Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

/textopt a /texopt2 zhodnocení


1.2.2022 18:21, naposledy upraveno 2.2.2022 16:14 uživatelem Petriik1

Ahoj, zakládám toto téma na základě zhodnocení přidaných příkazů /texopt a /texopt2. Také z důvodu toho, že sem můžete i vy ostatní sdílet své zkušenosti, aby všechny zpětné vazby byly na jednom místě a nepohybovali se všude možně po portále. Začnu tedy jako první.

Jako první vám zde přiložím mou amatérsky vytvořenou tabulku a potom vám ke každému něco řeknu.

Statistická tabulka výsledků testování příkazů
Město/ obec Vypnuté všechny příkazy /texopt /texopt2 /texopt1/2
Montgomery 16 - 32 fps 26 - 50 fps 18 - 36 fps 15 - 37 fps
Blueberry 34 - 42 fps 31 - 55 fps 20 - 47 fps 24 - 40 fps
Palomino Creek 25 - 32 fps 30 - 63 fps 34 - 50 fps 20 - 37 fps
Okresní cesty 70 fps 70 fps 70 fps 70 fps

Jednotky fps jsou udávány jako průměrné, ne jako statické.

Začněme tedy tím jak jsem to měřil a jak jsem získal hodnoty, které jsou v tabulce. Bohužel nedisponuji žádný profesionální zařízení na měření fps, tudíž jsem se musel spolehnout na dobře odzkoušené /showfps a mé bystré oko. 👀 Půjdeme tedy postupně po sloupcích a ke každému řádku si něco řekneme.

První sloupec "Vypnuté všechny příkazy". Test probíhal jako klasické ježdění po hlavní herní zóně bez jákékoli změny kvality apod. Jednotky jsou vždy udávány jako minimální a za tím následně maximální hodnota, které jsem si při ježdění mohl všimnout. Takto potom můžeme projet celý sloupec a podívat se na hodnoty, které jsem viděl.

Druhý sloupec "/texopt". Test probíhal při zapnutém příkazu. Zkušenosti s ním musím říct, že za mě byly docela dobré. Hrálo se mi všeobecně lépe když jsem viděl, že mi /showfps ukazuje vyšší hodnoty než normálně. Za mě tedy povedené a určitě si myslím, že se to povedlo a svůj účel splnilo. Příkazem se mi i snížil počet mikrolagů a žádný jsem při hraní nezaznamenal.

Třetí sloupec "/texopt2". Test probíhal při zapnutém příkazu /texopt2. Musím říct, že jsem myslel že bude lepší než jeho bráška, opak je ale pravdou. Sice mi přidal mírně některé fps, ale nebylo to zase tak viditelné na oko jako při příkazu prvním. Za mě zklamání, připadal jsem si jako bych nic nezapnul.

Čtvrtý sloupec "/texopt1/2". Test probíhal při zapnuté kombinaci příkazů /texopt a /texopt2. Za mě docela v pořádku, ale při zapnutí obou příkazů na jednou jsem se nedostal na hodnoty, jako u zapnutého prvního příkazu. Závěr tedy činím takový, že v pohodě, ale čekal jsem to lepší.

 

Co je tedy závěrem?

Za mě určitě povedená aktualizace, pár fps to do hry přidá. Uvidíme co to bude dělat když se to přidá jako statická součást serveru a budeme určitě doufat jen v to nejlepší. Já vám děkuji za přečtení mé recenze a doufám, že se taky podělíte na zpětné vazbě a za mě to bude vše.

Petriik out.

EDIT: Test probíhal při první verzi těchto příkazu, test upraveného /texopt ještě nebyl proveden a provede se až v brzké době 

asdf

Hráč

15
1.2.2022 18:25

Ahoj,

příspěvek je pěkně zpracovaný... Jak je to s pády hry? Zaznamenal jsi nějaké při některé z variant?

1.2.2022 18:27, naposledy upraveno 1.2.2022 18:28 uživatelem Petriik1

Ahoj @asdf,

Skimo mi všeobecně nikdy moc nepadá a když už tak pouze při špatném načtení /net nebo při nedávno opravené chybě, která způsobovala při vyfocení fotky na iris.ic pád hry. Žádné pády hry jsem tedy nezaznamenal a doufám, že ani nezaznamenám. :) 

Měj se pěkně, 

Petriik

1.2.2022 18:35, naposledy upraveno 1.2.2022 18:42 uživatelem Rataj

Mohl jsi to připojit sem, ať na to není více vláken, ale nevadí. Díky moc za detailní feedback!

EDIT: Dá se z toho tedy vyvodit, že /texopt pomáhá, /texopt2 spíše naopak. Jsem zvědav, jestli to potvrdí i zpětná vazba jiných hráčů.

1.2.2022 18:38

Ahoj Rataji,

uvažoval jsem nad tím, ale nakonec jsem se rozhodl pro vytvoření nového vlákna. Příště ;-)

 


Powered by LeoSight IFS
LT~49

Přihlášení




Zapomněl/a jsem jméno nebo heslo

KVĚTEN 2024
3428 Kč / 9200 Kč

Pokrytí provozních nákladů

Donator měsíce: MrKys (1600Kč)
(na konci měsíce získá odznak)

Kdo je online?
LadyHope

300Kč včera v 18:16

Dexyy

500Kč včera v 18:16

FerryCZ

19Kč včera v 13:47

Nejnovější uživatelé
Matus503

Registrován 2.5.2024

Seagatexd

Registrován 2.5.2024

Stepsik

Registrován 1.5.2024