Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

O protekci na serveru, "kvalitě" RP a podobných nešvarech

1 2 3



3.4.2021 00:02, naposledy upraveno 3.4.2021 13:20 uživatelem Pato
neznamy#2452 udělil za tento příspěvek varování: Spam

bit

Hráč

49
3.4.2021 13:34

Já myslel že shitstorm proti YandereDevovi už skončil.

Zeintar

Hráč

49
3.4.2021 14:12

=D

 

Zůstávám stát nad obhajobami "akorát to tady shazujete, ničemu nepomáháte".  - Prosímvás, admin teame, to jsou názory hráčů. Je to zpětná vazba. To je nejcennější, co může právě správce serveru získat - Proč ze serveru odešli a co se jim nelíbí?

Napsali vám tady, že se jim nelíbí protekce, pomalé reporty, pomalé tickety, nedostatek lidí v admin teamu, nedostatečné RP. 

???

Pořád nevíte, v čem je problém? Jak najít řešení? Skromně vám tu tedy pomohu.

Protekce - Začít být spravedlivý

Pomalé reporty - Naber si kvalitní lidi do admin teamu a neodsuzuj lidi jako je Scor, nebo Heavy jen kvůli jejich věku, nebo zaujatosti.

Pomalé tickety - viz "pomalé reporty"

Nedostatek lidí v admin teamu - viz "pomalé reporty"

Nedostatečné RP - Zvážit, zda-li upřednostnit kvalitu nad kvantitou. Kvantita = peníze (Což chápu, při fulltime jobu), Kvalita = Kvalitní hráči a kvalitní server bez takto velkého hejtu od pomalu každého hráče. A spoko hráči. Whitelist by to řešil, nicméně pak by byly investované peníze do facebook reklam byly zbytečné a nebyly by z toho takové peníze. 

 

Sám na serveru víceménně nehraji, jelikož mi došly nervy, kdy hráči RPí víceméně ze znechucení a server je pro ně pouze grinding simulator a o tom, aby měli co nejvíce peněz, mohli si koupit R8 a tak podobně. Když se nad tím zamyslíte. Hráč, který zde bude doopravdy takto vydělávat a hrát si na toto (Jak by byla v SAMP fráze - RZE [Reálná Země]), tak si můžeme všimnout faktu, že hráči si vydělají na nějakou tu vilku, na nějaký pěkný autíčko (pokud na to ještě mají čas) a pak přestávají hrát. Proč? Protože "mají vše, co chtěli". Princip roleplaye je takový, že roleplay prakticky nejde vyhrát ani prohrát. Roleplay si má člověk užít. Ale pak je to těžké, když hráči RPi víceméně z donucení, aby nedostali trest za nonRP.

Sensei

Hráč

27
8.4.2021 12:00, naposledy upraveno 9.4.2021 09:59 uživatelem Sensei

Prihodím na kopu skromné vyjadrenie. Môj feedback, návrh a rekcia "nikoliv" útok či "nadávanie, ako to už vie každí".


Jakožto Pavlík, ktorý hral na 3 RP serveroch, a na skime nahral najviac času a dostal sa najďalej za svoju "Kariéru" som sa práve na tu najviac naučil a získal najviac skúseností, prečo? lebo predošlé dva servery upadli kvôli spomínaným problémom ako preotekcia a nekompetentní ľudia v AT. Čiže týmto pre skimo  +1 bod. 


Kolektív? Komuntita? Vždy je to o tom, aby určitá skupina ľudí držala spolu. Keď sa jednoducho nedrží spolu a nie jena mieste vzájomný rešpekt, nemôže nič fungovať a ako sa už spomínalo, tuším, ide čisto o donútenie. Preto AT ako hlavný pilier komunity a riadenia serveru je veľmi dôležitá časť, ktorá je ale je  zanedbávaná. Ono ako už spomenul @Zeintar ku tomuto nepoviem nič viac, lebo nie je iné čo vytknuť. Protekcia, Pomalé reporty a Nedostatok ľudí sú hlavné problémy. Ono riešenie je veľmi jednoduché, a poviem ti to z mojej skromnej skúsenosti ako majiteľ frakcie, kde sa snažím dosiahnuť bod kedy to bude fungovať ako má a čo mi na to treba, no vedenie a s vedením serveru to nebude vôbec inak. Sám to neutiahneš @Rataj itó, tak isto ako s "5členným A-tímom". F2 ala Reporty boli rozšírené o viac skupín problému, o ktorý sa jedná, tak prečo nevyužiť toho plný potenciál? Ide o to, že vzhľadom na to, koľko je ľudí v A-Týme, nie len že ich to "zaťažuje" a musia po väčšine riešiť zbytočnosti, čo by zvládol hociaký helper, ktorí majú práva iba na to byť /staff a sem tam urobiť podrž podaja Adminovi na zaučenie, ale tým aj prichádzajú o tú chuť, pomáhať. Zvýšením počtom členmi AT a zvýšením práv/urobením viac skupín ľudí, ktorí môžu riešiť dané problémy, by sa mohla situácia s reportami zlepšiť. Ono si vezmi, že takú "Všeobecnú otázku" môže kľudne poriešiť aj helper či TP a väčšinou ide o problém s vozidlami, čo by zvýšením počtom TGMiek, rapidne klesol čas riešenia reportov, kde niekto z AT zoberie report, kde sa zrdží dlhšie a tým pádom, hráč, ktorý si dal report, ktorého riešenie je otázkou 1 minúty, čaká tú spomínanú pol hodinu, niekedy dlhšie, tak isto ako bug v texture, kde stačí obyčajný teleport. Vlastne vyššie hodnosti by sa mohli zaoberať banmi a nižšie by riešili tie "common reporty". Takisto doporučujem pridať možnosť ako máte: prijal a zamietol report, pridajte si tam možnosť Help chat, ... (nič mi nenapadá teraz :D )


Určite som za, aby sa problémy riešili a dokonca aj sám, keď nie som Helper, bol som a prišiel som oň z dôvodu, odpejnia z RP 400hodín dozadu, čo bolo nechtiac a ihneď ako to bolo možné som sa napojil a doRPil si situáciu, no nikoho to nezujímalo.., "zaučím" lebo často vidím nováčika, alebo niekoho, kto porušil pravidlo, no nechtiac, stačí ho naviesť na sprárvnu cestu a potom, to už je na dodytočnom hráčovi. Tu by som dodal niečo málo, ku tej "kvantite", ktorá sa pripojí na týždeň a už nikdy nepríde.. Častokrát ani neovládajú základy RP a iba sustavne porušujú pravidlá a kazia RP ostatním, ajko všetkým známe DN: OOC: tak si kokot?, OOC: Jebe ti?, atď. Taktiež mám menší návrh ale kým sa poriadne nevyreišli problém AT s jeho nedostatkom sa to ďaleko nedostane, Počul som, že vždy bola pridaná možnosť zakliknúť či ste nováčik alebo pokročilý a toto by som poriadne využil-> Helperi a samozrejme Admini by mohli variabilne meniť status takýmto hráčom, podľa toho ako RPia, koľko majú banov atď. "Status" v slovazmysle ako je v "TABe" TP tak by mali nováčikovia proste + alebo už pokročilý hráči, tiež nejaký znak, chápeme sa. Tým pádom by v šetci mohli vidieť, čo môžu od daného hráča očakávať. Taktiež títo "nováčikovia" by boli helpermi preskúšaný sem a tam, či sa naučili čo mali a získali potrebné skúsenosti, týmto sa vyhneme whitelistu a nemusíme nutne prísť o hráčov. 


Taktiež Tickety su prblém, ktorý môže byťtiež veľmi ľahko vyriešený. Proste pridať viac tých koleniek pri písaní ticketu ako je v F2, a dať práva vioacej ľuďom, ktorí by riešili dané skupiny ticketov ako, jednoduché otázky, či pridaj Správcov fóra, ktorý by mohli mazať niektoré témy/zamykať+vytvárať subfóra atď. 


Už som to raz písal, a napíšem to znova, že síce ceníme si toho, že riešite tie reporty a pomáhate s riešením problémov a máte toho veľa a väčšinou málo času na vlastné RP, Rataj popri vývoji pravdepodobne má 0% času na RP, no napriek tomu ak si admin a nechce sa ti to robiť, tak čo tam robíš potom? Na čo si išiel do AT.


Myslím si, že toto je dobrý server, zatiaľ..., a nerád by som menil tento svoj názor a pohľad na vec. Server má pár múch no treba ich poriešiť a môžeem fungovať ďalej. Určite by som neuprednostňoval tú kvantitu nad kvalitou aby server neprišiel zbytočne o svoju základňu hráčov, ktorý sú ako vyplýva zo slova "základňa" základ! Rada pre Rataja, zožeň si vývojára, lebo ti vypadjú všetky vlasy z toho a rozšír ten AT a HT hoci aj keby mali riešiť hoci len len ti ejednoduché otázky. ďalej daj si taký týždeň, kde byy si proiešil čisto správu serveru jak zvýšením počtu ľudí tak aj pridanie mnohých funkcií, ktoré by viedli k zlepšenie a prehľadnosťi.  Za mňa toľko, snažím sa iba prispieť k zlepšeniu, tak dúfam že sa to všetko porieši, lebo nerád by som aby sa server zhoršil alebo ešte ktomu rozpadol, lebo zatiaľ ma to veľmi bavý. 

Pavolito Out

1 2 3


Powered by LeoSight IFS
LT~98

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

DUBEN 2024
SPLNĚNO!

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: Vitezslav (2063Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
MrKys

300Kč dnes v 01:26

thex

60Kč dnes v 01:26

Streexy

87Kč včera v 21:46

Nejnovější uživatelé
mokonkoooo

Registrován 23.4.2024

Zeemon

Registrován 23.4.2024

rwmmike

Registrován 23.4.2024