Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

Zbrane, ilegálne RP, no celé zle.


Sensei

Hráč

27
20.4.2021 13:42, naposledy upraveno 23.4.2021 17:52 uživatelem Sensei

Hotovo :3

Zdravím, tady zase pavlík... Včera (19.4.) sa nám stala taká príhoda, ktorá ma prinútila konečne spísať tento príspevok... Pokusím sa stručne zachytiť situáciu a potom vysvetliť čo je problém lebo to sakra problém je. Taktiež sa budem trochu opierať o iné príspevký a iných hráčov, čo majú rovnáký názor a problém.


1. Opis situácie

No ide o to, že včera sme sa vozili (Ja a kamarát) po LS na motorkách. Stretlo nás žlté EVO plné takých tých klasických mufyánov, čo si konečne zohnali colty a museli ísť niekoho rozstrielať. Ninjovia, čierne šatky, vesty, helmy, títo borci nás iba zazreli, tudiž z našej strany nebol žiadny baiting ani žiadny IC problém (nenaburali sme ich ani nič...), a hneď začali po nás strielať, zabehli sme do OC LS, dúfajúc, že nás nechajú na pokoji, no borcí tam naleteli s evom, zoskočili na aute zo schodov a rozstrielali nás na cedník. Tu sa ale stalo, že sme sa pokusili utiecť a do 5 minút nám na účtiku pristál banán za Fear... No a to je ten problém sakra, že kde nechali oni ten COMMON SENSE?! 

Doplním: nemám video, lebo môj zemiak už pri písaní tohoto príspevku nevládze a za druhé boli maskovaní všetci a ani som len nestihol zisiť ID či SPZ v tom zmätku...

Sú to celkom veľké problémy, kde sa z tohto serveru stáva PVP a drift server, kde potom, všetci strácajú chuť do RP...

2. Problémy

Zdravý rozum - Uvedomme si všetci, že hráme RolePlay, už z názvu vyplýva, že hráme nejakú Rolu a to, že si zoženieš colta a musíš ísť hneď strielať po všetkom čo sa pohne, ešte z teba nerobí mafiána či gangstra, tudiž nehráš za tú Rolu, práve neopak dotyční vedia úplne ho*** ako RPiť ilegálnu postavu.

Ono odporúčam všetkým, ktorý to doteraz tak nerobili, aby sa vždy pred nejakým vážnejším úkonom zamysleli, čo by urobili v reálnom živote. V reálnom živote, by si bol pos*aný ísť niekomu, čo i len poriadne vynadať na ulici, nie to ho mlátiť alebo vôbec zabiť... RPíš ilegála? Chceš RPiť ilegála? Nauč sa to najprv!

Riešienie? - Tak napadá mi zopár riešení ako napríklad:

  • Zobrať strelnú zbraň by mohli hráči, čo majú nahraných viac ako 100 hodín, prípadne by ju mohli zobrať všetci, no strielať znej by bolo povolené až od tých 100 hodín, alebo po pípadnom udelení povolenia AT (100hod. na hráča nie na postavu) 
  • Celkovo ilegála, by bolo povolené RPiť od určitého počtu hodín (100-200) alebo po povolení člena AT
  • Rozšíriť pravidlá ohľadom ilegálneho RP, ktoré by vystihli a eliminovali tieto problémy.

 

Prázdne mestá - Akože prosím vás, Los Santos (Tudiž Los Angeles má 4 milóny obyvateľov...) také veľké mesto a že by bolo prázdne? To sa mi nechce veriť... Žiaľ, nikto nebude spawnovať tisíce NPC po mape, to je nezmysel, no aj keby tam nestojí to NPC tak v takomto meste kde život beží 24/7 naplno, by nikto nevidel únos alebo niekoho strielať...

Ak sa to skrátka RPí, že pokiaľ to nevidí NPC, Hráč alebo kamera, tak to neuvidí, už nikto okrem admina ofc. tak o danom skutku nevie nik, budiž ale cez to tu mám návrh na riešenie..

Riešenie? - Pridať pravidlo, ktoré by prikazovalo, vždy pri ilegálnej činnosti, použiť šancu:

  • Skutok sa deje v uličke -> Admin povolí šancu -> /chance 90 -> uspel/neuspel, niekto to zahliadol a zavolal políciu (Tudiž pravdepodobnosti používať podľa prostredia
  • Skutok sa deje na nejakej bočnej ceste v nejakej menej obývanej štvrti -> /chance 60...
  • Skutok sa deje v centre diania (na rušnej križovatke/benzinke/pred bankou/v obchodnom centre -> bolo by to zakazáne ako to je zakáazne pred NPC, alebo s prípadom, že by člen AT hneď upozornil PSA

Zbrane - zbrane celkovo sami o sebe su podľa mňa až veľmi ľahko dostupné... Ono niečo také sa už riešilo tu, a nadviazal by som nato. Ono zrušili sa gun craty, ktoré sa možno ani tak nemuseli rušiť, no mohli sa urobiť brutálne vzácne aj aj ten drop z nich toršku urobiť vzácnejší aby ti nepadol z každej druhej KAC PDW... No zasa na druhu stranu je ich aj strašne ľahké vyrobiť čo ma tiež zaráža, lebo výrobné stanice sa neustále dopĺňajú.. Už zo dvakrát som videl, že boli vypredané... Zoberme si, že sa tu jedná o zbrane, koľkí ľudia v CZ SK sa dostanú len tak ku ilegálnej zbrani a idú zabíjať do ulíc... Hráme RP nie CS:GO či nejaké CoD...

Riešenie? - 

  • Tak určite za vrátenie GUN CRATES alebo urobiť ich vzácnejšie, aby aj časom nebolo milión zbraní v obehu...
  • Urobiť výrobu ťažšiu ( lebo predsalen je to zbraň a nie kadžý má doma mašinu na výrobu zbraní, že ano... A koniec koncou zbrane dokážu zabiť na PK veľmi ľahko-> Akože neviem kde si viem IRL zohnať reálne nákresy na výrobu zbraní... Akože haló?! :D To jest:
    • Nákresy si budú môcť kúpiť iba firmy s koncesiou, koniec koncou, legálne tieto nákresy zohnať a ešte ktomu vyrábať nemôže nikto iný, kto nemá koncesiu...
    • Ilegálne nákresy si budú hráči môcť zohnať cez modul GANG, NPC
    • Zbrane by potrebovali viac surovín na výrobu
    • Výrobnú stanicu v online shope urobiť iba ako časť väčšieho výrobného stroja:
      • 1. časť - robili by sa v nej nejaké zlatiny
      • 2. časť - špecialne na malé diely do zbrane
      • 3. časť - zameraná na spracovanie kovov 
      • Ostatné časti na určit´é časti výroby...
    • Taktiež by sa muselo vyrábať viac častí ako len pružina a ozubené kolo.

Ono rád by som dosiahol to, aby tie zbrane bez urážky nemal každý druhý "mufyán" na serveri a aby nabrali trochu na tej vzácnosti a na cene.. Zároveň by si aj každý vážil tej zbrane a nerobil by zbytočné blbosti jak proti IC zákonom tak OOC pravidlám.

Modul gang a NPCčka - Keď je reč o tých NPC, tá kamera pri tých prevozoch to co? To neprišlo divné dotyčnému adminovi?! Zase commcon sense 0 bodov, keď je pravidlo, že ilegálna činnosť pred NPC je zakázaná alebo vyriešená zavolaním PSAčiek ihneď... tak prečo sa dala kamera ku Ilegalnému NPC... Tu netvrdím, že tam nemôže byť kamera, no mierim tým tam, že to NPC by sa malo buď presunúť alebo kamera zrušiť, lebo neviem ako vy ale keby som ten zlatučký priekupník čo tam len stojí tak popravde nešiel by som niekde kde sú kamery, len moja úvaha.. :)

Riešenie?&Návrh - buď preskripitovť a doplniť gang modul, alebo urobiť nejaký ilegal modul, kde by vlastne boli pridané:

  • Ďalšie možnosti prevozu. Ono nemusí to byť jediný priekupník... Kľudne nech ich je viac a ich ceny sa môžu meniť podľa vozenia ako v Trucker module, každý by mal inú lokáciu.
  • Urobilo by sa okolo 50-100 pozíc (zapriahnite helprov a ja tiež kľudne pomôžem) po celej mape kde by v random čase pohybovali na random miesta tieto NPCčka
  • Viac prevozov (rôzne typy zbraní, drog atď)
  • Všetky NPCčka (na prevozy, ilegalny nakup nakresov, drogove atď (ak sa časom priadju ešte nejaké)) by sa zobrazovali iba hráčom vo frakcií s týmto modulom, ktorým by majiteľ frakcie nastavil na to práva: " Zobrazovať lokácie prevozov" (veľa firiem má modul gang tak zasa nemusí to ukazovať všetkým, ktorí nerobia pod firmou v tomto ilegalnom biznise..)
  • Taktiež som ZA aby ti tieto NPC mohli dávať (scriptovo) lacnejšie ponuky podľa toho ako často snimi iteractuješ... ( "Stály zákazník atď)
  • Taktiež by sa raz do mesiaca v nejakú časť mohol konať čierny trh, kde by sa spanulo naraz viacero NPC a u nich by sa dalo odkúpiť zbrane (za drahšie lebo však NPC, nerobil tu zbraň hráč..) ale taktiež aj drogy, už hotové časti do zbrane atď. Tak isto by aj hráč vedel pasívne predať NPC nejaké jeho ilegálne úlovky.
  • Taktiež by sa objavovali random, nejaké vzácnejšie prevozy ako som tu už navrhoval tu.

EDIT:

Tresty - Takto, ono som za, aby sa značne zvýšli IC tresty! Ono, keď ide niekto sedieť na hodinku za naháňačku alebo 4 za prestrelku alebo niečo podobné, nebude mať pred väzením rešpekt... 

Riešenie? - Ono, keby sedím tie 4 hodiny tak, že musím pri PC, dával by som sakra väčší pozor na to, čo vyparatím... Ano, tu som určite za, že je to kravina, už len pre to, že sa väzenie poriadne neRPí (ako budova s dozorcami atď)... Alebo keby sedím na celý deň, kľudne aj dva tri, za prestrelku a nie 4 hodiny, tiež by som nestrielal iba tak...


Ešte na záver dodám, že nie je to na nikoho mierené ofenzívne no bol by som rád keby sa konečne predišlo tomuto bordelu. 

ferrari

Hráč

4
20.4.2021 14:34, naposledy upraveno 20.4.2021 18:28 uživatelem ferrari

Na hraní ilegálního RP není potřeba střelná zbraň. Pokuď ano, tak jsi dítě. :)


EDIT: @neznamy#3931 Jako nevím podle čeho soudíš lepší RP úroveň díky střelné zbrani. :D
Myslíš, že IRL každej druhej má zbraň a hned na každého střílí? Ono se to dá řešit rukama, když s někým máš problém, nebo tvoje "organizace", vezmete 5 aut, vybrzdíte ho, vytáhnete z auta a dobijete ho. 
Když jsem viděl clip jak odchytujou kamiony, střílí jim na gumy, total trashRP za mně.

EDIT: @Sensei Nevím jestli to je myšlený v dobrým nebo zlým. Každopádně já k nějakým mafiánům nepatřím, a ani to nepotřeuju :D Jen dávám najevo to, že většina kteří si na to hrajou tak si myslí to co jsem napsal. Ano určitě to někdo dobře hrá, to já neříkám, ale zrovna tihle to nebudou. :)

Holub

Hráč

46
20.4.2021 14:37

Není potřeba, ale jde o prostředek ke snažšímu nasměrování RP daným směrem. Jenže to by muselo jít v případě některých o směrodatné a skutečné RP. 

20.4.2021 15:12, odstraněno 20.4.2021 15:46 uživatelem
Tento příspěvek byl odstraněn uživatelem

Metr0

Hráč

13
20.4.2021 17:20, naposledy upraveno 20.4.2021 17:20 uživatelem Metr0

Jakoby tohle by zkazil cely illegal rp .

A to nemluvím o 100-200 nahraných hodin pro illegal rp . Tak zvaně FacePalm.

A vlastně illegal už pomalu hrát nemůžeš protože tady PSA se dozvi vše.  

A navic PSA by se nudila:D

Za mě to je úplně špatně:)

Sensei

Hráč

27
20.4.2021 18:00, naposledy upraveno 23.4.2021 17:52 uživatelem Sensei

Zhrniem vaše odpovede zatiaľ a niečo k nim dodám :3


Tak pán @ferrari ano zbraň nepotrebuješ, no žiadny drogový kartel či nejaká yakuza nezašla, no tiež som nepočul o nich, že by strielali každého na ulici ;)

Holup ala ako spísať celú tu slohovku do 2 riadkov ;) zoberiem si príklad od teba

Meki je proste borec, no ani jeden ste ešte nezavoňali to pravé orechové ilegal RP..

A @Metr0 ono nesnažím sa ho skaziť, snažím sa zamedziť tých rozkošníkov čo si hovoria mufyáni... A PSA si vždy niečo nájde ;) Práveže keby sa hráč dostane ku ilegalu až trošku neskôr, dal by PSA pekne zabrať, ale budiš každý máme iný názor...


A nakoniec podotknem, že je tu veľa dobrých ilegálov, o ktorých viete leda tak houno, lebo to hrajú až sakra dobre... Ono, koniec koncov polka serveru nevie používať darkweb a stále tam dávajú svoje čísla c:

 

Sypte aj ostatní tie komentáre, nech sa tu nevyjadrujú len tí mufyáni a potom nám to tu nejaký Admin zavrie, a ostane bordel navždy :( Treba už s tým niečo robiť, fakt čo je veľa to je moc...

EDIT:

Tresty - Takto, ono som za, aby sa značne zvýšli IC tresty! Ono, keď ide niekto sedieť na hodinku za naháňačku alebo 4 za prestrelku alebo niečo podobné, nebude mať pred väzením rešpekt... 

Riešenie? - Ono, keby sedím tie 4 hodiny tak, že musím pri PC, dával by som sakra väčší pozor na to, čo vyparatím... Ano, tu som určite za, že je to kravina, už len pre to, že sa väzenie poriadne neRPí (ako budova s dozorcami atď)... Alebo keby sedím na celý deň, kľudne aj dva tri, za prestrelku a nie 4 hodiny, tiež by som nestrielal iba tak...


Powered by LeoSight IFS
LT~69