Jelikož naše stránka pro správné fungování používá soubory cookies a zpracovává IP adresy, které jsou podle obecného nařízení GDPR považovány za osobní údaj, je nutné vyjádřit souhlas s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.

LeoSight.cz - Herní portál

LeoSight.cz

📻 Přidání vlastního rádia do hry v2 + Spotify 📻


13.9.2022 13:20

Takže zdravím, na žádost několika z vás jsem se rozhodl sepsat další návod týkající se rádií na Skimu, tentokrát však budeme užívat jiný program. Program Mixxx (pro stažení klik) má mnoho výhod, já osobně pociťuji mnohem příjemnější uživatelské rozhraní, jednoduchost a dokonce pro zprovoznění vysílání není potřeba stahovat žádný plugin.

Každopádně v tomto návodu budu počítat s tím, že již disponujete přiřazenými adresami ze serveru Beatzone či jakékoli jiné alternativy a v případě zprovoznění přehrávání ze Spotify od vás taktéž očekávám, že jste byli schopni postupovat podle Ratajova návodu a zprovoznili jste si virtuální vstup a výstup. Pokud ne, zde přikládám odkazy na oba dva návody:

Nutno však dodat, že tento návod není koncipován pro každého a během zprovozňování od vás očekávám alespoň základní uživatelskou znalost práce s počítačem, nebudu vám dělat IT podporu v triviálních záležitostech - každopádně pokud váš problém bude opravdu smysluplný, napište jej sem do komentáře.


Konfigurace

Po spuštění programu na vás vyskočí OpenFileDialog, v němž se program dotáže, odkud chcete přehrávat soubory. Vzhledem k tomu, že tento návod dávám dohromady především kvůli přehrávání ze Spotify, nebudu tuto alternativu vysvětlovat, program je intuitivní a zvládnete to jistě sami.

Takto by mělo vypadat vaše rohraní, mimo pár detailů, k nimž se hned dostaneme. Po stisknutí kombinace kláves Ctrl + P se nám otevře Preferences okno, v němž byste měli dojít k takovému nastavení (opět předpokládám, že jste si před začátkem zprovozňování Mixxxu zprovoznili virtuální i/o) v kartě Sound Hardware (či počeštělé alternativě).

Po nastavení zvuku se přesuneme do sekce vysílání

a zde si vytvoříme připojení. Kde získat údaje jsme si vysvětlili v předešlém návodu, opět na něj tedy odkáži a bez dalšího otálení se vrhneme k cíli.


Vysílání

No a nakonec nám zbývá jen naše připojení otestovat. Proto si pusťte audio na Spotify (či kterémkoli jiném programu, který užíváte jako zdroj audia), v této sekci si u Mic 1 zaklikněte TALK

a vpravo nahoře kliněte na On Air.

Pokud jste postupovali správně, stream by vám měl v pořádku běžet, což jednak indikuje zelený nápis On Air, a jednak si to ověříte spuštěním streamu z Beatzone. Taktéž jste již v tuto chvíli narazili na problém, že vám to vysílá hudbu zpět do sluchátek, což vyřešíte skrze windowsový Směšovač hlasitosti. Nakonec si se svou hlasitostí můžete pohrát skrze tento panel, bohatě vám postačí jen posunout trochu MAIN.


Závěrem

Pokud budete mít předmětné dotazy, nebojte se, jak již bylo řečeno, se obrátit na mou osobu v komentářové sekci. Návod však byl koncipovaný především pro pokročilejší uživatele a pro většinu BFU bohatě stačí užívání Winampu a přehrávání hudby z vlastní knihovny na disku. Já děkuji @Awoo za ukázání tohoto programu a taktéž za následnou rychlovýuku, pomocí níž jsem byl schopen program do pěti minut v pořádku ovládnout a následně vám tak sepsat tento návod.

Tak ať vám návod slouží a přeji plno posluchatelné hudby ve Skimo rádiích.

13.9.2022 19:50, naposledy upraveno 13.9.2022 19:53 uživatelem Awoo

Doplním Dardysovo návod o jednu malou , avšak velmi působivou vychytávku, kterou MIXXX skrývá.
Tou vychytávkou je Automatický Diskžokej

Jistě jste si všimli knihovny, která vám automaticky importuje a prohledává hudební soubory v počítači. V této knihovně jsou takzvané Přepravky - což jsou v podstatě playlisty, do kterých si můžete hudbu přehledně řadit. Standardně si můžete z oken s hudbou z Windowsu přetahováním drag & drop do přepravek třídit hudbu, je to snadné. Není moc co vysvětlovat jak s přepravkami pracovat, je to opravdu triviální, ale co vám chci ukázat je jak funguje právě ten automatický mix. 

Jakmile máte vybranou hudbu naskládanou v nějaké přepravce (i když ani to není podmínka), tak kliknete do obsahu přepravky a pomocí klasické klávesové zkratky ctrl+a pro vybrání všeho si vyberete písničky, kliknete na kteroukoli písničku pravým tlačítkem a kliknete na možnost Přidat do řady automatického diskžokeje (dolů). Tím docílíte aby se vám seznam tak, jak jej máte v přepravce seřazený naimportoval do této funkce na konec řady toho, co jste tam již naházeli. 

Poté již stačí levým myšítkem kliknout na řádek Diskžokej a kliknout na ikonku - na obrázku níže vidíte kde se objeví, je k tomu i klávesová zkratka (defaultně Shift+F12), nebo se dá vybrat Povolit automatického diskžokeje.

K čemu to vlastně je dobré? Skladby se vám budou samy posouvat do levého a pravého přehrávače na střídačku a pokud máte vybráno právě Full Intro + Outro 5 s tak jak vidíte na obrázku, tak se Vám na konci písničky začne již přehrávat písnička další a plynule přejde zvuk z jedné písničky do druhé takzvaným crossfadem. Dají se tam nastavit i jiné funkce - například na obrázku vidíte obligátní ikonku pro shuffle což vám zamíchá seznamem, který máte aktuálně nahraný v automatickém diskžokeji. Dá se s tím různě pohrát, nicméně je příjemné, že nevzniknou tak na vašem rádiu hluchá místa a hudba hraje v podstatě pořád. 

Mixxx pak dále disponuje jednou další výbornou funkcí a to je softwarový normalizér - proto se vám zdá, že hudba hraje potichu ( bez toho aniž byste tak jak @Dzardys na konci svého návodu podotknul, zesílili hlavní výstup ) Je to proto, že Mixxx automaticky upraví výstup všech písniček co přehrává na stejnou úroveň a pak je jedno jak hlasitý je zdroj, všechny písničky vám polezou ve stejné hlasitosti "do éteru" . Stejná technologie je napojená v každém opravdovém rádiu, jen tam je na to drahá analogová mašina, která to umí opravdu dokonale, ale pro naše potřeby je tahle funkce naprosto dostačující. 

VlkoVod out.

 

Borwyx

Hráč

15
6.11.2023 18:25

Ahoj @Dzardys,

mám problém se streamováním, zvuk se hrozně seká. Mám podezření na špatné nastavení bitrate, ale nevím jak to opravit a jak to nastavit. Program i stream se mi jinak povedlo správně nastavit, ovšem ve finále to zní fakt zle.

Toto jsou má nastavení Mixxx. Zkoušel jsem bitrate nastavit na 192, 128, 96 a 64 kb/s, ale problém to nevyřešilo. Domnívám se, že je to kvůli tomu, že je chyba spíše na straně Spotify, kde je bitrate až moc vysoký. Nevíš, jak snížit bitrate na spotify, nebo jsi schopen mi poslat konfiguraci tvého Mixxx? Používáš placenou, nebo free verzi beatzone shoutcast?

Jackal

VIP

46
6.11.2023 18:36

@Borwyx

Přenastav si audio buffer na 92.9 ms.

Borwyx

Hráč

15
6.11.2023 18:38, naposledy upraveno 6.11.2023 18:45 uživatelem Borwyx

@Jackal

Nepomohlo, stále to laguje. Sám ti to poslechni: 89.221.210.76:13410

E.: S Jackalem jsme problém vyřešili. Díky.

11.2.2024 15:13

hele nevím proč ale furt mi to nejde pomohl by jsi mi stím?


Powered by LeoSight IFS
LT~74