, ale stačilo mi to jednou a už jsem se k tomuto nepřehlednému originálu nemusel vracet.

Ve tvém logu je zaznamenáno, že jsi 24. 6. 2023 ve 20:50:34 dostal informaci o tom, že hráči Erino Gavy padla hra (timed out).

S každým teleportováním jsi dostal informaci o tom, že tě na sebe Pakandza portnul (viz např. 21:47:39 v logu).

V logu jsem nenalezl adekvátní RP toho, že jsi vozidlo tlačil do vody. I kdybych našel adekvátní RP, nenalezl bych adekvátní důvod. Pro připomenutí, k vykradení odemčeného vozidla není nutné povolení člena AT, ale je nutné vykradení adekvátně sehrát. Člen AT si může vyžádat logy. Žádné RP vykrádání vozidla dle logu neproběhlo.

Kouknu se na historii hráče Erino Gavy a pokud nebyl za nadávky potrestán, trest mu dodatečně přidělím.

Z výše uvedených důvodů nemůžu stížnost vyřešit ve tvůj prospěch, proto ji zamítám.


Powered by LeoSight IFS
LT~62